Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shogun Total War 2

Mighty_THoR

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...
Video açılınca altındaki tuşa basarsan videonun tamamını izlemek zorunda kalmadan videoyu kapayabiliyorsun.

Bende ek pakedi almadan önce asıl oyunu bir kere daha oynayayım dedim. Bu sefer casuslara falan abandım. Yeri gelince 3 suikastçiyle bir tane rüşvet veren eleman(adı neydi) bütün bir saldırı dalgasını tek başına tutabiliyor. Aynı şekilde düşmanların hemen elde edemeyeceğim provincelerindeki bütün binaları kundaklamak falan adamların cebini boşaltmak için mükemmel bir çözüm.

Bayağı eğlendim bu sefer oynarken. Fakat shogun olma geyiği yüzünden bir süre sonra vassalın olmayan herkesle diplomasinin bitmesi olayına çok kılım.
Sosyal ağlarda paylaş

292 hours played olmış, en çok oynadığım oyun buymuş steam'deki :O. RotS ve FotS da dahil tabi. Her üç dönemi de legendary'de bitirdim ama FotS'da realm divide'da independent seçip de legendary bitirmek imkansıza çok yakın, yapan var mı?

Bence en iyi total war oyunu bu, Roma TW ikinci.
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben en çok son exp. sevdim her şey çok güzel, samuray takılmadım ama güçsüz değiller onu söyleyebilirim. en son seviye tüfekliler ve techler hariç kafa kafaya gidiyorlar ki son seviyeleri bile uygun taktikle ki pusular üzerine komutan gelişimleri var yenebilirler.

okçuların(150) lineinf.(125) lerden daha fzla menzili var ve oto yaptığım zaman 150 -tek birim- den aşağıya adam öldürmediler. denemedim ama önden 4-5 atlı ile dalıp arkadan piyade sokarsan rahat tüfeklileri almak.

modern toplar çok fena 250 kelle garanti...

ve birde modern binalar ve techler halkı çoook mutsuz ediyor ve ilk başlarda baya para kaybı yaşatıyor ki zaten düşük teknoloji seviyesi ile samuraylara baya bi bonus geliyor artı "ninja"lar klasik dojo dan yapılabiliniyor sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Ek pakette yine belli bir noktadan sonra bütün japonyanın bize dalması olayı var mı? Aşırı kılım ben o olaya o kadar diplomasi vs. seçenekleri koymuşlar hepsi iptal oluyor resmen. Tamam düşmanın vs. çok olur olabilir tabi fakat bizi daha önce görmemiş clanların falan topyekün savaş açması çok kıl bir durum. Ayrıca realm divide diye -150 puan negativite geliyor ki bu bütün diplomasi olayını öldürüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Ek pakette yine belli bir noktadan sonra bütün japonyanın bize dalması olayı var mı? Aşırı kılım ben o olaya o kadar diplomasi vs. seçenekleri koymuşlar hepsi iptal oluyor resmen. Tamam düşmanın vs. çok olur olabilir tabi fakat bizi daha önce görmemiş clanların falan topyekün savaş açması çok kıl bir durum. Ayrıca realm divide diye -150 puan negativite geliyor ki bu bütün diplomasi olayını öldürüyor.

Fots'da realm divide olunca Empire veya Shogunate yanlısıysan o tarafın Vanguard'ı yani öncüsü olabiliyorsun. Öyle seçine aynı görüşteki bütün clanlar alliance isteği, savaşa katılma isteği ve sınırsız ordu izni verebiliyor. Yani aynı görüşteki clanlar sana kesinlikle savaş açmıyor.

Bir de Shogun da Emperor da istemiyorum, ben kendim yöneticem diyip Republic seçebiliyorsun, öyle yaparsan her iki taraf da sana cephe alıyor ama orjinaldeki gibi değil, yine Shogun ve Empire birbiriyle kapışmaya devam ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Aaa öyleyse süper. Bir tane ally'ın olmadan sürekli sürekli kendinden farklı her rengi işgal etmeye çalışmak oyunun çok boyutlu yapıdan uzaklaştırıyordu çünkü.

Yani akıl var mantık var. Adamın tek province'i kalmış, hiç ordusu yok. Her taraftan etrafını çevirmişim. Hala bana artizlik yapıyor, kafanı alcam bilmem ne diye. Sırf şu realm divide puanı yüzünden ne teslim oluyorlar, ne ateşkes yapıyorlar.

Şimdi en azından bir tarafa ortak olma seçeneği varsa, diplomasi oyunun yarısında yok olmuyorsa o oyunu alırım ben :)
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Yani akıl var mantık var. Adamın tek province'i kalmış, hiç ordusu yok. Her taraftan etrafını çevirmişim. Hala bana artizlik yapıyor, kafanı alcam bilmem ne diye. Sırf şu realm divide puanı yüzünden ne teslim oluyorlar, ne ateşkes yapıyorlar.

http://samuraichef.files.wordpress.com/2009/01/kenwatanabe_tomcruise.jpg
Algren: No. No, he wasn't a good general. He was arrogant and foolhardy. And he got massacred because he took a single battalion against two thousand angry Indians.
Katsumoto: Two thousand Indians? How many men for Custer?
Algren: Two hundred and eleven.
Katsumoto: I like this General Custer.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

http://samuraichef.files.wordpress.com/2009/01/kenwatanabe_tomcruise.jpg
Algren: No. No, he wasn't a good general. He was arrogant and foolhardy. And he got massacred because he took a single battalion against two thousand angry Indians.
Katsumoto: Two thousand Indians? How many men for Custer?
Algren: Two hundred and eleven.
Katsumoto: I like this General Custer.

Şu muhabbette direk filmin sonunun spoylerıydı eheh.
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

şehirlerde ne kadar birlik bırakıyorsunuz siz?

ben 2 okcu, 1 yari atlı, bide varsa general koyuyorum, monkum ve metsukem de var çoğu şehirde.

upkeepler yüksek malum.

Eğer metsuken varsa ve ekonomin iyi gidiyorsa kalesi upgradeli şehirlerde ordu olmasa bile mutluluk pozitifte oluyor genelde. Farklı dinden binanın şehirde barınmaması lazım tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...