Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shogun Total War 2

Mighty_THoR

Öne çıkan mesajlar

zaten ciddi bi rakip yok yakınımda, baya bi dağıttım sag tarafı,böldüm parçaladım, solumda da herkes birbiriyle savaşıo bana bakan yok lol

http://img15.imageshack.us/img15/6007/74766545.png

baya da para ve ordum var, yemek sıkıntısı da yok, şimdik eksik binalarımı falan yapıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

zaten parasını helal etmediğim ve doğrudüzgün oynamadığım tek TW oyunu oldu ilk günden 50 dolar gömdüydüm hıyar gibi

Şogun muhabbetini bırakıp adam gibi bir Rome2 yapsalar artık bi zahmet

aynı şekilde bende bi heyecanla alıp az küfür etmemiştim, takılıp atmalar, falan çook küfür etim, zaten roma surrectum 2 den sonra attan inip eşeğe binmek gibiydi gerçi hala öyle, dövüşün kendi dinamikleri falan filan ama fots baya toparlamışlar oyunu

gerçi zaten bi rs2 ve eb olamadıktan sonra totalwar beklemekte rome beklemekte gereksiz
Sosyal ağlarda paylaş

Multi kısmı aaaccaaaaip kasıyor benim bilgisayarımda. Hani onca en baba grafikli oyunu oynadıktan sonra ben nedense suç shogundadır dedim, sonuçta en basit grafiklere bile ayarladıgımda istedigim kadar rahat oynayamıyordum. Kısacası multi iyi hoş özellikle deniz savaşlarında hiç takılmıyordu deli gibi oynadım fakat kara savaşlarında bildigin strateji oyununda lag yedim ve dogal olarak soguttu beni oyundan.
Sosyal ağlarda paylaş

eksi totalwarlar da grafikleri kısıp rahatça oynayabiliyordun, zevkte veriyordu, şimdi ne olduğundan bile bi haber oluyorsun bu yüzden yeni bilgisayar aldım, zaten yaşımız geçmiş şurada aktif 1-2 sene oynarım dedim paraya kıydım.

multide rakip ile dengeli ordun varsa güzel savaşlar oluyor, taktiksel savaşlar yapabiliyorsun, ama ilk girdiğimde asugari alabiliyorum çak karşı taraf çat rütbeli monk okçular falan daha ok atamadan benim ordu yarısı telef bu çok sinir bozucu oluyor.

birde kalabalık değilde bir kaç birimli savaşlar daha güzel taktiksel oluyor bence

ama ilk shogun olsun, ilk medieval olsun, romanın modları olsun bilgisayara karşı ve multi halla hatırladığım çok güzel savaşlar, taktikler, tarihi anlar vardı, çevirmeler, adam kaçırmalar, pyric zaferler falan. roma:rs2 de selucit oynayınca oyunun başında tam bir ordu sende var, potemely de bir ordu var filli phalaks lı falan daha ilk turn de o savaş ne güzel olmuştu 45 dk yakın savaştım filler giriyor falakslar ileriyor atlar arkadan taciz falan ne güzeldi, ve o orduyu yenince şehirleri ala ala iskenderiyede durmuştum ama serinin son 4-5 oyununda bunların hiç biri yok zerre zevk yok hele shogun 2 de

oyunun başında ilk 10-20 turn gelişene kadar biraz çok az taktiksel zevk var ama bir bayrağı tama doldurdum mu otomatik, niye çünkü dövüşmenin bi anlamı yok, diz adamları sayı fazlası olan kazansın hele rise of the samuray o ne kötü oyundur allahım, billigsayar takılır adamları makro kontrol edemezsin edemeyince savaşı kaybadersin zaten makro falan da yok, taktiksel bir şeyler yapamıyorsun, elit adamlarla savaştığımı hiç hatırlamıyorum mesela samuraylar çok pahalı ve ahım şahım bi artıları yok.

Ben hep az elit ve ya orta adamla sayıca fazla düşmana karşı savaşmaktan hoşlanıyorum bütün totalwar da oyunun başında ve sonunda aynı tarz tek ordu ile min. Kayıp ile ilerleye ilerleye gitmek o ama bu son oyunlar maalesef buna izin vermiyor mesela hadi 3-4 asugari fiyatına samurai yaptın monk yaptın ama adam daha 1 vs 1 de anca yari asugariyi alıyor ee ne anladım bu işten zaten birim çeşitliliği yok bir şey yapamıyorsun dizil kafa kafaya savaş sayın fazla ise kazan 2012 yılında gerçekten güzel sistem. 3-5 ful ordu yap oto oto yap onu bitir, oyunu son kısımlarında hiç savaşmadım shogun 2 de bu yüzden hiç legendey de oynamadım manasız çünkü

gerçi 6-7 aydır hiç multi yapmadım bi başlayalım
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

eksi totalwarlar da grafikleri kısıp rahatça oynayabiliyordun, zevkte veriyordu, şimdi ne olduğundan bile bi haber oluyorsun bu yüzden yeni bilgisayar aldım, zaten yaşımız geçmiş şurada aktif 1-2 sene oynarım dedim paraya kıydım.

multide rakip ile dengeli ordun varsa güzel savaşlar oluyor, taktiksel savaşlar yapabiliyorsun, ama ilk girdiğimde asugari alabiliyorum çak karşı taraf çat rütbeli monk okçular falan daha ok atamadan benim ordu yarısı telef bu çok sinir bozucu oluyor.

