Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crysis 2

moriQ

Öne çıkan mesajlar

Jeeztro said:

ya oyunun başındayım, sürekli konuşan adamın labarotuarına gitmeye çalışyıroum. stealth stealth gidiyorum tank beni görmüyor dibine giriyorum. fakat biryere saklanıp energy dolduktan sonra tekrar dışarı çıktığımda cloaklu. görüyor şerefsiz tank. kafsına göre bazen nerelerden görüyor cloakken bazen dibine giriyorum. bug mı bu?

düşündüğüm yer ise, o tanka gitmeden önce bir apc olacak, üstünde roket atarı felan var. ona binmen gerekiyor. ondan sonra uzaktan uzaktan ateş edeceksin tanklara.
Sosyal ağlarda paylaş

yok sanırım orası değil.

köprünün altından gidiyoruz. bölümün en başı hatta böyle toz toprak etrafı göremiyoruz nanovisionla seçiyioruz fln. epey başlardayım öyle düşün.

zaten tactical options da tank'ı seçince avoid diyor. avoid edemiyorum sıkıntı orda fasda
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Çok mu şey bekliyordum bilmiyorum ama, hiç beğenmedim oyunu. Grafikler tamam iyi. Ama , ne silah dizaynı, ne düşman çeşitliliği, ne de konuyu beğendim. AI desen berbat. Bütün oyunu istersen hide bitirebilirsin. Orijinal almasaydım yarısında bırakırdım.(td)
Sosyal ağlarda paylaş

ya berbat. xboxta oynuyorum, vizorun ammo göstermek dışında ne halta yaradığı hakkında hiç bi fikrim yok. düşmanı tagliyorum, haritada görünmüyor bile. şaka gibi. vurvur ölmüyorlar zaten. autoaim de bi garip.

armor moduna geçiyorum normalden hiç bi farkı olmuyor.

hiç beğenmedim. hiç.
Sosyal ağlarda paylaş

Dublajlar ve bazı menü/yazı çevirileri Divxplanet'teki amatör çevirmenlere teslim edilmişçesine dandik, senaryo kötü, oyun (henüz bitirmedim ama sanırım) kısa ki gereksiz cutscene ve Gould/Hargreave geyiği doldurulmuş, gameplay ve AI son derece dandik, silah çeşitliliği az bile diyemem çünkü direk yok, grafikler devrimsel değil çünkü konsollara da yapalım daha çok para kazanalım derdine düşülmüş, falan filan. Daha ne sayabilirim bilmiyorum.

Vasatın üzerinde olup tüm bu eksilere sahip olan bir FPS olsa olsa 70-75 almalı bence, Metacritic'ten bile 87 almış olması publisher bütçesinin yarattığı fark herhalde artık.

Bir de kahramanımız mute galiba.

Edit: "Prophet ya ben şimdi kimsenin bilmediği çok gizli daireme geldim ama lab'daki bilgisayarda masaüstünde ADRES.TXT var unuttum, onu bi silip gelsene, olmadı bilgisayarı patlat falan işte" diye zorlama uzatma senaryo mu olur abi eheh, oyuna inancımı kaybettim çok az ilerleyebildim o andan itibaren, bitirmiycem galiba.

Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

dün aldım PS3'e oyunu, yani acı çekiyorum. İğrenç grafikler. Adamları falan göremiyorum bile, o kadar kötü yani oyun. Killzone 3'le yada SOCOM 4'le değiştiricem, Move ile akıcam.

Maximum Stealth e gerek bile yok zaten ps3 te grafiklerin kotulugunden adamlar zaten gorunmez halde, bildigin uzaktaki adami secemiyorum. Socomla degistirme taraftariyim bende.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada oynadıkça alıştım tabi bulanıklığa ama yani rezalet ötesi PS3 versiyonu.

Ayrıca oyun inanılmaz derecede Call of Duty kopyası. Yani oyun içinde yaptığınız hareketler dahi birebir MW2'den çalınmış. Alınmış demiyorum bakın çalınmış. Adamlar içerlemişler heralde Crysis'in satmamasından ötürü, direk "alın size mainstream oyun" demişler.

Dialog olayınıda Half-Life gibi yapmaya çalışmışlar, ana karakter Alcatraz hiç konuşmuyor, o yüzden bütün dialog karşı karakterlerde olması gerekiyor ama arada öyle bir an geliyor ki bizim adamın konuşması gerekiyor kesinlikle. Orda direk FAIL olmuş Crytek. Dialoglarda gereksiz stoplarda oluyor, bize konuşan karakter duruyor bir süre mal mal bakıyoruz adama.

Yani hikaye falan 1. sınıf diyemeyeceğim ama gameplay iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

singleplayer mapleri ilginç olmuş crysis2'nin.
lağımdan gidebiliyorsun, çatıya çıkabiliyorsun, asfalt yoldan gidiyorsun felan egzantrik şeyler.
ama lineer oyunlara o kadar alışmışız ki, bu yolların hiç birine ihtiyaç duymuyoruz.
tek bir yoldan gidip adamları öldürüyor, sonra "aa burda lağım varmış" oluyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...