Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Devam Etmeyenler

elesso

Öne çıkan mesajlar

öncelikle samin dedigi gibi adamlar open rvr ye özendirmek için çalışıyorlar. gerek rewardlar gerekse renown acısından degişiklikler gelecek sanırım.

dün aksam itibariyle lvl 40 oldum ve %80 oranında exp yi questlerden aldım diyebilirim. bütün ırkların haritalarını bastan assa dolastım bütün questleri yapmaya calıştım. hatta 40 olduktan sonra bile quest yapmaya devam ediyorum:) yarım iş bırakılmaz:)

kanımca sc ler bu oyunu öldüren en büyük etken. ne pve de düzgün bir oyuncu kitlesi var ne de open rvr de. ama sc ler hep dolu hp dolu:) onlarda tabi belli başlı olanlar.

grind istiyorsanız veya pve gidip pq kasın chapter 22 pq bosslarını farmlayın item için veya yukrıda bi arkadasın dedigi gibi bastion stair gibi instanceleri farmlayın. şöyle bi itemlere bakarsanız wardb den falan güzel itemlar var mor.

6 kişilik gruplarla bir çogu rahat farmlanır sadece lord olan bosslar zor 6 kişi ile.

genel olarak hepimizde hızlı bir exp kasma arzusu var bu nedenle cogu zaman oyunun hikayesini veya questlerdeki hikayeleri es geciyoruz ki aslında şöyle bi dikkat edilse oldukca renkleniyor durum.

bilmiyorum insanlar faqrklı hissedebilir ama yıllardır oynadıgım oyunlar arasında su an en cok hosuma giden oldu war. belki bir wow daki atmosfer yok ancak wow gibi item sapıklıgı tiksindirici boyutta olan bir oyun benim için cazip olamaz. wowun benim için en güzel zamanı ilk yılı idi:)

bence warda cok büyütülecek bir problem yok sadece rvr nin biraz gelişmesi lazım veya bi şekilde open rvr oyuncularının sayısı artırılmalı cazip kılınmalı.

bakalım neler olacak:)
Sosyal ağlarda paylaş

war ı cok buyuk hayallerle bekledım.
şimdi zaman ayırmaya değermi diye düşünüyorum.Wow da herşeyi yaptım yaşadım taddım.War görmediğim bişeyi vericekmi.Pvp si güzel diyorlar biri diyor 2-3 tuş spamla oynanıyor.Mmo nun cs si gibi bi ortammı var.
Ben pvp yi seven bi adamım.
Gerçekten war bekleneni verdimi sizce ?
pff ne yapsam
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşın teki demişki pq yaparken karşı realm gelsin beni kessin istiyorum demiş,open rvr serverlarda oynamayı denedinmi, oynadığım open rvr serverda tier 2 de warcamptan dışarı çıkamıyoduk,order tam bir rezaletti,ne doğru düzgün pq yapabilioduk ne q lari tamamlayabiliyoduk,hele akşam saatleri daha bi beter oluyordu sonucunda rank 16 bw mi bıraktım.
Sosyal ağlarda paylaş

pvp'si çok zevkli, hele arkadaşlarınızla oynuyorsanız

ama 10-15 tuştan fazlasını kullanacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. spell'lerin cd'leri çok az bir de zaten global cd var, spell'lerin cd'si iyice azalmış oluyor bölece. eh damage vermek istediğinizde illa ki 3-4 spell'iniz geri kalanlara göre daha efektif oluyor. bu durumda hep onları kullanıyorsunuz. geir kalanlara pek dokunmuyorsunuz, ölece duruyorlar bar'da.

ben r25 oldum hala 9-10 tuş yetiyor rahat rahat
Sosyal ağlarda paylaş

Herkes kendisini tatmin edecek bir MMORPG bekliyor fakat bunu bulmak sanırım oldukça zor olarak. WAR , WOW , AOC , EvE , STG... Herkes birbirine kıyaslamıs oyunu. Tabi bu olacak fakat bence patilerin artık genel olarak mmorpg piyasasından sıkılmalarından kaynaklı bir genel isteksizlik olduğunu düşünüyorum. Bunun yanında oyunda herkesin dediği gibi bir SC farmlama olayı var fakat hemen 40 olayım mantığı dışında yavaş yavaş map i gezerek PQ yaparak instance lara girerek levellamak bence sıkıcı değil. Özellikle bazı PQ lar çok eğlenceli geldi bana. Rank 24 üm su an Dark Elf High Elf lerin chapter 13 ünde ki karşılıklı NPC lerin savaştan önce gelip mutaabakatta bulunmaları ve 15 20 mobun saldırıya geçmesi falan çok güzel bence.

