Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

VPN konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Pek mümkün değil o ya. Mümkün olsa başta Hulu engeller. Proxy'nin bir iyi yanı da torrent clienti(qBittorrent) ile full proxy kullanmak. Hız kaybı olmuyor ama yaptığım tek güvenliksiz iş olan torrent çekme güvenli oluyor çok daha. 1.1 mb/s ile çekiyorum proxy ile, proxy olmadan 1.2 mb/s oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Az önce HideIpVpn'den trial açtım bi tane ve genel olarak oldukça hızlı geldi. Yalnız sebebini tam bilmiyorum ama Vindictus'a bağlanamadım. Bi de İstanbul'a speedtest attığımda 323ms dedi dsf.

Şu an için çok gerekli değil zaten bana ama Hulu, vs. için bi ara aklıma eserse bi aylık falan açarım sanırım. İyi olmuş bu konu.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
hm,

unblock-us.com

diye bir site önerdiler arkadaşlar.

şöyle ki, vpn değil yani sizi TR'deki yasaklı sitelere sokmuyor ancak sırf verdikleri DNS'i girip hulu.com , netflix.com gibi sitelere girebiliyorsunuz.

e yani ne bu derseniz:
vpn gibi bandwidth'inizi yönlendirmediği için maksimum hızınızı kullanıyorsunuz ve VPN desteklemeyen aygıtlarda (PS3-ayarı zor-, apple tv-vpn'i yok-) da kullanıyorsunuz

aylık 5 senelik 55$
2 gün trail'ı var...
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Biliyorum onu ama çok şaçma bir servis. Ayda 5 dolar veriyorsun ve sadece sitesinde listelenmiş siteleri kullanabiliyorsun. Ayda 5 dolara ibVPN alırsın, Türkiye'de yasaklı her siteye girersin, bu servisin kullandırdıklarına da girersin (BBC hariç), öteki Amerikan sitelerine de girersin.

Dert hız ise, Netflix'e bir kere VPN ile giriş yapıp film oynamaya başlayınca VPN'yi kapatırsan film durmuyor. Hulu zaten hızlı, hız sorunu genelde Netflix ile oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

VyprVPN 15$ paketinde kullandığım protokol olan OpenVPN yok. lokasyon çeşitliliği yok. Eu'da sadece Amsterdam'da serverleri varmış. Övgüyle bahsetmişsin ama pek uygun gelmedi bana. Hem AceVPN'den gayet memnunum. değiştirirsem Astrill fiyatı ve lokasyon zenginliğiyle uygun gibi duruyor. Bazen asya serverlerine de ihtiyaç oluyor. Kullananlardan yorumları alalım (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

var:

Linksys WRT54GL'e custom firmware yüklüyorsun, adı da tomatoVPN

edit:
http://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CCgQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.howtogeek.com%2F60774%2Fconnect-to-your-home-network-from-anywhere-with-openvpn-and-tomato%2F&ei=-q7vTdTKIMaDtgeQ-NGQCQ&usg=AFQjCNEeHhaqA1wFFzkmfv8GdWW6rgmvDQ

edit2:
link bu
http://www.howtogeek.com/64433/how-to-install-and-configure-openvpn-on-your-dd-wrt-router/

*: $15 cidden çok VPN için astrill denemeni tavsiye ederim, aç bir trail account (customer supporttan)
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
GERGE said:

Bu DNS'yi e-mail girerek kullanıyorsun anladığım. Sürekli 10minutemail vererek trial kullanamaz mısın? Onunla bir trial açtım şimdi, oldu.

Nasıl bir güvenliği var ki buna karşı?

Yarın trial'ım bitiyor. Olursa bu dediğim kullanırım ben bunu VPN Chooser yardımıyla, VPNReactor'un hizmeti alış-veriş gibi olaylar için yeterli çünkü. Ne de olsa VPN'yi neredeyse tamamen dizi, pandora ve netflix ile hulu için kullanıyorum.

Yoksa aynı fiyata VPN varken alınmaz ama. Bir de ülkenin yasaklı sitelerini göz önüne almak gerek tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...