Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warcraft (2016)

Llama

Öne çıkan mesajlar

applev0dka said:

blizzardın kendisinin verdiğinden daha az zarar vermiş adamlar lore'a :D

film serisinde 4 kere ölen onyxia görmeyiz bence sddsaf

Orada gayet haklısın. Wrath of lich king den sonra oyun (dolayısıyla hikaye de) bambaşka bir hal aldı. Daha önce okuduğumuz bildiğimiz şeyleri bir de görsel olarak görmek istedik işte, bu gerçekleşmeyince hayal kırıklığı oldu. Bir saat daha uzun çekselermiş çok daha başka bir film izleyebilirdik belki de. Yine de Lothar ve Garona gibi karakterlerin bu kadar kötü şekilde canlandırılmasına engel olmazdı bu.
Sosyal ağlarda paylaş

"the beginning" abi bu daha.

söyle bir düşünürsen arthas tek başına 2 film olur, sonraki film direk thrall olacak. illidan var o var bu var. evrende cok fazla tek başına filmi çekilmeye yetecek kadar hikayesi olan karakter var.
dragonmaw clanı ve rhonin var, aspectler var, old godlar var.

adamlar şuan evrene bir giriş yaptı, oyunla alakası olmayan insanların da ilgisini çekebilecek bir seri yaratma peşindeler işte. dün salonda her tip insan vardı, elinde doomhammer ile, llane cosplayi ile gelen de, türbanlı bacılarımız da vardı. bizi tatmin edici doyuruculukta filmler zor çıkar cunku dediğim gibi her karakterin arka planında inanılmaz hikayeler yatıyor.

umalım ki şu film iyi kazandırsın da 8-9 ayda 1 film çeksinler.
o zaman işte yıllardır hayalini kurduğumuz şey olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Demin youtubedan bi trailerimsi izledim sahneyi (adam gibi sahne yani, böyle zınk zınk saniyede bir sahne değişen trailerdan değil)

Keşke 3d imax vs olmasa da efendi gibi izleseydik. Resmen bu ülkede izlenmez imax. Salonların sahne ışıklandırması net yetmiyor karanlık kör kör izliyoruz filmleri

https://youtu.be/TBlA4l8it4o
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

Demin youtubedan bi trailerimsi izledim sahneyi (adam gibi sahne yani, böyle zınk zınk saniyede bir sahne değişen trailerdan değil)

Keşke 3d imax vs olmasa da efendi gibi izleseydik. Resmen bu ülkede izlenmez imax. Salonların sahne ışıklandırması net yetmiyor karanlık kör kör izliyoruz filmleri

https://youtu.be/TBlA4l8it4o

Istinye park diyorum...

Tüpü bitmesin diye kısıyorlar ışığı :D
Sosyal ağlarda paylaş

film fena değildi. izlediğim en başarılı oyunun filmiydi diyebilirim. neticede bu gözler hitman'i, resident evil'i gördü. buna rağmen filmin metacritic'i epey düşük en son 35 civarıydı. filmde en çok beğendiğim noktalar görsel efektler dövüş sahneleri orkların tipleri, şehirler, zırhlardı. warcraft havasını fazlasıyla yaşadım. beğenmediğim kısım ise hikaye diyebilirim. çok fazla konuyu bir araya sıkıştırmışlar. birçok nokta tam olarak anlaşılmıyor özellikle hikayeyi bilmeyenler için. tabi vizyon gösteriminde yarım saatin kesintiye uğradığınıda unutmamak gerekiyor. aynı zamanda belli yerleride bizim bildiğimiz hikayeden bambaşka şekilde değiştirmişler.
bundan sonra spoiler

spoiler

örneğin guldan ve durotan arasında benim bildiğim böyle bir duel yok. durotan doomhammer ile görüşmeye gidiyor ve o görüşmeden sonra yolda guldan'ın assasin'leri tarafından katlediliyor. durotan gidip insanlarla görüşüp anlaşma yapmıyor diye biliyorum.

birinci savaşıda ork'lar eze eze kazanıyor stormwind'i işgal edip, yağmalıyor. alliance'ları pek kızdırmak istemememişler ve biraz daha hollywood vari ve herkese hitap etsin şeklinde senaryoyu ilerletmişler. ki filme gitmeden önce yönetmenin röportajını okumuştum oda aynı şeyi söylüyor.

aynı zamanda blackhand vs lothar duel'ide tam bir fiyaskoydu. filmi fazla uzatmayalım gibi olmuş.

lothar'ı hep beyaz saçlı kel olarak hayal etmiştim, saçları biraz daha beyaz olabilirdi en azından. biraz genç kaçmış. ayrıca travis fimmel'ın kaşı gözü fazla oynamış vikings'teki oyunculuğun aynısı. halbuki daha sert, mimiksiz ve ağırbaşlı olmalıydı diye düşünüyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Filmi çok beğendim ama WoW'da yaptıklarının aynısını filmde yaptılar. Casual sevindircem diye sıçtılar hikayeye.