Bunun yanında bir tayfa lazım. Her oyunu oynamak için. Ama bu WAR'da daha da fazla. Bir arkadaş grubu olursa daha da eğlenceli oluyor.

Lore olarakta PQ lar çok güzel detay veriyor oyun hakkında.

WOW dersek;
Birisi Draenei'ler hakkında bir kaç şey söylemiş. Tamamen katılıyorum. Fantasy RPG'e SCI FI kattılar lore olarak. Bana çok saçma geldi ve adamlar kafaya göre her lore a şekil veriyor. Ve insanların bu lore a ağzının suyu akıyor. Bana komik geliyor açıkçası.

Lore dışında oyun artık tamamen kolaylaştı ve PreTBC en güzeldi. Levellamak (1-80 epicleri , XP boost falan), para kasmak (25 Daily), Raidlere adam bulmak (40 25 ve şimdide 10 kişi raid) , Item kasmak (Craft itemlardaki fazlalık bir çok başarılı itemı gold'a indirgedi, Badge of Justice).

Bunlar kişisel görüşlerim sağdan sola atladım konu olarak ama bana katılanlar olacağını da sanıyorum. (:

if ( <WAR> != <WOW> )
return 0

WOW'a dönme ihtimalim %0.1.
WOW'a dönmektense WAR'da takılmak bana çok daha zevk veriyor.

ne diyim... :)
Sosyal ağlarda paylaş

on numara oyun.
grindden nefret ederim ve her oyunda illaki yaptirdilar bilhassa conanda...burda hic grind yapmiyorum en fazla pq yapiliyorumki o da gayet zevkli bi yaris havasi hakim sonunda odul var vs.

tier 4 e kapagi attim level 32 yim 40 a ulasma derdim yok cunku an itibari ile oyunda yapiilablicek her seyi yapabiliyorum nede lsa tier 4 olduk...o yuzden kendimi kasmadan rahat rahat oynuyorum cokda memnunum.

tek sorunum tek senayoda toplanmasi insanlarin...onunda cozumu kolay, bi senaryoyu ard arda 2 sefer yapamamak lazim...3 farkli senaryo yapmaya zorlamalilar...birde questlerden v senaryodan gelen xp yi biraz arttirsalar iyi olur.
en azindan tier 4 de senaryodan 12-13k xp almamaliyim 25ile35 arasi olmali bana kalirsa.
Sosyal ağlarda paylaş

10 kişiye yakın eski WoW r14 tayfası ile deliler gibi bekliyorduk WARı. Devasa hüsran oldu bizim için. En fazla dayanan 3 hafta dayandı ki bu adamlar arasında 10 yıldır tabletop wh oynıyanından DoW ile yeni tanışanına, PnP oyuncusundan wh nin adını bile duymamış generic 16 yaşındaki isveçli emosuna kadar her tip vardı.

Oyun teknik olarak çok kötü, ona hiç girmiyorum. Karşılanmayan beklentiler arasında en gülünç olanı grind yok grind yok dediler de geldik gördükki vanilla haliyle r40 olmak mesela WoWda 60 olmaktan kat kat kat daha sıkıcı, uzun, grind gerektiriyor ve tekdüze.

Sırf PvPsi için geldik ama önümüze PvP diye sundukları şey aşırı formülatik ve yeteneğe falan bakmıyor. Önemli olan iki şey setup ve zerg. WARın adam olabilmesi için daha kırk fırın ekmek yemesi lazım. 750000 satmış oyun. Çok merak ediyorum alanların yarısı devam edicekmi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de devam etmeyeceğim.

Uzun zamandır ara ara giriyordum zaten, dolayısıyla çok da objektif bir yorum yapamam; wow grindinin olmamasına sevinmiştim ama endgame de oyun tükenecek diye tahmin ediyordum, nitekim endgame e gelmeden tükenmiş sanırım pek çok insan için. Haftada max 2-3 saat girdiğim bir oyun için tekrardan para ödemek istemedim ama açıkçası.
Sosyal ağlarda paylaş

- Bu oyuna meraktan geldim. Biraz da iteleme ile oldu. Ayrıca yıllar sonra SWG'ye donup 2-3 ay kastıktan ve bıkkınlık geldikten sonra deneyeyim dedim. Simdi başından kalkılamaz bir hale geldi. Özetle oyun harika. Sam2in tum deidklerine katılıyorum. Allahtan bu sitenin başından beri olan ve hemen hemen tum MMO'ları denemiş insnalar var yoksa halimiz yamanmış. War ekibini de forum açmadıkları için tebrik ediyorum. WOW cry'lar artık cekilmiyor.

