Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Devam Etmeyenler

elesso

Öne çıkan mesajlar

conan kötü başladı ve öle gitti... war daha iyi başladı ve gittikçe daha da iyi oluo... wow bu ek paketten topu topu 1 yıl yaşar sonra ölür... warhammer alır başını gider... bırakanlardan dönenler olur yada olmaz... kimisi yeni sw online i bekler... ama warhammer iyi kötü gider... gittikçe iyi çizelge sergileyerek...
Sosyal ağlarda paylaş

wow ölüo dediim 0 oyuncusu kalacak anlamında diil... insanlar gittikçe sıkılmaya başlıcaklar... fanlar oynamaya devam etcekler... şimdiki swg olmaya başlıcak zamanla... haa ilerde blizz yeni online çıkartırsa warhammer-conan(ki zaten ölü)-yeni sw online nın hiç bi şansı kalmaz... ama dediim gibi wow yaşlanmaya başladı... war daha genç... wow 2 lazım... o zamana kadar hem war oynıcam hemde swnin yeni onlinenını beklicem...
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bırakmıstım normalde 2.haftası falan arkadasların ısrarı uzerıne farklı bır class acıp son denememı yapıyorum.

Ikı gunde R14 oldum.Bu rank a gelmek ıcın yaptıgım seyler r11 e kadar northand senaryo questlerını yapmak , R11 den sonra da Dwarfların senaryo questlerını yapmak oldu.En uzun mesafe yuruyusum Kalelere gidip Reown itemlerini almaktır sanırım.Bir tane bile Destro yolda karsıma cıkmadı.Belki bizim realm cok bostur bilemiyorum.

PvP de denge olabılmesı ıcın her class ın bırbırıne ustunluk saglayabılmesi gerek.Ben T1 ve T2 de boyle bir denge goremedim.Tank ve healerların dps e karsı bariz bir ustunlukleri var.T3 lerde tanklar olmediklerinden dps te birinci oluyolarmıs falan.

Arkadaslar olmasa cekilir bi yanı yok bence bu oyunun.Played Time nın yuzde 10 u senaryo gırıs cıkıs loadingleridir sanırım. :)
Sosyal ağlarda paylaş

wow senelerdir rakipsiz oldugu için bu piyasada biz ne yapsak bunlar yer şeklinde düşünüyolar haklılarda.ben acıkcası conanın(mümkün degil) warhammerın wowu cok pis parcalamasını şiddetle arzuluyorum rekabet ortamı kalite yaratır blizz baktı wow ile wara karşı cıkamıyo next gen mmo sunu erken sürer bitirir olayı gene ama tabi bu bahsettiklerim sadece bir hayal .. şunu kabul etmeliyizki ne war wowdan iyi olabilir nede blizz 5 sene içerisinde next gen mmo piyasaya sürebilir .. bana göre wardan sonra wowa rakip olabilecek bi oyun yok şuda bi gercekki wow düşüş dönemlerini yaşıyo insanlar artık sürekli aynı şeylerden sıkıldı wrath of the lich kingle de bu devam edicek bi süre sonra bana göre 2 sene içerisinde wow kullanbıcı sayısını büyük ölcüde yitiricek
Sosyal ağlarda paylaş

Darti said:
PvP de denge olabılmesı ıcın her class ın bırbırıne ustunluk saglayabılmesi gerek.Ben T1 ve T2 de boyle bir denge goremedim.Tank ve healerların dps e karsı bariz bir ustunlukleri var.T3 lerde tanklar olmediklerinden dps te birinci oluyolarmıs falan.

kimden duydun bilmiyorum da çok sıkış olmuş. dps yaptıkları işte yani dps'te en iyi, her zaman, her tier'de. son iki tier'de mastery ve ability'ler oturunca, insanlar da oynamayı öğrenince herkes yapabildiği işte gayet başarılı olabiliyor. ancak takım oyunu hep, dps cengaver gibi dalarsa her zaman tokadı yer ki olması gereken de o.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:
Açıkcası Wowa bir sure donmeyi istemiyorum çunku değişik verebileceği birşey yok bana senelerce oynadıktan sonra. Gene aynı LvLing gene aynı saatlerce 1 item için aynı yaratıgı kesmeler gene aynı pvp itemı için BGlere girmeler.

