Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warcraft (2016)

Llama

Öne çıkan mesajlar

scorch said:

ne vizyonsuz adamlarsınız lan

o film kalitesi ne kadar iyi olursa o kadar çok sömürülme ihtimali olur.

1 tane sikko film yapıp 1 shot 25milyon kazanmak yerine

epik seri yap

kafadan trilogy konusu var

125milyon kazan

ciks, zamanlamasi ve pazarlamasi cok yanlis filmin. simarmayip tepedeyken yaptiricaklardi yonetmen begenmediler ondan sonra studyo ile anlasamdilar, sonra yonetmen bunlari begenmedi vs vs cok uzattilar ve istemedikelri bir yonetmene havale ettiler filan, casting zaten vasat otesi, kurgu kotu, makyaj ve kostumler kotu birde efektler kotu. daha trailerda "b grade" diye haykiriyor film ki optimist biriyim ben, cabuk hype yerim

sunu wowun zirve zamanalri bole en gec cata gibi cikaricaklardi, her filme gidene 3 farkli petten bi pet kodu vericeklerdi zamaninda pokemonun kartlarla yaptigi gibi, o zaman supururlerdi piyasayi iste korkunc para yaparlardi film vasat olsa bile
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

scorch said:

ne vizyonsuz adamlarsınız lan

o film kalitesi ne kadar iyi olursa o kadar çok sömürülme ihtimali olur.

1 tane sikko film yapıp 1 shot 25milyon kazanmak yerine

epik seri yap

kafadan trilogy konusu var

125milyon kazan

ciks, zamanlamasi ve pazarlamasi cok yanlis filmin. simarmayip tepedeyken yaptiricaklardi yonetmen begenmediler ondan sonra studyo ile anlasamdilar, sonra yonetmen bunlari begenmedi vs vs cok uzattilar ve istemedikelri bir yonetmene havale ettiler filan, casting zaten vasat otesi, kurgu kotu, makyaj ve kostumler kotu birde efektler kotu. daha trailerda "b grade" diye haykiriyor film ki optimist biriyim ben, cabuk hype yerim

sunu wowun zirve zamanalri bole en gec cata gibi cikaricaklardi, her filme gidene 3 farkli petten bi pet kodu vericeklerdi zamaninda pokemonun kartlarla yaptigi gibi, o zaman supururlerdi piyasayi iste korkunc para yaparlardi film vasat olsa bile

Valla aynen öyle. Bence Lich King in ortalarına doğru Lich king i anlatan bir film ile başlayacaklardı. Ha hiç sevdiğim bir tema değil lich king teması ve hikayesi ama genelin ilgisini çeken bir tema. Ondan sonra geriye doğru giden filmler ile devam edeceklerdi. Hem wowun en çok oynandığı dönemdi. Hemde lol tarzı oyunların yükselişi daha başlamamıştı. Bence çok umursamadılar bu film olayının üzerinde durmadılar ve süreç iyi yönetilemedi çünkü vanilladan beri film çıkacağı tartışılıyordu. Çok geç kalındı diye düşünüyorum.
Film için hiç heyecanlanmadım. Ha ne olacak tabi ki gidip izleyip görevimizi yerine getireceğiz.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

marka değerinden ekmek yemek değil mi zaten amaç? hayatında 1 kere wow oynamış adamlar gitse 25 milyon gişe demek zaten. ürünün iyi olmasına gerek yok. vasatta olsa nostaljisine, warcraftına gidecek işte insanlar.

adamların kült film yapalım gayreti olduğunu sanmıyorum, kült oyun yaptılar zaten. Oyun firması sonuçta, kendi kulvarlarında adlarını tarihe yazdırdılar bile. Film sadece çerez ve daha fazla para. ha bu demek değil ki göz göre göre dandik birşey yapacaklar.

Film de marka değerine zarar vermez, verdirmezler.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu filmin çıkış zamanı TBC ya da WOTLK geldiğinde olmalıydı.O zaman izleyici sayısı rahat 2 kat fazla olurdu.Adamlar wowu elleriyle katlettiler ondan sonra filmini yaptılar.Mesela filmi izleyip normalde evimize dönüp harıl harıl oyuna abanmak varken tek bildiğin oyunun 4 pillar ve lfg den ibaret olduğu.

Ragnar reis hatırına izlerim izlersem.Benim fikrim fazla oyunsu olmuş film.Ya da fazla çocuksu...
Sosyal ağlarda paylaş

pazarlama olarak atladığınız bir nokta var, film her halükarda bir şekilde warcarftla alakadar olan kişileri kendine çekecek, buna ek olarak benim gibi seriden ve firmadan haz etmeyen kişileri de yokluk ve merak gibi motivasyonlar ile para verdirecek.

buna bir itiraz olduğunu zannetmiyorum ki zaten olası izleme sayısı ile ilgili tahminlerin de elle tutulur bir dayanağı var.

şimdi gelelim atlanan bir noktaya, eğer film oyun tepe yapmışken çıksaydı evet belki bir gazla eve dönüp oyunun başına oturabilirsiniz ama zaten her halükarda ödemesini yapan kişiler olduğunuz için firmaya bir geri dönüşü olmazdı, ama böyle olunca belki -oyunun son durumunu bilmiyorum- oyunu oynamaya geri dönüşler yapabilir ki bu ek gelir sağlar.

sonuç olarak, firma ne kadar bu işi planlı olarak yaptı bilmiyorum ama bu takvimim firmayı ilgilendiren toplam satış rakamları acısından çok daha doğru olduğunu düşünüyorum.

dediğim gibi filmin her hangi bir satış sıkıntısı olmayacağını artı %90 oranında gişesinin tahmin edilebilir olduğunu düşünmekle birlikte, şu anda dipte veya sıfır olan ve filmle bağımsız olan bir başka ürünlerininde satışlarında kıpırdanma olacağını düşünüyorum (tabi ne vaziyette oyun bilmiyorum)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...