Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Devam Etmeyenler

elesso

Öne çıkan mesajlar

odiflame said:
Darksun said:
Bu renown böyle devam ederse bende bırakıyorum, healer oynamak cidden zor oyunda (sabır bakımından), fark atıp yeniyoruz 125 renown alıyorum lol be.

healerde kasıyorum ama yaptığım heal ile orantılı renown alıyorum.senin demek istediğini tam anlamadım açıklarmısın?

T3'de (T1 de renown normalimsi, RP altım var) renown kazanımı aşırı dengesiz, iyi bir gruba düşmezseniz (pure dps) renown'unuz yerlerde sürünüyor. Tamamen dmg bazlı, yenince (500 e 20 yendik) top healer = 125 renown ile order sonuncusuyum. Heallamanın tabiri değişti resmen, sırf adam öldürebilecek oyuncuları heallamak gerekiyor yoksa hiçbirşey alamıyorsunuz öte yandan adamlar solo takılıp 2k renown 30k xp alıyorlar. Böyle saçma sapan dmg bazlı sistem olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

bugün mail geldi, dondurmuşlar hesabı. açtırıyım dedim, kredi kartını kabul etmedi.. aslında bir sorunda olmaması lazım. 3 haneli güvenlik numaram silinmiş kartın üzerinde, onu az biraz salladım galiba =P

nitekim kabul etmedi, ben de "eeaahh banane yau sen kaybedersin huleyn" moduna girdim. çok çabuk sattım galiba.. ama bıraktım diyemem. aklıma eser, açarım hesabı. öyle işte..
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:
warhammer ın wowdan daha kaliteli ve iyi olduğu gerçeği hala sabit ama mmo işte, tek başına oynanmıyor.
darkfall da farklı olmaz, haritayı dolduracak oyuncu bulamazlar.
bundan sonra da wow a kralı gelse rakip olamaz war olamadıktan sonra, aion şu bu.

darkfallın zaten 1 haritası 10k kişi kaldırıo bence 20klık bi player basei olsun yeter. Eve online gibi küçük ama kaliteli communitysi olsa yeter. Tek server olsun hatta.
Sosyal ağlarda paylaş

yani adamların dediği ve bize vaad ettiği bu

harita instance sız , 10k online insan kaldırabilio aynı anda. Haritanın da çok geniş olduunu düşünürsek. Baya in game oyun videosu koydular zaten geçen athens convention da, gayet yapmış adamlar rune gibi combata giriosun ediosun büyü atakrne ok atarken target aliosun. lootluosuon item bilmemne. E zaten bu olsun, insanları da ortaya bıraksınlar guildler oyuncular şeillendirir oyunu. Hani WARdaki gibi, Senin düşmanların bunlar kapışağaıcn alanlar şunlar. Görünce öldür. Demiceğeinden daha zevkli olacağına inaniorum ultima bu yüzden zevkliydi en azından.

Ne biliim warhammer belki hani massive savaş rvr falan güzel şeyler de adamlar oyunu çok tekdüze yapmışlar. İlk giriosun oyuna oo pq lar her tarafta aksyion. hemen düşük levelda senaryoya girme heyecanı istersen open rvr yap kale kuşat. Fakat ilerledikçe bakiosun ki bunlar hep anyı şeyler. Cidden oyunda taktiksel bişey bearber hareket etme dışında yok. Onun dışında skill gerektiren çok bişey yok. Ayrıca warhammer dünyası hakkında hiçbişey vermio bize mythic, Yani haritaya bakiosun . harita arkada silik genel hatlarıyla duruo üstüne noktaları koymuş burası şu zone şurası bu zone. genel haritaya bakiosun şurda şunlar savaşio burda bunlar savaşio. Hani zone un sınırları nedir bu adamlar nie savaşio, nedir dertleri. Wow da mesela bu tarz şeyler çok güze lverilio. Hikayeyi lore u hissediosun. Haritayı açiosun her zone belli ve zonelar karışık. Böle sırayla dizilmiş üstüste dizilmiş şekilde değil.

Bu yüzden oyun bana bi çizgi üzerinde ileri geri gitmekten başka bişey gelmiyor. O yüzden sürekli oyunu Team Fortressa benzetiorum. Kırmızı takım var Mavi takım var. Sürekli capture pointleri ele geçirip duruolar ileri geri. E expansion gelecke yeni class gelsin tamam ama bu oyunu gerçekten etkilemicek, Onun dışında yeni zone gelecek. tamam yeni yerde kapışalım olacak, mekan değişik olacak ama yaptığın şey aynı olacak.

Wow'un bi bakıma sürükleyici olması bu yüzden. Yani oyunun efsanevi bi konusu var ve her dakika hissediosun o gelişimi olaylar oluyor, konu ilerlior. Bosslar gelior, Bi adam öbürünü satıyor bunu oyun içersinde öğreniosun vs. Bişeyler değişio. Bir de yapabileceğin seni uğraştıracak çok şey var. Arenasından bglerinden, achievementlarına craftingine kadar.