konu direk sadece birakanlar ile ilgiliydi, o sebeple yorum yapmiyordum ancak, abso harika ozetlemis durumu, kesinlikle ayni fikirdeyim bende.. WAR dayim, bir sure, benim gibi casual oyuncunun ihtiyaci olan hersey var bu oyunda.. cevremdekilerde genelde benimle ayni fikirde.. e daha ne ister bir insan ;)

birakan arkadaslara da, ozellikle dersi ve isi yogun olanlara, buyuk kolay gelsin.. basarilar.. :D
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda rastladığım insanlar arasında T2 ye kadar sadece senaryo yaparak gelmiş insanlar baya fazla. İlk olarak bu senaryo işi bayık ve hatalı bana göre open rvr dururken. Haritada, PQ yapacak adam yok herkes aynı senaryoyu 13219329. kere yapıyor. Bu oyunda senaryo meselesi hiç olmamalıydı.

Zaten servelarda adam yok dediğim gibi. Ha ilk iki hafta çok eğlenceliydi T1-T2 insan kaynar her an PQ, open rvr yapılırken.

WoW-War konusunda WoW bir uyuşturucu gibi bağımlılık yapıcı. Nasıl orasını bilmem ama War henüz bunu veremedi kağıt üzerinde birçok artısı olsada WoW'a göre.

Tabii birde eşşek kadar olduk sanırım. "Oyun oynamak" fikri hala güzel gelebirken başlanınca kolay sıkılınıyor. Zaten iş-güç-yüksek lisans fln derken (Zamanında UO oynadıklrım arasında çocuk-çocuğa karışanlar var)zamanda pek olmuyor.

Sonuçta hemen bırakmayacağım ama o kadar yavaş ve az oynuyorumki. Zaten genel oyuncu kitlesinin lvl bakımından gersinde kalınca oyunda sıkmaya başlıyor. Gelecek aya bakacağım artık.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de hafiften kopuyor gibiyim belki de yanlış class açtığımdan ve derslerin üstüme üstüme gelmesinden.

üstüne denildiği gibi pvp oyununda turret misali sabit durup ölünce nerf sh zomg fukken bullshat şeklinde ağlayanlar var, pve yapayım deseniz dendiği gibi adam yok ortalıkta, openrvr a da şu anda talep yok, herkes scenario farmlıyor.

ama wowa da dönmem, direk oyun oynamayı bırakırım.
benim de doksan saat bir item için kasasım yok şu saatten sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

daralti ilk ay sonunda. hep ayni seylerin dongusunde gibi geldi bana. ayrica siniflarin hepsini denememe ragmen bir turlu tek bir sinifa kendimi veremedim. nedense siniflar bana tam oturmamis gibi geldi, ayrica oyunun devamli rvr pvp ye dogru beni istemememe ragmen suruklemesi hosuma gitmedi.

klasik fantasy oyun olmasida daha beter baydi . yillardir ayni haltlari yiyip duruyoruz bununda fazlaca farki yok acikcasi.

kale almalar zaten al ver al ver seklinde, pvp rvr desen ha keza. girip 15 dakka kes ol kes ol diril puan al xp al gene item al daha guclen git kes kesil gene puan al item al puan item puan item.. eah delirtir.

bye war...
Sosyal ağlarda paylaş

Zamanı olmadığı için oynayamayacaklarını düşünenlere tabiki lafım yok.

Ama "Baydım abi" diyenlere baktığımda, bir kısmının çok karakter açtığını, hiçbirisini efektif olarak oynayamadığını, hepsini oyunun son halini göremeden bıraktığını (veya bırakacağını) düşünüyorum açıkçası.

"Bütün sınıfları denediniz ama hiç birisini 40/40 yaptınız mı? Altdorf veya Inevitable kuşatmasına katıldınız mı? Tor Anroc veya Mourkain dışına çıkıp, T4 haritalarını gezdiniz mi? Bastion Stair'ın her 3 wingini de yaptınız mı? Talisman Making, Apothecary, Cultivating gibi profları maxladınız mı?" gibi sorular sorulabilir.