- Bazı arkadaşlar yaşımız aldı gitti artık yaşlanıyoruz herhalde dedi. Bu oyunu oynayan 31-41 pekçok insan sayarım. DAOC ruhu olmez... olmemeli.

- Kendi açımdan açıkcasi Lucas- Bioware oyununun SW MMO olacağını umuyorum. Ve çapa atacağım bir oyun olacak sonunda. Ama Mythic direktörünün dediği gibi, "MMO oynayanlar tek oyuna takılıp kalmıyorlar. Birden fazla MMO oynuyorlar. Bundan dolayı Blizzard'in "ahan da oyuncularım geri donuyor" diye sevinmesi acemice ve bilgisizce. O insanlar 2 ay sonra yine War'a donecekler. Veya iki oyunu bir arada goturecekler veya yeni bir oyun cikacak onu deneyecekler ve sonrasında ya 2 oyunda ya da 3 oyunda devam edecekler. Bu boyle bir dongudur..." diye ozetlenebilecek sozlerini bir kez daha hatırlatmak isterim.

- WOWdur WARdur veya SWG'dir veya her ne ise, hepsi kisiden kisiye degisen ozelliklre sahiptir. Ama biz milletce, "benim dedigim evrensel kanundur bunun karşısındakiler yalandır1 mantığına sahip olduğumuz için herşeye fanatikçe yaklaşırız.

Kanuni denen kazma arkadaşımızın ve nice benzerlerinin o oyun kotu bu oyun kotu deyişleri saçmadır. "Bence" kelimesi onemli bir kelimedir ve hayat içinde ne konuda fikir belirtirseniz belirtin (bilimsel gerçekler dışında) bunu kullanmak gerekir.
Zaten hepimiz %50 teknik direktör %50 politikacıyız ama bir allahın kulu gelip de Ahmet gel takımın başına geç, mehmet partimiz sana emanet demez.

Bu nedenle giden gitsin kalan sağlar bizimdir. Bence canavar gibi oyun. Hemen hemen piyasadaki çoğu oyun yakında bu PQ sistemini expansionları ile piyasaya sunmak zorunda kalırlar. Bu kadar keyifli bu kadar mantıklı bir olayı daha once baska bir MMO'da gormedik. Ama malumunuz goreceğiz.

WAR'u niye birakiyorsunuz diye sormak da abes. Zaten bu bilgiye ihtiyacı olan kişi ya tereddütte olan birisidir ya da Mythic'in kendisidir. Eğer oyunu biraktıysanız bu soruyu sormak niye.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:
10 kişiye yakın eski WoW r14 tayfası ile deliler gibi bekliyorduk WARı. Devasa hüsran oldu bizim için. En fazla dayanan 3 hafta dayandı ki bu adamlar arasında 10 yıldır tabletop wh oynıyanından DoW ile yeni tanışanına, PnP oyuncusundan wh nin adını bile duymamış generic 16 yaşındaki isveçli emosuna kadar her tip vardı.

Oyun teknik olarak çok kötü, ona hiç girmiyorum. Karşılanmayan beklentiler arasında en gülünç olanı grind yok grind yok dediler de geldik gördükki vanilla haliyle r40 olmak mesela WoWda 60 olmaktan kat kat kat daha sıkıcı, uzun, grind gerektiriyor ve tekdüze.

Sırf PvPsi için geldik ama önümüze PvP diye sundukları şey aşırı formülatik ve yeteneğe falan bakmıyor. Önemli olan iki şey setup ve zerg. WARın adam olabilmesi için daha kırk fırın ekmek yemesi lazım. 750000 satmış oyun. Çok merak ediyorum alanların yarısı devam edicekmi.

war un pvp >>>>> wow un pvp
Sosyal ağlarda paylaş

Esasında evet ediyor. Bahsi geçen insanların neyi gördüğünü, ne beklentisi içinde olduğunu belirtiyor.

Ayrıca WARın pvpsinin zaten WoWun pvpsinden iyi olması gerekiyor çünkü satış noktası o. Bir karşılaştırma yapmaya gerek yok ama illa yapıcaksan şunu cevaplamak lazım.

WARın PvPsi > WoWun PvEsi mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...