Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Devam Etmeyenler

elesso

Öne çıkan mesajlar

mesela tam olarak öyle degil bence. kimse begendigimiz oyunu nasıl begenmezsiniz demez, diyemez, hakkı yoktur, dediyse halt yemiştir:)
dogru bu topic bırakanlar topiği ancak birisi cıkıyor "ben oynamicam bayık bu oyun " bir digeri geliyor ben wowa dönüyorum ne la bu bi poka yaramıyo wow şöyle wow böyle "diye baslayınca bu seferde karsıdan birisi yine wow cıktı karsımıza diye sinir olup baslatıyor wow/war tartışmasını:)
Sosyal ağlarda paylaş

Fly said:
warın çok eksiği var, ancak onyüzmilyon defa söylendiği gibi :
wow 3+ yıllık oyun,
war daha 1 aylık.

Şu oyunun wow ile karşılaştırılmasına bende karşıyım az bi şey. WoW 1000 kere polishlendi sonuçta ve hala devam ediyo.

Ama şöyle de bi durum var. Tamam kabul 1 aylık oyun. Bug lar olabilir ve giderilebilir vs.vs. Ancak artık kabul etmek lazım ki mmo piyasası eskisi gibi değil. Tüketicilerin(en doğru tabir bu bence) çoğu oyuna başladıktan sonra "ileride düzelticez merak etmeyin" açıklamalarını yemiyo. Niye? Çünkü wow ve belkide bazı diğer oyunlar insanların(özellikle casual oyuncuların) bazı mmo standartlarını grafik olarak, oynanabilirlik olarak vs.vs. olarak geçen yıllara göre yukarı çekti. 3 senelik olması 5 senelik olması bi şey değiştirmez bence. Sonuçta nerden kaynaklanırsa kaynaklansın ortada bir beklenti var ve onu karşılamak durumundasın. Ve WaR kiminin karşıladı kiminin karşılamadı(mesela benim) o kadar basit.

Ha bana kalırsa serverları dolu olsun gene saatlerce Shadowbane oynarım. O ayrı..
Sosyal ağlarda paylaş

Bırakan herkes bıraktığında oynayabileceği başka oyunlar olduğunun güvencesiyle bırakıyor. Adam gibi dikiş tutturup 3-5 patchle oyuncuların istediklerini yerine getirebilirlerse tıpış tıpış herkes geri dönecek. WoW ilk çıktığında da buglıydı zarttı zurttu diyoruz, wowun bu kadar tutmasının nedeni ilk çıktığı zamanlarda oyuncu kaybetmemesidir. Onun da nedeni WoW'a alternatifin neredeyse olmayışıydı. WAR'a alternatif var, o yüzden de oyuncu kaybediyor. Ama dediğim gibi olayı tutturabilirlerse tıpış tıpış geri dönülecek.
Sosyal ağlarda paylaş

E herşeyi lafta kalmayıp dedikleri gibi bi güzel yaparlarsa döner tabi millet zevk almak için oyun oynuyoruz.Ama şu haliyle uo oynarım daha iyi aklıma gelen ama yazmaya üşendiğim o kadar çok bug/saçmalık varki resmen sinirleniyorum bu kadar yarım yamalak bir oyunu piyasaya sürdüklerine
Sosyal ağlarda paylaş

Zamanım olmadığı için bende bırakıyorum.Bulduğım zamamanıda WOW oynayarak geçiriyorum. Bugun wow serverları kapalıydı girim bakim ne yapiyorlar diye çok eğlendim yine 2-3 saat fakat oynadığım serverlar boş, dolu serverda da sıra beklemekten nefret ediyorum. Onun için oyunu patchlemeye devam edicem bakalım 1-2 ay sonra nolucak.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben şu anda yaşıyorum. Örneğin bugün 22 Ekim 2008. Ben 22 Ekim 2008'de yaşıyorum.

Ee yani ?

Yani:

Ben 22 Ekim 2008'de(şu anda) bana maksimum zevki veren oyunu oynarım.

Selin diye taş gibi bir hatun geliyor diyor ki "atarın var mı bana?" var derim. Sonra çirkin Burcu gelip "yaa ama o lisedeyken çok çirkindi, nasıl takılırsın onla :( ?" der ise şöyle gülerim:

HAHAHAHAHAAHAHA.

sonra da derim ki:

Bak Burcu, şu anda hanginiz daha güzelsiniz? Bana ne lisedeyken hanginizin daha güzel olduğundan ?
Sosyal ağlarda paylaş

Diyorlar ki:

Wow çıktığında ne rezaletti hatırlamıyor musunuz?

Diyorum ki:

Evet öyleydi, fakat bana ne o zaman nasıl olduğundan ben şu andaki haliyle oynuyorum.

Diyorlar ki: (İlk argümanın devamı olarak)War'a, AoC'a zaman verin.