Pek tabii "Baydım abi, oyun bana hitap etmiyor, oynamicam" da denilebilir.
Ama endgame'in başladığı 31+ seviyesini görmeden, çokta fazla "Bekleneni vermedi" diye yaklaşmak saçma olur.

Seçtiğiniz serverın da önemi var. "Çok sıra olur ben şöyle Low-Pop servera gireyim, nasılsa günde 3 saat oynicam, onda da sıra beklemiim" mantığı her ne kadar kulağa ilk aşamada mantıklı gelse de, ileride oyundan alacağınız zevki tamamen sıfırladığını unutmamak gerekir. Low-Pop serverda oynuyorsanız ve hala kafanızda "acaba biraz daha takılsam mı?" düşüncesi varsa, bir de High Pop server deneyin. Oradaki aksiyonu görün. Oyunun vaadettiği, "Warbandlerin kapışması" olayını yaşayın (ee, tabi bilgisayarınız biraz iyi olmalı :p)
Cumartesi gecesi Karaz Eight Peaks'te, 3 Destruction warbandin, 3 Order warbandini Praag semalarında dağıtması gibi bir aksiyonu yaşayın.

Ayrıca, "Hep aynı hep aynı, kale al, kale ver, adam öldür, xp al, renown al" mantığı bence sağlam temellere dayandırmadan söylüyorsunuz.
Her MMO'da benzeri "Grind"ler bulunur. Grind olayı olmadan MMO olmaz. Gold grind edersin, honor point, renown rank, open-rvr, item, instance grindlersin.. Sayılacak örnek çok.

Open RvR konusuna gelinnce. WoW örneğini ele alalım. L50'ken hanginiz, SÜREKLİ olarak open world objective peşinde koştunuz, EPL'de mesela, veya Silithus'ta? Veya, hanginiz, L75'ken gidip sürekli Lake Wintergrasp'ta takılacaksınız? "Amaan 80 nasılsa olurum, Open-World-PvP kasalım" mantığı gidecek kişi sayısı çok çok azdır.

Leveling süresince benzeri olaylar olacaktır. Mythic de bunun farkında. Blizzard da bunun farkında. Neden Rated Arena maçlarının sadece L70'te yapıldı sizce? Veya neden sadece L80'de yapılacak?
Gelecek 1.1 patch ile Open RvR'ın daha çok teşvik edileceği de söylendi. Eminim insanlar da SP de oynamaktan sıkılmıştır zaten :p

WAR daha yeni, tıpkı zamanında WoW'un ve AoC'nin olduğu gibi. AoC kadar game-breaking bug kesinlikle yok.
WoW'un ilk çıktığı zamanların artık bir önemi yok, bunun farkındayım, standartlar ÇOK yükseldi.
WAR şu anda her kesime bir çözüm sunuyor ve bunları entegre bir şekilde yapıyor.

PvE mi istiyorsun? O zaman önce PvP yapmalısın!
Bence güzel mantık :p

Sınıf dengesizliklerinden yakınan arkadaşlar varsa ve bu yüzden oyunu bırakacaklarını söylüyorlarsa, 1.1 beklesinler hesaplarını dondurup, Aralık'ta geleceği söylendi.

Sabah sabah aklıma ilk gelenler bunlar. Biraz oyunu savundum, biraz fanboi'lik yaptım, ne mutlu bana, yuppie
Sosyal ağlarda paylaş

Apis said:
Oyunda rastladığım insanlar arasında T2 ye kadar sadece senaryo yaparak gelmiş insanlar baya fazla. İlk olarak bu senaryo işi bayık ve hatalı bana göre open rvr dururken. Haritada, PQ yapacak adam yok herkes aynı senaryoyu 13219329. kere yapıyor. Bu oyunda senaryo meselesi hiç olmamalıydı.

Zaten servelarda adam yok dediğim gibi. Ha ilk iki hafta çok eğlenceliydi T1-T2 insan kaynar her an PQ, open rvr yapılırken.

WoW-War konusunda WoW bir uyuşturucu gibi bağımlılık yapıcı. Nasıl orasını bilmem ama War henüz bunu veremedi kağıt üzerinde birçok artısı olsada WoW'a göre.

