Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lord Of The Rings Online

Ezmode

Öne çıkan mesajlar

Masticore said:

batuhan said:

Uyduramazlar işte çünkü kitabın dışına çıkamazlar anlaşmaları gereği.

olay budur tutulmamasının tek sebebi bu. Bilmiyorum belki anlaşmaları gereği birşey yapamıyorlar ama ne janjanlı armorlar nede silahlar var oyunda. Herşey odun gibi kitaba göre gidiyorlar işte... Speller'de aynı şekilde

Loremaster ile oynamak çok zevkli bence. Speller dediğin tam bir spell değil çünkü. Adam fireball atacaksa cebinden taş çıakrtıp yakıyor atıyor resmen. Bence yapabilecekelri kadar güzel yapmışlar. Ha niye wow gibi etki yapamıyor denirse çünkü ortada wow var derim. Artık en bilmeyen anlamayan adam bile wow diye geziyor (F2P tayfasını es geçiyorum. Onların bir kısmı wow iyi ama paralı diyor ama kalan kısım kınayt ezer wowu modunda) Bence şu haliyle gayet güzel kotarmışlar ve zamanla iyice gelişerek çok sağlam bir oyun olacak. Ama geliştirme süreci biraz yavaş kabul etmek lazım. Ha birde şu online oyunlarda bıktığım sağ tuşla saldır spell bas olayını değiştirseler keşke. En son D&D Online'da gördüğüm sistemi çok tuttum ben. Auto attack bırakmak yerine saldırıyı kendim yapıyordum ve bu baya hoşuma gitti açıkçası :D
Sosyal ağlarda paylaş

Evet benim kast ettigim seylerden biri de Masticore'un bahsettigi o mesele.. Oyundaki itemlar orta dunyaya uyarli oldugu icin cok sonuk ve "odunsu" kaciyor. Skiller ve buyuler icinde ayni sey gecerli.. Filme baktiginizde Gandalfin bile yaptigi buyuleri goruyoruz.. Benim oyunu birakma nedenlerimden biri oyunun cok fazla donuk ve sade olmasiydi. Armorlar cok kotu gorunuyor, butun silahlar birbirinin ayni (polis jopu gibi, renksiz, ve desensiz).. Insan karakterinin gelistigini hissetmiyor ki bu mmo'larda oyunculara en cok hissettirilmesi gereken seylerden biridir.. Bunun disinda, ortamlari dusunursek, savastiginiz moblar genellikle gundelik insanlar, hayvanlar en iyi senaryoda orclar.. Hicbir etkileyici tarafi olmayan ve kisiye tatmin vermeyen olaylar.. Tabii bunlar orta dunyaya uyarlanip, dogru bir sekilde yapilmistir ama, bana, bir oyuncu olarak tatmin vermedi.. Okurken cok zevk almisimdir, hatta kendimi kaybedip, son kitabi 1 gunde okumusumdur ama soz konusu aylarimi verip, mmo bir oyuna zamanini adadigim zaman meyvesini yemek isterim.. Ne kadar sanal olsa da bir halt ediyormus gibi hissettmek isterim.. Bu hissi asla LOTRO'da alamadim..
Sosyal ağlarda paylaş

wowla kıyaslamak yanlış. wowun adı var, o yüzden meşhur oldu o, lotro meşhur olamadı diyemeyiz.
adı yüzünden meşhur olacak bişi varsa o da lotro, ama değerlendiremediler.

wow tamam belki biraz da steampunkın etkisiyle koca kılıçlar, çarklı zırhlar gibi şeyler var.
ama o oyuncak tarzı olmadan da yıllarca middle earth'te ve forgotten realms'te oynadık biz.

