Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Olivies said:

arkadaşlar takip edemedim somn durum ne şimdi
başka yardım gemisi gidiyordu, gitti mi? Herhangi bir durum oldu mu?

irlandalıları da aldılar, adamlar direnmedi ama.

israil bunu türkiye'yi karalama aracı olarak kullandı hatta. "Bakın gerçek aktivistler direnmiyor türkler aktivist değil terör destekçisi" diye.

Sonuç olarak ne oldu tabak çanak meyve bıçağı atınca ölen vatandaşlarımızla kaldık üstüne bi de terörist olduk. Biz ne cevap verdik? 1-2 basın demeci o kadar!

Allah'ın nikaragua'sı bile bizden fazla tepki verdi.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

Mutual assured destruction'a göre ve second strike capability içeremeyen devletlerin dev ülkelere kafa tutmasını doğru bulmuyorum.. Maginot Lİne bile nükleer caydırıcılıktan sonra kapatıldı. ki zararına gidiyordu NATo 60larda

MAD iki ülkeninde gebermesi nükleerle, SSCde ilk vuruşun ardından nükleerle cevap verebilme işte eğer verebilecek imkanın yoksa ilk vuran kazanıo zati maginot line'da fransanın bi işe yaramayan koruma hattı lol
Sosyal ağlarda paylaş

ahan da m.a.d.
http://en.wikipedia.org/wiki/M.A.D.

sen bana vurursan ben de sana vururum sonra dünya yok olur.. nükleer caydırıcılık için.

second strike cap. sen bana 1 kere vurursun ama ben senin her cm2'ni bombalarım.. (usa, rusya vs diğer az sayıda nükleeri olan ülkeler. iran'ı da bu seviye tutmaya çalışıyorlar işte)
maginot line ise fransanın hattı..

"özetle, 40-50 tane nükleeriniz yoksa dayılanmayın baba" demek m.a.d.

farinal da sölemiş işte.. adamlar aptal maginot'u nato için 60lara kadar açık tuttular. güvenlikte caydırıcı olsun diye.. nükleer başlıklar gelince "ÖEH artık" diyip kapatıverdiler hemen.
Sosyal ağlarda paylaş

http://yenisafak.com.tr/Yazarlar/?t=06.06.2010&y=HakanAlbayrak

said:
GAZZE MESELESİNE KÖKLÜ ÇÖZÜM

Hamas ve El-Fetih barıştırılıp bütün Filistin'i temsil eden bir hükümetin kurulması ve bu hükümetin derhal bağımsızlık ilan etmesi sağlanmalı.

Bağımsızlık beyannamesinde devletin sınırları meselesi kısmen muallakta bırakılabilir ama Gazze ve Akdeniz'deki kara sular mutlaka zikredilmeli.

Türkiye başta olmak üzere pek çok ülke bağımsız Filistin devletini derhal tanıyacak ve Filistin hükümetinin talebi üzerine Gazze'yle deniz köprüsü kurabilecektir.

Mavi Marmara'da katliam yapan alçaklar o zaman ne halt edecekler?

Hiçbir halt edemeyecekler!

NOT: Filistin'de birlik hükümeti kurulamazsa, Gazze'deki yönetim "Geçici olarak Türkiye mandasına giriyoruz" desin. Rest!

VAY ARKADAŞ TİTREDİM KENDİME GELDİM zaten yazının üslubu korkuttu beni başlı başına. o tekbirler falan gözümde cuma namazı çıkışı ellerinde bayraklarla fırlayan çember sakallı abiler gözümün önüne geldi.

http://img.moronail.net/img/3/3/333.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

31 Ocak 2009 Cumartesi 15:19

Hasan Vahid'in açıklaması
"Gazze Şehri Sivil Toplum Örgütleri Sözcüsü" Hasan Vahid'in açıklaması ise dünyadaki
büyük değişimin sadece Obama'nın ABD başkanı seçilmesiyle sınırlı olmadığını gösterdi.

Vahid: "Gazze şehri yakın bir tarihte referandumla Türk topraklarına geçmeyi planlıyor!" açıklamasıyla tüm dünyada çok büyük bir denge yarışının başlayacağına işaret ediyor.

Şubat ayının ilk günlerinde açıklanacak olan referandum planını merakla bekliyoruz.

www.dunyabizim.com

şöyle de bi haber geçmiş zamanında
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

sirf bizim degil herkezin bolgesinde konusma hakkina sahip :p

oyle bir ekonomik sistem varki butun dunya amerikayi beslemek icin calisiyor su anda, farkinda olsanizda olmasanizda

diger ulkelerin basiretsizligi yuzunden amerikan halki boyle tuketebiliyor

Tüketsinler helali hoş olsun.Ben hergün 8.00-18.00 çalışırken hergün şükrediyorum ohh iyi bu kapitalist sistem var da bizim çalışmalarımız sayedinde Amerika'da haftada 30-35 saat çalışıp zenginlik içinde yaşayabiliyorlar.

Bööle bi huzur doluyo içime
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Sanki çalışmayınca gökten yemek yağıyor gibi konuşmuşsunuz :P

yok abi ss çalışacaz tabi de dünya finans sistemi öyle bir kurulmuş ki sen üretsen de çalışsan da adam gibi yaşayamıyosun ama adam dünyadaki faiz finans piyasaları zart zurt .....vb gibi sistemler sayesinde bi şekilde çok çalışmadan lüks yaşayabiliyo orasını vurgulamaya çalıştım.
Sosyal ağlarda paylaş

amerikada da hayat zor aslında baya. minimum bir hayat standardı çizilmiş, altına düşmek kolay ama üstüne çıkmak zor.

amerika şey gibi, dünyadaki bütün şeytani güçlerin lojistik destek üssü. bi kaç milyar doları koy amerikan bankasına bütün devlet emrine amade. amerika'nın bir çok imkanları da peşkeş çekiliyor aslında böyle tiplere.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...