Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warcraft (2016)

Llama

Öne çıkan mesajlar

sabonis said:

gençler, soru

Warcraft'ları oynadım ama 15 sene oluyor işte :D
WoW'u 11 sene önce 6 ay falan oynadım :D
Kitaplardan ise sadece ilk kitabı (The Well of Eternity galiba) okumuştum o da 10 yıl önce bi bok da hatırlamıyorum.

Filme gitmeden önce ne okuyayım veya izleyeyim youtube'da. illa ki vardır şöle özetimsi bişe. bi yol göstersenize.

yeşillendirin bi ayol. filme gidecez 2-3 güne hade :D
Sosyal ağlarda paylaş

ad3m said:

Ya bu arada medivhin garonaya anlattığı aşk hikayesi ne ayaktı lan çözemedim ben onu.Garonaya garonayımı anlatıyordu en son verdiği çiçek bunu mu referans ediyordu?

Garona Medivh'in kızı muhtemelen bahsettiği hikaye de annesiyle alakalı gittiğim dediği yerde Draenor.

Sosyal ağlarda paylaş

ad3m said:

Ya bu arada medivhin garonaya anlattığı aşk hikayesi ne ayaktı lan çözemedim ben onu.Garonaya garonayımı anlatıyordu en son verdiği çiçek bunu mu referans ediyordu?

spoilerına spoiler leyn

abi bebe orcu nehre bırakma sahnesinden sonra aklıma medivhin daughter ı olma ihtimali geliyor

Sosyal ağlarda paylaş

vivavale said:

Taze çıktık filmden

Acikcası onyargı ile gitmiştim filme ilk perdeyi soluksuz izledim
Warcraft ile ilgisi olmayanlarada hitap ediyo film. Benim hanım çok begendi devam filmini bekliyo ne zaman çıkar diye sormaya başladı.

Ben çok begendim. Belki karakterler üzerinde biraz daha durulabilirdi funlar için

Aynen.
Çok çok iyi olmuş. Gidin sinemada izleyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Narius said:

ad3m said:

Garona Medivh'in kızı muhtemelen bahsettiği hikaye de annesiyle alakalı gittiğim dediği yerde Draenor.

Garona yarı orc yarı dranei medivh babası değil.

Sosyal ağlarda paylaş

Chastor said:

Narius said:

ad3m said:

Garona yarı orc yarı dranei medivh babası değil.

Orgrim de frostwolf değildi :) Annesi draeneidı normalde onu orc falan yapmışlar dediğim değişiklik de baya muhtemel.

Sosyal ağlarda paylaş

Beklentimin üzerinde çıktı, öyle büyük bir beklentiyle gitmedim zaten, ancak yine de keyif alarak izledim, lore kısmına baltalarla dalmasalardı iyiydi ama, ki çoğunlukla hiç gerek yoktu. Atladıkları detaylar için lafım yok ama bazı detayları gereksiz bir şekilde değiştirmişler. Garona kısmı özellikle rezalet. Orcları güzel tasvir etmişler, tipler gayet güzel oturmuş hepsinin gruntından herolara kadar.

Garona spoiler

Normalde Guldan bunun aklına giriyor ve çocuğunun gözleri önünde kesiyor kralı. Filmde de öyle yapabilirlerdi, kralınız kurban olsun size ayaklarına yatmasına gerek yoktu Llane in. Garona neredeyse iyilik meleği, bir kanatları eksik, yapmasınlar etmesinler.

Lothar spoiler

Lothar Lothbrok desek yerinde olur, eleman Ragnar rolünden çıkamamış, Lothar skinli Ragnar gibiydi, yazık olmuş. Ayrıca filmin sonunda Blackhandi de kesen kişinin Lothar olmaması gerekiyordu (normalde Orgrim kesiyor), yine gayet gereksiz bir lore katliamı olmuş. Ezik bir Lothar izledik.

Durotan karakteri fena değildi, Thrall ın karakterini kimden aldığını net bir şekilde gördük. Filmde haliyle birçok karakter olunca ve zaman da kısıtlı olunca, Blackhand karakterinin ve diğerlerinin daha detaylı anlatılmaması normal, Grom bile garibim cameo olarak kalmış, çekilirse ikinci filmde artık daha detaylı görürüz herhalde. Orgrim i gayet iyi yansıtmışlar ben beğendim, tabi lore u katletme pahasına rolünden çalmışlar, Lothar spoilerda bahsettiğim olay.

Khadgar için de daha uygun cast bulabilirlerdi, filmin akışında biraz daha değişime uğramasını beklerdim. Medivh başlı başına derinliği olan bir eleman zaten, tam olarak yansıtamamaları normal. Guldan da klasik kötü adam olarak geçiştirilmiş.

Aslında kitabıyla bire bir tutan çok az film/dizi var, LOTR ve GoT de buna dahil. Belli ki film hem WoW evreninden haberi olmayanları düşünürek, hem de lore u hatim etmiş kişileri biraz ters köşeye yatırmak için böyle işlenmiş. Adamlar zaten normalde de lore u yeniden yazdılar ya da yazıyorlar diye hatırlıyorum.

Murloc cameosu, Westfall tarladaki harvester golemler gülümsetti. On üzerinde 8 ve üstü verebileceğim bir film değil, lore katliamınına rağmen yine de yerin dibine sokmak içimden gelmedi, yine de keyifle izlenir, devamı beklenir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...