Diyorum ki: WaR, AoC piyasaya sürülürken güncel WoW ile rekabete çıkarlar. Yani ben, müşteri, parasını ve zamanını oyuna harcayacak ve maksimum zevki almayı hedefleyen ben oyunların şu anda ne durumda olduklarıyla ilgilenirim. Öznel olarak ben x, y, z oyununun bilmem kaç sene sonra içinde bulunacağı durum ile ilgilenmem. Tek amacı para kazanmak olan oyun yapımcıları da bunu bilerek sürsünler bi zahmet oyunlarını.

Fakat bunlardan tamamen ayrı olarak, bir evrenin örneğin, WaR evreninin "fanı olmak" dediğimiz pozisyon vardır. Ben herhangi bir evrenin fanı değilim, o yüzden sadece müşteri gözüyle bakarım. Kötü olsa da oynarım diyemem.
Sosyal ağlarda paylaş

Nagy said:
Diyorum ki: WaR, AoC piyasaya sürülürken güncel WoW ile rekabete çıkarlar. Yani ben, müşteri, parasını ve zamanını oyuna harcayacak ve maksimum zevki almayı hedefleyen ben oyunların şu anda ne durumda olduklarıyla ilgilenirim. Öznel olarak ben x, y, z oyununun bilmem kaç sene sonra içinde bulunacağı durum ile ilgilenmem. Tek amacı para kazanmak olan oyun yapımcıları da bunu bilerek sürsünler bi zahmet oyunlarını.

qft
Sosyal ağlarda paylaş

Ekmek said:
Çok salak bir analoji

ha bi de şey..

"Çok salak bir analoji" bir argüman değildir. Bu söylediğini destekleyebilecek tutarlı bir mantık örgüsüne sahip ve de neden-sonuç ilişkileri düzgün kurulmuş bir argümanın varsa dinlemek isterim.
Sosyal ağlarda paylaş

Nagy said:
Diyorlar ki:

...

bak ne güzel kendi ağzınla sölüyorsun yapımcılar bu oyunları para kazanmak için piyasaya sürüyorlar , geçmişte wow ve şuanda war da belki zmnında erken piyasa sürülmüştü adam 3-5 sene tek kuruş kazanmadan oyun üzerinde çalışıyor sınırlı sayıda oyuncu ile bunu betalarda test ediyor, bu test sonuçlarını değerlendirerek değişiklik yapıyor ve bunları oyuna entegre ederek yeniden beta testerların önüne sunuyor ve en son olarakta tüm kullanıcılara açıyorlar oyunu , yane anlatmaya çalıştığım bunların hiç biri kendi kendine olmuyor artık kaç kişi çalıştırıyordur bünyesinde bu iş için bilemem ama bu yapılan emeklerin bi bedeli var ve bu yapımcı firmalara sürekli cepten yiyerek bunu karşılamak istemiyorlar herhaldeki oyunu direkman piyasaya sürerek hem eksikliklerini gideriyorlar hemde üstüne para kazanıyorlar , tabi bunların hepsi benim teorim olabilir ama çokta mantıksız gelmiyor bana açıkcası olayın bu boyutu ...
Sosyal ağlarda paylaş

tamam da ben "oyun yapımcıları oyunlarınızı neden erken piyasaya sürüyorsunuz ?" şeklinde bir suçlayıcı soruyla gelmiyorum ki zaten. Söylediğin şeyler alakasız benim bahsettiğimle. Bir daha oku yazdıklarımı.

Ben içinde bulunduğum seçim yapma sürecinde, bu seçimimi etkileyen faktörün ne olduğundan, ve "oyuna zaman tanıyın" mantığının çürüyüşünden bahsediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Nagy said:
tamam da ben "oyun yapımcıları oyunlarınızı neden erken piyasaya sürüyorsunuz ?" şeklinde bir suçlayıcı soruyla gelmiyorum ki zaten. Söylediğin şeyler alakasız benim bahsettiğimle. Bir daha oku yazdıklarımı.

Ben içinde bulunduğum seçim yapma sürecinde, bu seçimimi etkileyen faktörün ne olduğundan, ve "oyuna zaman tanıyın" mantığının çürüyüşünden bahsediyorum.

tekrar tekrar okudum, işte olmasam hatta yüksek seslede bi kere daha okuyacaktım ama insanlar garip garip bakarlar korkusuyla vazgeçtim bu fikirden , valla benim anlayışımda bi bozukluk var o zmn herhalde, tırnak içinde yazdığın cümle bana göre senin yazına başlık olabilcek bi cümle , yarın gidip lise 1-2 edebiyat hocama iletcem bunu nasıl olurda bana geçer not verdi die sorucam kendisine artık yapcak bişi yok !
Sosyal ağlarda paylaş

Nagy said:

+++++15999121512

benimde anlatmak istediğim bu zamanın var paran var teknelojin var karşında rakiplerin var ( örnek al çal geliştir )en önemlisi ne çıkarsan alacak bir sürü potansiyel tüketici var ee o zaman neden oyunları yarım yamalak ve bir ton buglı püsürlü çıkarıyorsun 1 sene geç çıkar adam gibi çıkar sırf wow oynamak istemediğimden aoc aldım rezalet çekmek zorundamıyım değilim bıraktım wow devam ettim WAR çıktı aldım ama yok istediğimi bulamadım wow geçtim çünki oyun bence tam anlamıyla oturmamış adamlar paramızla bize oyun test etiriyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

Nagy said:
Ekmek said:
Çok salak bir analoji

ha bi de şey..

"Çok salak bir analoji" bir argüman değildir. Bu söylediğini destekleyebilecek tutarlı bir mantık örgüsüne sahip ve de neden-sonuç ilişkileri düzgün kurulmuş bir argümanın varsa dinlemek isterim.

Ekmek modus operandi'si boyle bir sey, deal with it.
Kendisi yuksek karar verme mercii oldugu icin bu tip tespitler yaparak yerine cekilir, bize de basimizi sallayip "dogru, cok dogru, cok dogru soyledi" demek kalir. Salak analoji diyorsa, salak analojidir, sual kabul olunmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

sorun şu ki 2008'de burcu selin'den 10 kat daha güzel. göz var nizam var.

"öyle saçmasalak buglar var ki" diyor birisi, orada bırakıp gidiyor. neymiş o bug? oyunu oynanamaz kılacak denli ciddi bug neymiş?

gidene uğurlar olsun sonuçta herkesin kendi parası, kendi zamanı ama mesnetsiz mesaj atan insana elbette birisi birşey söyleyecektir.

kaede'nin mesajı dün farketmemişim, kısaca değineyim:

pvp setlerinde şikayet edilen sadece armordu deyince herhalde warrior oynadığını tahmin ediyorum son paragrafta yazdığını da ekleyince, oyunda başka sınıflar da var. ve evet gayet ciddi şikayetler vardı, spell dmg retri set veriyorlardı hala. ha bugün düzelttilerse bile kaç yıl sürdü düzelmesi? 4 yıl mı?

öyle bir yazmışsın ki sanki r13'e erişebiliyordu herkes, (öte yandan molten core farmlamak buna kıyasla gayet kolaydı) ortalama oyuncu maksimum r9 setini görüyordu. haliyle tokadı yiyorlardı her zaman arcanist veya netherwind giyenlerden. öte yandan pvp seti spec'ine uygun olmayan hybrid'lerden bahsetmiyorum bile. r14 gearı ile geziyorum, adam bana "niye heal atmıyorsun?" diyor zira heal spec olması bekleniyor herkesin en çok işi o yapıyor diye. iki yıl öyle oynandı.

druid'in görevini şaman yapamıyor, bunu da nereden çıkardın? şaman asist reninden kaçabiliyor mu? drain focustan kaçabiliyor mu? pillar kite yaparken hotlayabiliyor mu? hotlar ticklerken oturup su içebiliyor mu? bozulamayan cc atabiliyor mu? öte yandan evet goblin şaman zealot'un yerini tutuyor kabız değilse. sorc'un yerine de tankları alırsın sürersin o bw'leri denize.

'kasma' diye birşey var. belki oyunu çok seven ya da kedi/köpek kesmekten sıkılmayan o kadar farketmmemiştir. 5000 kere tor anroc yapmak yerine arada canı sıkılınca gidip inf, pq, quest yapabiliyor insan. ben öyle yapıyorum ve sıkılmadım hiç. alternatif var, sıkılacağını hissettiğin anda değişiklik elde etmek mümkün. mekan dersen üç ayrı mekan var aynı tier'de, 5 lvl'ı aynı haritada kasmaya gerek yok wow gibi. orada "abi 55 oldum nereye gideyim" diye sorana verilecek cevap sabit, burada ayrı ayrı seçenekler var.

sen o warrior'un yanına bir paladin al, kaç maçta yeniyorsun kaç maçta tokadı yiyorsun sonra gel buraya yaz. oynamadığım ve ilgimin de sıfırlandığı bir oyunun theorycraft'ını okuyamayacağım, kusura bakma. nelerin 2vs2'yi domine ettiği belli zaten, armory denen bir olay var.
Sosyal ağlarda paylaş

şu an sen herşeyi oturmuş tas tamam bir wow oynuyabiliyorsan zmnında benim ve dier birçok insanın bu oyuna verdiği para ve harcağı zmn ile eksikliklerin görülüp giderilmesi sayesinde o muhteşem oyununu oynuyorsun işte, bunu anlamak ve kabullenmek neden bu kadar zor bende bunu anlamıyorum işte ...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...