Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Activision Blizzard ve Kotick efendi Hatun ana karakterlere inanmiyor

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

gs'te ben de bişiler yazdım da millet isyan etti yok haber niteliği taşımıyor da bilmemne de. "siyah karakter reddedildi" dense yıkarlar orayı, yıkarlar. insanlar ayrımcılık kendilerine yapılmadığı sürece "amaan nolacak" kafasında.

anita ve yardakçıları rezil ama gayet de irdelenmesi gereken bir durum yine de. gerçi doggy'nin yazdığı da düşündürmedi değil ehu.
Sosyal ağlarda paylaş

wow'da blood elf male ile cok eglenmistim. ilk male karakterimdi niye lan niye illa kadin acayim illa falan dedim. adi da melkor'd. melkor rp'si yaptim kendi kendime ulduar'da titan falan kesiyodum evenstar dinleyip. ondan oncekuler hep kadindi. surekli hero kadin maskulen kadin rp sine kaysam da bi yerden sonra shy ya da cheer atarken buldum kendimi. uzakdogu oyunlarina cok yakisiyo. anime cin japon mmo lari falan.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

Rewendor said:

Tarih ve mitolojiden öte Warhammer (WC) ve Warhammer 40K'dan (SC) arak yapıyor hatta komple. Öbek öbek arak yapıyor. Hatta zerg konseptini tyranid'den çalmakla kalmayıp bir de dava açıp kazanarak bin senelik orjinal tyranid konseptini değiştirttiler WH'ya.

Zerg tyranid değil ki olay. Psycher alien race eldar/protoss. Armored human marine / space marine. Bilmemne her şey arak zaten WH 40 K dan. Warhammerda çok farklı değil de hade orda diyoruz genel fantazi konsepti sebebiyle o şekilde.

Ama WH 40k da azıcık Alien serisinden Geigerin çizimlerinden arak felan. YAne arak demeyelimde işte esinlenme.

Hepsinde arak var da işte Zerg-Tyranid olayı artık davalık oldu diye en belirgin olarak onu örnek verdim.
Sosyal ağlarda paylaş

Warhammer 40 K Starcraft'dan daha özgün değil. Alıntı yapılan şeyler sadece genel fantazi konsepti olarak değerlendirilemez.

Örneğin şu Necron askerine bir bakalım:

http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20100601083727/warhammer40k/images/c/cf/Necron_Soldier.jpg

Ünlü bir başka bilimkurgu evrenini çağrıştırmıyor mu? Bir de ipucu vereyim, masaüstü oyunda bunların yeniden dirilme kuralının adı "We'll be back!".

Bu sadece bir örnek. W40K'nın ilham kaynağı olan daha pekçok şey var. Mesela Tyranidlerde de belirgin bir Alien esintisi var.

Ben bunları kötü bir şey olarak söylemiyorum. Bu tarz alıntılar yapılmasında içine yeni bir şeyler katıldığı sürece bir sorun görmüyorum. Zaten 40K'yı yapanlar da esinlendikleri kaynakları gizlemiyor. Fakat aynı şekilde Starcraft'a 40K kopyası diye yüklenmek de gereksiz.
Sosyal ağlarda paylaş

ya adamlar bir diğer sci-fi uzay setting'ini birebir kopyalıyor, dahası bunun hikayesini de biliyoruz. öyle alakasız değil yani ismini alamyınca içeriğini alıyorlar. post-apo cyberpunk filmlerden, sağdan soldan filmlerden tek-tük esinlenmeyle alakasız.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

toss ve eldar saykiklik dışında çok alakalı değil evet, öte yandan zerg-tyranid birebirdi dava mava olaylarına kadar, space marine de "esinlenme"nin biraz ötesinde :)

power armor dısında ne iklişki varki abi? üstelijk birinde power amorlı tip evrenın en mükemmel askeriyken öbüründe lamb to the slaughter tertip
Sosyal ağlarda paylaş

Space Marine'ler arasındaki benzerlik bolter-gauss rifle'dan stimpacklere kadar uzanıyor.

Ha, WH space marine'i insan değil zaten, mutasyonlu falan, bu ayrı. Imperial Guard-Space marine'i tek potada eritmişler işte.

Komutan said:

Bir fark yok. Zerg ve Tyranid arasında da aynı düzeyde bir benzerlik var. Kaldı ki her ikisinin de temeli Alien.

Aynı düzeyde değil çok daha fazla benzerlik. Öyle ki iş dava konusu oldu, dava sonucu da "evet benzerlik var" dendi.
Sosyal ağlarda paylaş

ben kötü birşey olarak söylüyorum. blizzort çok acımasız çalıyor. insan biraz çaktırmadan yapmaya çalışır, "esinlenir". tırnak içinde esinlenmişler diyemiyorsan orada bir sorun var. sadece konsept olarak demiyorum. gameplay öğelerinde daha beter çalıyorlar. herkes çalıyor. biri de çıkıp şurada güzel yapmışlar, biz de onun gibi yaptık desin sarılıcam o adama ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Bir fark yok. Zerg ve Tyranid arasında da aynı düzeyde bir benzerlik var. Kaldı ki her ikisinin de temeli Alien.

Zerg tyranişdede eey benzerlik var ama aliende olmayan ya.

Psychic hive mind var
UZayda biolojik uzay gemileri ile gezmek var
Diğer ırkların genlerini çalıp ona göre mutasyon olmak var
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

Komutan said:

Zerg tyranişdede eey benzerlik var ama aliende olmayan ya.

Psychic hive mind var
UZayda biolojik uzay gemileri ile gezmek var
Diğer ırkların genlerini çalıp ona göre mutasyon olmak var

gelişmiş bir güç tarafında biolojik silah olarak tasarlanmak var, mıydı? orklar mıydı onlar yoksa?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...