lotro wow'a göre fazla kuru olmuş, lotro'nun hatası bu.
tamam oyunun başından beri oynadıysanız belirli yerlerde belirli lotr eventleri görebiliyorsunuz (yeni eventler eklenince eskileri kalkıyor sanırım?). ancak o eventler dışında dünyanın geri kalanı çok boş ve amaçsız yapılmış.
örneğin wow'da her ırkın farklı bir konuşma şekli ve hikaye anlatımı var. burda hepsi aynı npc gibi olmuş.

lotro'nun expansionunu alıp oynamayı düşünüyorum bir süredir ama ilk oyunda gördüklerimden sonra pek oynamaya cesaret edemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok Wow'un başarısına laf yok zaten. Sadece bir çok insan genel olarak "Wow en iyi niye başka bişey oynayayım" düşüncesinde. Lotro oyuncuları baya az geldi bana daha yüksek seviyelere ulaşamadığım için öyle olabilir tabi. Ama doğru biraz fazla boş geliyor bazen oynarken. Yinede geliştikçe daha iyi olabileceğini düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Orc olabilyiorsun hatta ilk karakterini 10 lvl yapıp direk deneyebilirsin monster play olayını. 60 başlıyor akrakterin eşyaları falan az ama görevler ve adam keserek geliştiriyorsun karakteri. Sadece pvp karakteri. Oyun hoş eğlenceli ama popülasyonun çoğunluğu zaten yüksek seviyeler ve onların alt karakterleri tarafından oluşuyor tahminimce. Kasarken grup bulmakta zorlanıyorum ben bazen canımı sıkıyor biraz. Neyseki arkadaşım var arada onunla takılıyoruz falan. Biraz daha dolu olsa aslında çok güzel bir oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında bu oyunun craftingi çok hoşuma gidiyor özellikle farming kısmı çok zevkli. Housingde var ve lore'u bozmayacak şekilde olabilecek en iyi şekli bu housingin. pvpsi ne durumda bilmiyorum en son çok basit ve dengesizdi şimdi geliştirmişlerdir heralde soruyorum size?

birde en büyük özelliği cidden adamlar para için lore u yada core oyuncu kitlesini satmıyorlar. bunu forumlarındaki attıkları cevaplardan bile anlamak mümkün. ki aynı swg gibi çok rahat lotr: conquest tadına çevirip saçmalayabilirler ve belki de nge gibi geri patlamaz tutar bile hobbit filmininde çıkmasıyla falan ama ciddi lore'a önem veriyorlar ve quest hikayeleride çok hoş cidden gelişi güzel onu getir bunu götür değil. oynamayı planlayanlara tavsiye ederim kesinlikle zaten tolkien seven biriyseniz bayılırsınız.

ama oyuncu az mı o kadar? snowbourn baya kalabalıktı ben oynarken şimdi nasıl? en kalabalık o sanırım eu'da?
Sosyal ağlarda paylaş

Bende düşünüyordum ulan biz neye para verdik bedavaysa bu diye :D Bir arkadaşla konuşuyordum oyunun en büyük sorununu söyledi. Çook zor lvl kasması :D Aynı Vanilla Wow gibi xp rateler düşük ve görevlerin zorluğu yüksek. O yüzden lvl kasması kafayı yedirtebiliyor. Bence bu paketten sonra bir güzellik yapıp xpleri biraz yükseltirlerse işe yarayabilir. Ya da bazı elite questleri biraz dha solo hale getirmek. Oyunda kimseyi tanımayınca pek mümkün olmuyor bir şeyler yapmak. Çoğu gördüğüm insan alt karakter kasıyor ve yanında illaki bir 60 oluyor doğal olarak kabul etmiyorlar partiyi :D
Sosyal ağlarda paylaş

Moria bedava diye aklımda kalmış ya pardon o zaman :D Bu arada tüm account bilgilerimi kaybettim ve bin türlü şey aradım bulamıyorum yani adamlarla konuşuyorum ama büyük ihtimal yeni acc alcam zaten içinde pek bişi yoktu hem US alırım o kadar fark ediyor mu ama oyuncu sayısı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...