Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kitap Tavsiyeleri

Drall

Öne çıkan mesajlar

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
malcolm gladwell - outliers: the story of success (turkcesini bilmiyom ama malcolm gladwell in basari ile ilgili bi kitabi var sanirim, o yuzden kolay bulursunuz kitapcida)

yillardir savundugum seyleri cok guzel bir dille anlatmis oneririm.

ozetle hani boyle sacma salak insanlar goruruz hep, butun basari benim eserim diye gezerler, butun servetimi basarimi kendim yaptim diye. aslinda hikayenin hic oyle olmadigini anlatan bir kitap. kimse durup dururken kendi emegiyle basarili olamaz. Mutlaka icinde cok calisma, emek vardir ama kim olarak nerede dogdugunda onemli. Ozetle burjuva olman gerek, siradisi sanslarin eline gecmesi gerek vs. Onu anlatiyor gercek dunyadan kisilerle ornekleyerek.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...
Fantastik kurguyu seviyorsanız Michael Moorcock'un dört kitaplık bir serisi var. Adı Hawkmoon Destanı olarak geçiyor serinin. Kitaplar da hatırladığım kadarıyla şöyle:

1) Kafatasındaki Mücevher
2) Çılgın Tanrının Tılsımı
3) Şafak Kılıcı
4) Rünlü Asa

Kitaplar genel olarak çok sürükleyici ve hareketli. Fakat son kitabın son sayfalarında geldiğinizde "Maykıl amca ne içtin sen ya?" demeniz işten bile değil. Ben dedim valla.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
su an sevdiğim kişiden ayrıldım mantıklı dusundugunde beraber olunacak biri değil ama duygusal olarak da beya yogunum seviyorum bana butun dediklerine rağmen ben hem gercek askı anlatan hemde onu unutmamı sağlayacak bi kitap okumak istiyorum baya ozel oldu ama bircok kişinin basından gecmiştir bu olay benimle aynı duyguları paylaşıp da etkilendiği bir kitap olan varsa lütfen cevap yazsın
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 5 ay sonra ...

kitap tavsiyesi istiyorum.
türk edebiyatından okuduğum hatrı sayılır miktarda kitap var fakat yabancı edebiyattan doğru düzgün hiçbir klasik okumuş değilim. nereden başlayayım ne yapayım hiçbir fikrim yok. elimden tutun. yüzüklerin efendisi olsun dune olsun okumadım ama çok merak ediyorum. onun dışında ne suç ve ceza'dır ne don kişot'tur okumuşluğum yok. aylardır şu kitaba

kitli kaldım çok ağır okunan bir kitap, ama bitmek üzere, o yüzden tavsiye istiyorum. şu an için araştırma, tarih vb okumak istemiyorum. bana sürükleyici roman vs. tavsiye edin, okumak için can atayım, elimden bırakamayım.
bir de bu dan brown kitapları falan var onlar nasıldır, roman mıdırlar? (bu kadar da cahilim)

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...