Kesinlikle bence senaryoların verdigi xp yarıya düşecekti pq lar ve RVR dan da deli gibi xp gelmeliydi insanlar haritanın heryerini gezmek istemeli kendini hikayeye kaptırmalıydı çok yanlış yaptılar çok wowda zaten bg farm yapmaktan bıkmış pvp oyuncusuna senaryo farm yaptırdılar paso.
Sosyal ağlarda paylaş

Bogachan said:
Kesinlikle bence senaryoların verdigi xp yarıya düşecekti pq lar ve RVR dan da deli gibi xp gelmeliydi insanlar haritanın heryerini gezmek istemeli kendini hikayeye kaptırmalıydı çok yanlış yaptılar çok wowda zaten bg farm yapmaktan bıkmış pvp oyuncusuna senaryo farm yaptırdılar paso.

Sen öyle sanıyorsun. Senaryo farm ile daha hızlı level alındığını savunan kişiler, şu anda hala level kasıyorlar.

Oyunun başında, asıl olayın nerede döndüğünü bilenler zaten voleyi vurdular nerf gelene kadar, şu anda RR 40+ kasıyorlar.

1) AoE DD + Healer
2) Guild Standard XP Bonus + Killing Spree
3) ???
4) Profit
Sosyal ağlarda paylaş

Deptlypo said:
bana göre wardan sonra wowa rakip olabilecek bi oyun yok şuda bi gercekki wow düşüş dönemlerini yaşıyo insanlar artık sürekli aynı şeylerden sıkıldı wrath of the lich kingle de bu devam edicek bi süre sonra bana göre 2 sene içerisinde wow kullanbıcı sayısını büyük ölcüde yitiricek

walla 2 sene sonrasında realmemde 700 kisi sıra gorunce, dusus donemınden ziyade butun player baseın LK denemeye geldıgını anladım
Sosyal ağlarda paylaş

herkesin yakındığı şeylere baktım da, sanki wow çok farklı yakındığınız şeylerden... ilginç hakkaten ya. alışkanlık yapmış sadece wow bence.

şu oyunu sevmemek için bir neden yok yani bana göre. "baydım" diyorsanız, bugüne kadar çıkan her mmo'dan bayarsınız. çünkü aslında hepsi birbirinin aynı, detaylarda farklılık gösteriyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
Bogachan said:

Sen öyle sanıyorsun. Senaryo farm ile daha hızlı level alındığını savunan kişiler, şu anda hala level kasıyorlar.

Oyunun başında, asıl olayın nerede döndüğünü bilenler zaten voleyi vurdular nerf gelene kadar, şu anda RR 40+ kasıyorlar.

1) AoE DD + Healer
2) Guild Standard XP Bonus + Killing Spree
3) ???
4) Profit

bu pek mümkün değil

senaryo ile düzgün grupla güzel xp alınır aoe grind i saymıyorum o sapıkça bişey ama önemli olan xp almak değil önemli olan renow rank

şayet lvl alırken senaryoyu es geçerseniz renow rank baya geri kalıyor ve lvl 40 da renow kasmak ızdırap özellikle yeni değişiklikler ile dahada kötü oldu. lvl 31 adamlar senaryodan 2-3 renow alırken lvl 40 lar 500-600 renow alıyor bazen daha az çünkü lvl 40 sanız 39 40 haricindekiler 1 renow veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

"RR 40+ kasıyorlar" tabiri işin biraz geyiğiydi :)

Yani sizden çok daha önce 40 oldular, artık sadece Scenario yapıyorlar (ki bu son patchler öncesi hepsi RR kasıyordu aktif olarak) ve RR konusunda uçtular gittiler.

Scenario'da RR olayına gelince, healerım, ama söyledikleri nerf enteresan bir şekilde ters tepti. +100 Renownlar havada uçuşuyor (tabi bu biraz grubuna da bağlı)
Sosyal ağlarda paylaş

bırakmayı wowa dönmeyi filan düşünmüyorum çünki casual bir oyuncuyum ve bu oyun tam bana göre. tek derdim henüz bir class a kendimi verememiş olmam bir de scenario yapmaktan gına geldi ama class ıma karar verdiğimde iyi bir guilde girip scenario döngüsünden çıkarım diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...