Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Call of Duty: Modern Warfare 3

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Bu haysiyetle alakalı bir durum, herkesin anlamasını beklemiyorum.

Hırsızlık yapmak yeri geldiğinde neyse denilebilir durum ama hem hırsızlık yapıp hemde çaldığım üründen memnun kalmadım sen ne biçim adamsın diye mağdura yüklenmek, işte o haysiyetsizlik oluyor.

Parasını verirsin ondan sonra verdiğin paranın karşılığında aldığın üründen memnun kalmadıysan, sorun varsa sabahtan akşama kadar bağırsın, o senin en temel hakkındır ama hem çalıp hem bağırmak olmaz.

Not: Halen oyunun önceliği mp değildir diyenler kafalarını bir kumdan kaldırıp oyunun kırdığı mp rekorlarını görseler. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya devam.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

başka bi yer için yazmıştım buraya da yapıştırayım. büyük hayal kırıklığı oldu bu oyun bana. iyi ki orjinal falan almayı denememişim.

daha oyunu bile bitirmedim fakat sanırım sırf hikayenin hatırına devam edeceğim. cod mw 1 ve 2'yi aşık olarak oynamış, ondan sonra battlefield bad company 2 multiplayer'a sarmış ve halen onu oynayan biri olarak yazayım.

yorumum: savaş simülasyonu değil, atari oynuyor gibi hissediyorum kendimi. oyuncu, oyunun izin verdiği alan içerisinde var ancak, yan olarak yapabileceğiniz hiç bir şey yok. oradan geçeceksin ve o adam seni vuracak, ilk mermiyi yiyip geri çekileceksin, sonra o adamı vuracaksın. ölürsen, o herif yine orada, sıkıntı yok. zaten ölmen için serkül derecesinde mouse kullanamaman lazım ya... herifler geri zekalı gibi, ne değişik bir taktik, ne farklı bir şey var. counter strike'ın dandik podbotları bile bunlardan daha akıllıydı lan. hatta bundan yıllar önce sega'nın çıkardığı bi oyun vardı hatırlayan hatırlar, point and shoot tarzı bir şeydi, oyun adamın konumuna kadar her şeyi kendi ayarlıyor, sen sadece atıyorum 3 tane üst üste balkon var oradaki adamları vuruyorsun mouse ile, o kadar. aha birebir aynısı. hiç bir farkı yok. kafayı çıkar, ateş et. arada bi el bombası salla, o kadar.

ilerlemeli ya, paso senin ilerlemen lazım. hani bakıyorum, bir kapıdayız. görev benim bi adamı takip etmem. e edeyim tamam. kapının dibindeyiz, içeriden lazer ışıkları geliyor disko gibi ortam, milyon tane adam var. e '^+'^+'^% oyunu, adama bakıyorum tepki yok, pipi gibi duruyor orada. e gir içeri? biz seni takip edicektik hani, niye ben giriyorum? yok. sokakta ilerliyosun, sen ilerlemediğin sürece sonsuz tane adam geliyor. sen koşturucan da öyle ilerleyecek millet.

oyun oyuncuyu o kadar sınırlıyor ki, mesela bi engelin üstünden atlaman için bile atlama simgesinin çıkmasını bekliyorsun. 2cm yanında durursan atlayamıyorsun yok. zodyak botu al, öndekini takip et. eğer onu takip ederken direkt kıçından değil de diğer botun yanından geçersen hooop, hemen özlü sözler kuşağı. neden? onu takip etmedin. e izin ver, takip etmeyeyim, sonra de ki boşuna kasma. ben belki orayı merak ediyorum?

oyun boyunca bir kapıyı kıramadım kendim. haritada bir yeri de kendim keşfedemedim yahu, böyle şey mi olur?

oyundaki yardımcı elemanlar o derece fazla ki artık boku çıkmış. kocaman "follow" yazısı yüzünden öndeki botu göremiyorum. ne bileyim adam çıkıyor "follow" böyle herif kayıp. e abicim ben savaşmak istiyorum? arcade yapmışsınız iyicene oyunu, bırak kaybedeyim herifi? bırak takip edemeyeyim. bırak elbisesine dikkat etmek zorunda kalayım kaybetmemek için? yok. kocaman yazı yazmışlar çünkü ben gerizekalıyım. teşekkürler.

oyunda hasar dağılımı "o derece" dengesiz ki, o kadar dengesiz ki, amerikan silahıyla rusları tek tıkta öldürüyorum. net. tek tık. herif bana paso sallıyor, ekran biraz kırmızı oluyor o kadar. aynı silahla sivil vuruyorum, net hatırlıyorum kepenk indiren bir sivili 4 mermiyle vurdum, tık demedi. enteresan.

