Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

VPN konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

DA2019 said:

0ne said:

abi pek anlamıyorum bu vpn olaylarından ama diyelimki bi vpn üzernden almanya serverina bağlandım, sonra hon'a girip alman serverlarından birinde oyun oynuyorum, latency düşürebilme diye bi olay var mı?

Ben de merak ediyorum bunu.

WoW'da düşüyordu ama HoN'da pek düşmüyor. Denedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende Astrill i tavsiye ediyorum,
Çook fazla yerde sunucusu var, istediğin an değiştirebiliyorsun,

Torrent'ler için ayrı sunucuları var, sırf nette surf için ayrı sunucuları var, 3 aylık alın çekinmeden tavsiye ederim,

Zaten dünkü sonuçtan sonra başka çare de kalmadı
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
GERGE said:

GERGE said:

Bu DNS'yi e-mail girerek kullanıyorsun anladığım. Sürekli 10minutemail vererek trial kullanamaz mısın? Onunla bir trial açtım şimdi, oldu.

Nasıl bir güvenliği var ki buna karşı?

Yarın trial'ım bitiyor. Olursa bu dediğim kullanırım ben bunu VPN Chooser yardımıyla, VPNReactor'un hizmeti alış-veriş gibi olaylar için yeterli çünkü. Ne de olsa VPN'yi neredeyse tamamen dizi, pandora ve netflix ile hulu için kullanıyorum.

Yoksa aynı fiyata VPN varken alınmaz ama. Bir de ülkenin yasaklı sitelerini göz önüne almak gerek tabii.

Oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici
Zaten başta paranız varsa en iyisi demiştim Astrill için. HideIpVPN'yi değiştirmek gibi bir niyetim yoktu ama bir arkadaş aracılığıyla büyük bir indirimim oldu. Yıllık 45 usd, aylık 3.75 usd ediyor. Normalde 70 dolar sanırım. Bunu görünce bir hafta deneyeyim dedim. HideIpVPN aboneliğim de tam bitmişti.

Torrent ile denemedim daha, eve gidince bakacağım ilk iş ama. Usenet ile 1.5 mbit ile çektim ki bu normal hattımda ilginç bir şekilde 1.4 oldu. Sunucu sayısının çokluğu çok iyi benim için. Neredeyse tüm Avrupa ülkeleri var ABD'nin yanında. Türkiye'nin de olması çok iyi bir şey. Hızı ve Türkiye'nin de olması nedeniyle sürekli açık kullanılabilecek bir şey.

Proxy olmadığı için almam diyordum ama portable versiyonu varmış. Şu anda onu kullanıyorum, sağlam. Alabilirim diye düşünüyorum bu nedenle. Bu indirimim olmasaydı almazdım ama.

Ayrıca ilginç bir özelliği var. Firefox ile çalış ama Opera'yı kendi bağlantım ile kullanayım diyebiliyorsun. Nasıl oluyor bilmiyorum. Öteki browserlar için de geçerli tabii bu.

Site şeçip sadece bu siteleri VPN ile aç ya da bu siteleri VPN ile açma diyebiliyorsun. Ayrıca video izlerken buffering olaylarını hızlandıran şeyleri de var.

En baştaki mesajda da dediğim gibi, paranız varsa alın. Akşama torrent (bakabt'den) ve oyun (Monday Night Combat ile) performansını da yazarım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
DynamicK said:

Pluton'un http://forum.paticik.com/read.php?5,5571964,page=3#msg-5572296 mesaji sonrasinda attigi mesaj arasinda ip farkini gormek guzel :)

Ama dusundurucu!

Simdi hepiniz ayni VPN'e yonelip ordan IP adresi aldiginizda hepinizin IP ayni olmayacak mi?

Birinizi banleriz topluca gidersiniz! B)

Aklıma gelmemişti bu. Astrill'e geçeyim öyleyse ben. Bu, bu, bu siteleri VPN ile açma diyebiliyorsun işte. Paticik olsun, Google servisleri olsun, okul olsun; VPN ile açma derim =)

L2TP de destekliyormuş Astrill ama programını indirmeyince bu özelliklerin hiç biri olmuyor tabii.

Programın detayları: https://www.astrill.com/blog/?p=182 Sadece yurtdışı bağlantıları VPN ile aç gibi özellikleri filan var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...