Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kitap Tavsiyeleri

Drall

Öne çıkan mesajlar

selam ahali,

bir bagyan arkadasim kitap tavsiyesi ariyor ben de sizin yardiminiza siginiyorum. ben size nasil bir kitabi begenecegini tahmin ettigimi yazayim, siz eminim ki en super kitaplari secersiniz.

elimizdeki sahsin romatizm ve yalan ruzgari/yaprak dokumu ayari entrikalar ilgisini cekiyor. fakat her ne kadar eskiden bir kitap kurdu olsa da 4-5 senedir kitap okuma aliskanligindan uzak kaldigi icin tavsiyelerin agir eserler olmamasinda fayda olacaktir. yine ayni sebepten akicilik cok onemli. "su ilk elli sayfayi atlatirsan cok guzel" diyerek kitabi veremem, zaten yogun calistigi icin sikilir, okumaz. alinacak kitabin okunmasi icin daha ilk sayfalardan icine cekmesi, surukleyici olmasi lazim. ayrica "bu kitabi kesin okumustur" demekten cekinmeyin, kult tavsiyeleriniz varsa cok daha iyi olur. ben turk yazarlardan daha cok etkilenecegini dusunuyorum, fakat yabanci eserler de caizdir.

cok sey istedim galiba ama simdiden sagolun.

bana bir kitap tavsiye edenin kirk yil murekkebi olurum.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam, 2008'de bunları okudum ben de:

* - Çizgilerle Nazım Hikmet (savaş dinçel - müjdat gezen)
* - Candide ya da iyimserlik (voltaire)
* - Yeni Atlantis (francis bacon)
* - Persepolis (marjane satrapi)
* - Denemeler (montaigne)
* - 1984 (george orwell)
* - Cesur Yeni Dünya (aldous huxley)
* - OlasılıkSız (adam fawer)
* - Martin Eden (jack london)
* - Rama'yla Buluşma (arthur c clarke)
* - Apartman Boşluğu (hakan bıçakçı)
* - Rama II (arthur c clarke)
* - Mülksüzler (ursula k le guin)
* - Pembe Otobüs (mehmet anıl)
* - Rama Bahçesi (arthur c clarke)
* - Maus (art spiegelman)
* - Rama'nın Sırrı (arthur c clarke)
* - Görme Kılavuzu (hasip akgül)
* - Puslu Kıtalar Atlası (ihsan oktay anar)
* - Kitab-ül Hiyel (ihsan oktay anar)

Varsa benim takıldığım semalarda takılan okuyucular, tavsiyelerini beklerim.

Şu an Zar Adam'ı okuyorum, fena değil. Listemde Saatleri Ayarlama Enstitüsü var bir de.

Saygılarr
Sosyal ağlarda paylaş

Evet evet Ramalar süper ötesi geldi, Dune serisine girişecem mutlaka ama yazın başlarım heralde. Guin'in üstünde çok fazla durmak istemedim okunması gereken çok şey olduğu için, vaktim olursa bakarım tabi ilerki 2-3 sene içersinde =p 645'i çıkartamadım ama :S

Sağolun tavsiyeler için bu arada..
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
16 yaşındaki kız kardeşime alacak kitap arıyorum. Eline Saatleri Ayarlama Enstitüsü'nü verdim sıkıldı.

Joyce'un herşeyini okudum ben (Mektuplarını bile), Finnegans Wake bayağı karışıktı ama en sevdiğim kitaplar kendileri. Favorim A Portrait of the Artist as a Young Man.
Sosyal ağlarda paylaş

uçurtma avcısını okuyan varmıdır acep? bikaç arkadaş tavsiye edince allah allah dedim hatta cezve aldığım züccaciyeciyi bile bu kitabı okurken görünce gaza geldim daha elimdeki kitap bitmemişken gittim aldım kitabı. yazılı haftası dolayısıyla okumakta olduğum kitabı(narizss ve goldmund) bikaç gün içerisinde bitiricem ancak ondan sonra çarklar arasında'yı mı okuasm yoksa uçurtma avcısını mı? tavsiye edermisiniz? buarada kitap neyi anlatıyo onu bile bilmiyorum =D
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:
16 yaşındaki kız kardeşime alacak kitap arıyorum. Eline Saatleri Ayarlama Enstitüsü'nü verdim sıkıldı.

Joyce'un herşeyini okudum ben (Mektuplarını bile), Finnegans Wake bayağı karışıktı ama en sevdiğim kitaplar kendileri. Favorim A Portrait of the Artist as a Young Man.

sırça fanus olabilir.

ben ulysses in realizmini ve witini, dublinersın da lirizmini beğeniyorum. portrait ve finnegans wake i okuma şansım olmadı ama sürgünler gibi kıyıda koşede kalmış bi iş bile mükemmel oluyorsa onlar nasıl şahanedir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...