vay efendim binalar yıkılıyormuş. abisi bakıyoruz bu rus denizaltının füzelerini rus donanmasına yönelttiğimiz bölümdeki binalara, binanın tam ortasında kocaman yarık var füze girmiş, biraz altındaki camlar duruyor? hadi onu geçtim, normal ben kendim savaşırken rpg sallıyorum, binada hasar yok yine? hindistan'ın fakir binaları ne derece dayanıklıymış grenade'e, rpg'ye? anca cam kırıyorsun, bu mu gerçekçilik?

hikayeye lafım yok, gayet sürükleyici "de", halen bu seride çook ağır bir amerikan propagandası olduğunda ısrarcıyım, öyle ki artık midem bulanıyor. amerikalılar her yerde ve en muhteşem teknolojiye sahip. en pis işleri sivil katliamlarını da ruslar yapıyor. ama iyi ruslar da var onlar da amerikaya yardım edenler. teşekkürler.

multiplayer'ini da birkaç videodan izledim, şimdi değerlendirmek ne derece doğru olur bilmiyorum ama yine dediğim gibi, mevzu savaş simülasyonu yapmaksa cod bundan gerçekten çook uzakta kalıyor. oyun gibi. drone strike çağır, ne bileyim ufacık haritalar zaten. meh.

açık söylemek gerekirse, -daha oyunu bitirmedim- ama battlefield 3 değil bak, bf bad company 2'den bile sonra çocuk oyunu gibi geldi cod mw3. battlefield serisindeki gerçekçiliğin, gerek oyun dinamikleri olarak, gerek görüntü olarak yanından bile geçebileceğine ben şahsen inanmıyorum.

velhasıl kelam, oyunun beni aptal yerine koyduğunu düşünüyorum. belki 12 yaşında olsam çok etkilenirdim bundan, ama ben biraz daha zorluk istiyorum, karşımda direnen rakipler istiyorum, gerçekçilik istiyorum ve cod bunların gerçekten hiç birini veremiyor bana. duke nukem ile büyümüş, oyun hikayesinde hiç yeri olmayan konsomatris hatunlara laf atabilmiş, ne bileyim oyunda pisuvar görünce silahı bırakıp işeyebilmiş; ya da half life'da sağda soldakilerle az çok muhabbet etme, bir şeyler duyma imkanı olmuş bir nesile çook zayıf kalıyor bu oyun.

hatta bir oyun olduğuna katılmıyorum ben bunun, bu bazı kısımları light bir biçimde oyuncunun kontrolüne bırakılmış orta halli bir animasyon, başka bir şey değil.

ekşide yazarsın dimi sen fsds. tanıdık geldi mesaj.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet ekşiye de yazmıştım aynısını.

Mighty_THoR said:

Bu haysiyetle alakalı bir durum, herkesin anlamasını beklemiyorum.

Hırsızlık yapmak yeri geldiğinde neyse denilebilir durum ama hem hırsızlık yapıp hemde çaldığım üründen memnun kalmadım sen ne biçim adamsın diye mağdura yüklenmek, işte o haysiyetsizlik oluyor.

Parasını verirsin ondan sonra verdiğin paranın karşılığında aldığın üründen memnun kalmadıysan, sorun varsa sabahtan akşama kadar bağırsın, o senin en temel hakkındır ama hem çalıp hem bağırmak olmaz.

Not: Halen oyunun önceliği mp değildir diyenler kafalarını bir kumdan kaldırıp oyunun kırdığı mp rekorlarını görseler. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya devam.

Bu oyuna 70 usd vermiş olsaydım muhtemelen OHAA MUHTEŞEM ABİ İNANAMOYOROM diye pencereden bağırırdım megafonla o derece yani.
Sosyal ağlarda paylaş

GM-Newbie said:

incele videosu ;

la yapcaksanız düzgün yapın hakkaten, inceleme vidyosu demişin ama videoda geçen bi cümleyi aynen c-p liyorum.

" oyun artısıyla eksisiyle mütiş bir oyun tek solukta bitiyo xd "

böyle inceleme mi olur lan ? nedir o artılar eksiler asıl onu anlatman lazım, sahneler değiştikçe " bakın ne güzel botun üstünde de adam öldürüyos " , " bakın dalgıçlık da yapıyoz " " bakın takım arkadaşlarımla beraber rus avlıyoz, makarovu da bi güzel düzdük " tarzı, epik ötesi epik fail olmuş. içim kalktı.

bastım eksiyi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...