Oyunculukları beğenmedim Gul'dan güzeldi sadece.
Onun dışında Lorea sadık kalan bir son izleseydik Holywood'un beceremediği kötülerin kazanması durumunu misler gibi yaşardık. Herkesin hastası olduğu villain karakterler oluşurdu.

Kimse Batman'e Batman diye gitmedi mesela herkes JOKER var diye hastası o serinin.

Hepimizin bildiği son olsaydı oha lan diye beklerdi millet 2. filmi.

Lothar harbiden Ragnar oynamış. Khadgar ön sıralarda oturup sürekli 90 alan çocuklar gibi. Medivh de bir garipti.

Neyse yinede evrene bir giriş yaptılar. WC'den fantastik serilerden sıfır anlayan bir arkadaşım hastası oldu filmin 2 gündür filmi anlatıyor bana.

Şuan tek hayalim WC 3 serisini aynı oyun gibi Campaignlere ayırarak 4-5 film çeksinler ayrıntılı

PS: Horde'un "kötü" olmadığını biliyorum. Newbie Warcraftcılar için yeterince güzel bir çekicilik sebebi ama.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

Istinye park imax e yıllardır gidiyorum. Amerikada izlediğim imax ne ise o abi. Siz biraz hassas olabilir misiniz?

amerikada farklı imaxler var, en lowtier türkyiedekiler gibi. sen de bizimkilerin aynısına gitmişindir fark yoktur. gerçi istinyepark imaxe giderim ben de neredeyse her gelen imax filme, sadece gözlük kullanıdığım için 3dleri sevmiyorum pek ama ayarlayınca sorun olmuyor, onun dışında karanlık vs ne alaka ben de anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

özdilek avm de izledik demin. 3d, güzeldi. atmos mu ne öyle bir ses sistemi varmış epey tatmin etti. ama hani amerikanyalarda izlemediğim için karşılaştıramıcam. çok beğendim filmi, 7-8 sene şu oyunu oynadım, her expansiondaki bossları falan kestim ama kim nedir ne değildir bilmiyormuşum. ama adamlar herkes izlesin diye kastırmamışlar hiç. orklar gerçek gibiydi zaten, tartışmasız.

esas oğlanı beğenmedim, adam vikingste neyse burda da o. o biraz baydı. khadgar tırt olmuş. gul'dan mı ne her sahnesinde şöyle bir gaza geldim. stormwind i böyle görünce bi damla gözyaşı gelmedi değil. class da koysunlar bi sonraki filme, rogue görelim, paladin görelim falan fasda

iyiydi ama, azıcık ilginiz varsa gidin izleyin.
Sosyal ağlarda paylaş

İstinye IMAX'de gittim, oldukça beğendim filmi. Baya baya iyi olmuş.

WOW'u bırakalı çok oldu, WC3'ü ve WOW'u oldukça oynasam da hikayeye hakim değilim. Film o yüzden çok iyi geldi, bana daha da sevdirdi evreni.

Senaryo bence oldukça iyi, karakterleri de sevdim. WC3'ten hayal meyal hatırlıyorum Medivh'i, o yüzden o resme bakarak olmuş olmamış diyemiyorum ama ben filmdeki halini sevdim. Khadgar bile iyiydi bence. Kız bir arkadaşımla gittik, o oyunu bilmemesine rağmen acaip sevdi, 10 sene evvel izlesem şunu direkt oyuna başlardım dedi.

CGI'ya birşeydemiyorum zaten, orc'lar efsane iyiydi bence.

Ben 8.9/10 derim filme :) Gişe yapsın da devamı gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

oo Latth aynı seansa gitmiişiz demek :D

Film atmosfeer olarak çok iyiydi, kendimi oyunda hissettim. Lore olarak artık okadar hakim değilim unuttum ama o

o kara kutu içindeki karı kim olm ne alaka?

Ragnardan beklentim büyüktü ama olmamış veya bize çok ragnar geldi bilemiyorum ama sırıtışı bile vikings mi izliyoz la dedim.

Süre yetmemiş veya bişileri çok mu uzatmışlar anlamadım ama bi koşturmaca vardı tempo olarak filmde. Kurgu temposu iiyi değildi ondan karmaşık geldi sanırım.

Ha bir de

Orada görünen bildiğimiz Hellscream mi? Thrall'ın kankası olan hani?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...