Yani çoğunuz sıkıldınız 1 ayda oyunda.Ben bi de betadan beri oynuorum betada end game i yaptım şehir kuşattım zaten onu görünce biraz moralim bozulmuştu. karşılıklı PQ yapiosun şehir de ve instance ve hiç eğlenceli pqlar değil dışardakiler daha güzel. Dedim bu olmasın end game i işin. E oyun çıtkı aynı şeyleri tekrar tekrar yapınca ve oyunun sonunu düşününce , insanın oynayası kaçıyor ne yazık ki
Sosyal ağlarda paylaş

topice yazılan mesajları okurken benim de duygularıma tercüman olundugunu gördum. aynen bir gazla başlayıp, gazımın sönmesinin ardından ders çalışmam gerekiyor uyarısının beyne gitmesi ile oyuna şuara ara vermiş bulunmaktayım..sanırım mmo dan ben de sıkılmaya başladım artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar wowda da warda da bi gariplik var neden bir sürü server acıp sanki tek başına oynanmış izlenimi veriolar anlamış degilim.. acıcaktı warhammer 3 server adım attıgımız her yer adam olucaktı millet ganklamaya gelicek kan gövdeyi götürücek :D felan filan böyle bişi bekliodum ama günün en yogun saatinde giriorum pq yapıcak adam yok yani varda rast gelirse.. bi tek scenariolarda biraz anlatmaya calıştıgım action var oda aynı tuşa basarak adam öldürmekten dolayı sıktı beni acıorum warhammerı 30dk oynayınca aynı skile basmaktan aynı şeyleri yapmaktan içime daral geliyor kapatıyorum .. pq yaparken karşı taraf gelicek 15-20 kişi (habersiz) sen partinle mob kesio olucaksın bi bakıcaksın ölmüşsün :P ... yani insan(char) yüzü gördügümüz yok :D harita zaten büyük bu kadar cok server acılıncada ben oyunda adam göremiorum sinirimi bozuyo :) vıcır vıcır oyuncu kaynayan server gerekiyo bana zevk almam için :D wowda aynı sorun 94873249879723kat daha fazlaydı ama onun haritasının büyük olması ticari sebepten dolayıydı bana göre bi nevi oyuncuyu harita üzerinde yürütüp daha fazla oyunla vakit gecirmesini saglamak daha yavaş gelişmesini saglamak ve yapacagı şeleri daha gec yapmasını saglayıp daha cok para kazanmaktı örnegin bindigimiz kuşun haritanın başından sonunu 15-20dk da alması gibi sacma sapan rotası yüzünden... zaten wowun olayı pvp degildi bana görede hiç bi zaman efsane bi oyun olmayacak wow, warhammer bile şu haliyle bence kat kat daha iyi ama onda da istedigim canlılık yok ... bilmiyorum oyunu tasarlayanlar neden bu kadar cok server acıp sanki bize tek kişilik oyun oynuyomuşuz gibi bi durum yaratıolar anlamadım .. adı üstünde massive MULTIPLAYER online game heryer player olmalı ama yok işte naparsın .. gider call of duty oynarım ondan iyi mob kesmekten daha zevkli hiç degilse böyle oyun oynayacagıma :) işin özü bana göre haritası küçük oyuncu sayısı cok olan oyun en iyi oyundur .
Sosyal ağlarda paylaş

@mortis: betadan beri oynayıp warhammer hikayesini öğrenemediysen sorun biraz sende açıkçası, war kadar lore olarak bol mmo oynamadım şahsen, wowla karşılaştırmışsın ,wow zaten lorelol dreanai lerin gelmesiyle bitti wowun lore u tamamen zaten, hadi belki wotlk ile düzelir diyorum.
warhammer ı zevksiz hale getiren sey oyuncular dediğim gibi, dps yapan shamanlar, cogu senaryoda 1 tane bile healer bulamamak sonra zırt diye senaryodan çıkmak felan, oyuncuların standart tanklar önde ranged arkada dan daha gelişmiş bir taktik geliştirememesi vs vs
pqların felan hepsi baya güzel olmuş , hele elf chapter 22 de bi tane meydan savaşı var direk ayakta alkışladım atların formasyonuna
mekanlar mükemmel ötesi ama praag sokaklarında hararetli çatışmalar gerçekleştircek kadar oyuncu yok serverda
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:
Cücenin bu topice gelip "BEN DEMİŞTİM!" demesi lazım. :(

neye dayanarak diyecek? bırakanlar tarafından yazılan mesajların çoğu "iş/okul başladı vaktim yok" diyor, oyunun kendi mekaniklerinden şikayetçi olanlar azınlık şu ana dek.

ha ayrıca mortis, cidden ilginç doğrusu. bana da wow aynı dediğin gibi geliyor. 6 ay ahmet boss'u döv, 6 ay mehmet boss'u döv, bunların arasında 4 yıllık wsg'yi bir milyonuncu kere yap, arenada her hafta non-stop pillar kite yap ya da yapanı kovala, çinli farmer gibi ekmek teknenmişçesine hergün daily yap, flask/repair parası topla vs. grind bağımlılarına iki ayda bir yeni abuk sabuk mount getir, onlara özenenler sayesinde çinlilerden komisyonu götür. pvp dengesi desen zaten yok, o ay hangi sınıfı oynuyorsa kalgan ona buff, geri kalana nerf. fear'dan çık fear'a gir, stun'dan çık sheep ol, o bitince mana pool bitmiş bul kendini falan filan. lore desen, hikaye desen baştan sona zaten araklama, o yetmeyince kendi kafalarından alakasız uzay gemileri, efsane retconlar, öldü bilinirken dirilen karakterler, vs.

senin mesajın kadar uzatmak istemedim ama kısacası wow devamlı bir grind, devamlı aynı, temelde keyfi olmayan şeyin "hadi arkadaşlar yapıyor ben de yapayım beraber" gazıyla yapılması. dönen muhabbetle bir alışkanlık. kendim üç yıl yaptım böyle, arkadaşlar bırakınca bir hafta bile dayanmadı oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...