hocam bende yeni başladım sayılır ama multide ki en büyük yanlışlık seviyeleri eşit adamları karşılaştırmaması. 1 yıldızlı adamla 5-6 yıldızlı adam la bile oynayabiliyor dolayısıyla daha bölge açamamış, morali düşük dandik askerle sen bişiler yapmaya çalışırken adam yarın kadar orduyla alıp götürebiliyor. sayı pek birşey ifade etmiyor bence, şimdiye kadar gördüğüm kadarıyla moral herşey multi de morali yüksek bir ordu ile herşeyi başarabilirsin..
Sosyal ağlarda paylaş

OmeN said:

Feamer said:

hocam bende yeni başladım sayılır ama multide ki en büyük yanlışlık seviyeleri eşit adamları karşılaştırmaması. 1 yıldızlı adamla 5-6 yıldızlı adam la bile oynayabiliyor dolayısıyla daha bölge açamamış, morali düşük dandik askerle sen bişiler yapmaya çalışırken adam yarın kadar orduyla alıp götürebiliyor. sayı pek birşey ifade etmiyor bence, şimdiye kadar gördüğüm kadarıyla moral herşey multi de morali yüksek bir ordu ile herşeyi başarabilirsin..

kesinlikle katılıyorum.

bu yazıyı yazınca gaza geldim bi maç yapayım dedim, Sengoku Jidai elit birimlerinden güdük bi ordum vardı ama iyi iş yapıyorladı, onlarla gireyim dedim, çat karşımda fots ın modern inf.leri. atla falan saldırdı onları bertaraf etik de asıl adamlarla saldırmaya tırstı bayrakları tutu oyunu kaybettik

bende buna sinir oluyorum ama herhalde eşleyecek fazla oyuncu yok herhalde
Sosyal ağlarda paylaş

OmeN said:

Fakat seviyesi yuksek oyuncunun generali senin generalinden cok daha pahali. Bence o sekildeki eslestirmede yuksek seviyeli oyuncularin avantaji ordularinda degil tecrubelerinde.

Feamer said:

bu yazıyı yazınca gaza geldim bi maç yapayım dedim, Sengoku Jidai elit birimlerinden güdük bi ordum vardı ama iyi iş yapıyorladı, onlarla gireyim dedim, çat karşımda fots ın modern inf.leri. atla falan saldırdı onları bertaraf etik de asıl adamlarla saldırmaya tırstı bayrakları tutu oyunu kaybettik

bende buna sinir oluyorum ama herhalde eşleyecek fazla oyuncu yok herhalde

FOTS ve standart Shogun 2 ordularinin eslesmesini matchmaking oncesi kapayabiliyorsun.

Fakat bence Shogun 2 ordulari dezavantajli degil. Line infantryler yakin dovuscu saldirilarini kolay kolay tutamiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Bende sağda en uçtayım. Önümde büyük bir clan var. Diyorum bu sefer kyoto'yu falan sallayayım. Bu adamla kanka takılayım. Ona dalana ben dalıyorum falan. Bakalım realm divide yapacak kadar büyüyecek mi o da...

maalesef, zorluk ne bilmiyorum ama sana saldırmasına yakındır.
Sosyal ağlarda paylaş

OmeN said:

Feamer said:

yeni expensionlarla patchlerle değiltirse bilmiyorum ama ben bütün monklu herolu multiplayercıları asugarilerle samurailarla dövyodum, ama savasya yaklaşım single'dan cok daha farklı olmalı. savası minimum kayıpla bitirmek mentalitesinden kurtulmak zor.

tek derdim catapultlardı herkez catapult alıp belki denk getiririm generale demeye baslayınca baydım bende.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

OmeN said:

Feamer said:

yeni expensionlarla patchlerle değiltirse bilmiyorum ama ben bütün monklu herolu multiplayercıları asugarilerle samurailarla dövyodum, ama savasya yaklaşım single'dan cok daha farklı olmalı. savası minimum kayıpla bitirmek mentalitesinden kurtulmak zor.

tek derdim catapultlardı herkez catapult alıp belki denk getiririm generale demeye baslayınca baydım bende.

sayı farkı 3 katı olsada baz olan ünitelerle tecrübeli elemanları alma şansı yok hocam malesef. yari ashigaru veya sword ashigaru pek bi işe yaramıyor. oyunun multisinin ilk hallerini bilmiyorum ama şu anda durum bu, generalin özelliklerini kullansanda moralsiz asker hemen savaş alanından kaçışmaya başlıyor..
Sosyal ağlarda paylaş

savaştan kaçma olayı bi ilk medieval da bu kadar abartıydı, bide bu oyunda, yani oyunda böyle mantıksız işler le vakit öldürmeyelim 10 kere saldırdığı ve ezildiği yerlere 11 kez saldırmasın, ama bilgisayarda haklı oto. dan hesaplarsa ezip geçmesi lazım ama kontrol edince öyle olmuyor.

yukarlarda bi mod söylemiştim, tavsiye ederim
Sosyal ağlarda paylaş

okculara ölmekten, atlıların charge'ını kesmekten bide rakibin shock trooplarını yormaktan fazla bişi yapmasına gerek yok köylülerin, o kadar ucuzlar cidden.

rakip cok elit elit geldiyse, samurailar line'ı tutarken köylüler heryeri kaplayıcak kadar kacmadan dayanıyo. hero da olsan kesai de olsan etrafın sarılınca kacıyosun.

yanı-dun patchler ne yaptı bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...