Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crysis 2

moriQ

Öne çıkan mesajlar

DareJedi said:

Zuahahaha cidden öyle birşey varmı :D

var valla ddsşlfd xD

dasaaa said:

"maksimum gizlilik!" baymıyor mu abi bi süre sonra

yok baymadı ya,ne kadar vasat olsa da eğlenceli en azından dublaj. oyunun sıkıcılığına katlanmamı sağladı bi nebze :p

belki bi umut ilerleri iyidir diye sonlarına kadar gelmeden genel bişeyler yazmak istemedim. ama genel görüşüm maksimum fail.

oyun crysis ve crysis:warhead'in yanında büyük hayal kırıklığı.hatta ilk crysislerin c'si bile değil. ne beklediğim senaryo ve atmosfer,ne ilk oyunlarda olan taktik serbestlik, ne o abarttıkları fizik motoru. hiçbişey yok,dümdüz gidip yaratık vurmaca yani. oyun yoklugundan bi de görsellerin hatrına oynatıyor anca. türkçe dubjal eğlenceli,ama ilk oyunlardaki dublajın yanında çok amatör ve ghetto kaçmış.

çok rahat kilometre taşı olabilecek bi oyun, bikaç saatlik çerez şeklinde karşımıza çıkartılmış maalesef. konsollara yapmaları hata oldu oyunu. haliyle grafik olsun fizik olsun hep traşlanmış konsol için. ara,sığ,dümdüz bi shooter olmuş. en iyisi crysis ve warhead'i en baştan delta zorlukta açıp komandoculuk oynamaya devam.

edit: quote muote
Sosyal ağlarda paylaş

taktiksel özgürlük yok ?

oyunda taktiksel açıdan oyuncuyu kısıtlayan birşey yok. crysis ve warhead de neler yapabiliyorsan aynılarını yapabiliyorsun.

AI çok çok kötü bi kere. Baya bi bug var ve olmaması gereken buglar. Askerleri falan öldürüyorsun ama halen telsizden rapor veriyorlar şuraya girdi buraya girdi diye. Stealth kill olayı buglı kaç kere maymun oldum stealth kill alıcam diye.

senaryo vs vasatın altında baya. grafikler çok iyi ona laf yok. bu sefer optimizasyonu yapmışlar adam gibi.

MP 1. oyuna göre çok çok iyi. Ama stealth olayı cidden can sıkıcı oluyor. spawn pointler falanda bi garip. arkadan çıkıyor adamlar bazen delirtiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk oyunlardaki taktiksel özgürlüğü kesinlikle sunmuyor oyun. haritalar yeteri kadar açık değil bi kere en başta,nasıl ilk oyun ile karşılaştırabilirsin ki? koskoca ormanda envai çeşit pusular kurmak nere, dümdüz sokakta iki tane barikatın arkasında saklanmak nere yani. armorun özellikleri vs olarak diyorsan evet,herşey aynı ama haritalar fazla tek düze,doğal olarak kısıtlıyor ister istemez,söylemek istediğim oydu.

evet AI hakkaten çok leş,yok gibi bişey hatta,göz göre göre mal mal üstünüze koşabilecek kadar mal NPCler. ondan bahsetmeyi unutmuşum.
Sosyal ağlarda paylaş

abi new york şehrinden bahsediyoruz. hani tabi bir orman kadar açıklık olmayacak. ama taktiksel özgürlük var yani. ama stealth gidip armored car a c4 ü bırakıp snipe noktasına gidip patlatmak sonra ortalığa koşanları avlamak var yani yok değil. ama şehrin göbeği tabi bir orman kadar geniş alan yok pek.
Sosyal ağlarda paylaş

türk dedik bağrımıza bastık orj. aldık felan da yuh be. adamlar 3 oyundur sadece grafik yapıyorlar. Tamam süper grafik felan da oyun namına her zamanki gibin "0" bir de multi fiyaskosu var daha log in olamadan bilgisayarın bütün bağlantısını çökertiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada birkez daha oyun sitelerinin EA nın ve activison ın cebinden beslendikleri çok açık şekilde ortaya çıktı. bakıyorum şimdi tekrardan reviewlere, verilen scorelara falan. Çok acayip.

crysis 2 i en yüksek detaylarda oynayabiliyorsanız oynayın yoksa oynamaya değmez. grafik ayarları için program indirdim işte herşeyi fulledim ve şehir inanılmaz. detaylar falan. Sırf o yüzden zevk alıyorum ama ortalama bir bilgisayarım olsa cidden bin pişman olabilirdim oyundan. MP dediğim gibi güzel ama çıldırtıyor bazen free for all da özellikle.
Sosyal ağlarda paylaş

cevat emiceye gönderme olmuş son video,devamlı deformation gösterip duruyodu ama meğer yalanmış hepsi

gerçi yerdeki ceset ateş edince yara almıyo diye,herhangi bi oyundan aldığı zevk dibe vuran bi oyuncu olduğunu sanmıyorum,sadece detaydır görünce iyi olur görmessemde dünyam kararmaz

o kadar eleştirilecek şey varken "maximum fail" ödülünü o son videodaki olaylara vermezdim heralde,adam saçmalamış orda iice, osuruktan hikaye veya kötü yapayzeka olabilir fekat
Sosyal ağlarda paylaş

extreme de ne açıp ne açmadığını bilmiyorsun. graphic ayarlarını yapmanı sağlayan bi program var lath önceki sayfaya koymuştu. onu kullanırsan tüm detayları açabiliyorsun.fov falanda ayarlanabiliyor.

herşey yıkılıyo, yakılıyo falan deniyordu ama yok öyle bişi. tankla yolda ilerlerken direğe çarpıp yıkayım ordan gideyim dedim koskoca tank lan 1 tane sokak lambasını mı yıkamayacak dedim takla attı tank lol.

etrafta mesela birsürü insan var. kimisi ölü, kimisi yaralı takılıyorlar ortada. ne ittirebiliyorsun, ne vurabiliyorsun. dur şunun bağırsakları sarkıyor acısına son vereyim diyorsun ama vurulmuyorlar falan.

fizik motoru daha iyiydi bariz crysis 1 de. şuan okadar iyi değil belki konsol içinde yaptıkları için böyle bi karar aldılar.

Çatıda 8 tane falan C.E.L.L elemanı var ben teras katındyım. Bunlar bana el bombası atıyor ama geçiremiyorlar camdan. kendilerini öldürdüler falan komik. asansörden çıkıyor bazıları durup dururken ölüyorlar. AI anlatılmaz derecede kötü öyle böyle değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet efenim, oyun bitti biraz önce.

Daha öncede yazmıştım, AI cidden çok çok kötü. Nette fln Cevat Yerli'nin AI hakkında yorumlarını okurken cidden gülüyorum, birazda acıyorum acaba bu adam ciddi mi bu söylediklerinde diye. Sanırım hiç oyun başına geçip oynanamamış. Assasin's Creedde ya da MGSde fln bile bu kadar avoid yapmamışımdır. Resmen bütün oyun Maksimum gizlilikle takıldım, az mermi çok iş yaptım. Gereksiz buglar fazlaca mevcut.
Tek teselli herhalde senaryonun diğer oyunlara göre uzun olması ve bir süre sonra çok yapmacık ve bayık gelsede Türkçe dublaj. Bunlarda pek kurtarmıyor açıkçası. Oyun sitelerinde verilen puanlara fazla takılmayın bence, 8-9/10 bence fazlasıyla abartı.
Ayrıca

Crysis 3te görüşmek üzere!

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...