Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lord Of The Rings Online

Ezmode

Öne çıkan mesajlar

Bende PVP severim ama bu oyun pvp olmasada diğer yönleriyle gayet başarılı ve keyifli oldugundan oynuyorum. SWG'de de çok aktif PVP yoktu mesela ama milyonlarca oynayan insan vardı. Oyunun diğer özellikleri pvp yoksunluğunu kapatıyordu. Burda da öyle..

Lotr aslında PVP destekli bir MMO yapmak için super içerik bulunduruyor ama napalım Turbine PVM yaptı oyunu. Yinede başarılı..
Sosyal ağlarda paylaş

jonq said:

Bende PVP severim ama bu oyun pvp olmasada diğer yönleriyle gayet başarılı ve keyifli oldugundan oynuyorum. SWG'de de çok aktif PVP yoktu mesela ama milyonlarca oynayan insan vardı. Oyunun diğer özellikleri pvp yoksunluğunu kapatıyordu. Burda da öyle..

Lotr aslında PVP destekli bir MMO yapmak için super içerik bulunduruyor ama napalım Turbine PVM yaptı oyunu. Yinede başarılı..

SWG ve milyonlarca mı? Oyun zaten 1 milyon civarında sattı aynı anda oynayan insan sayısı en fazla 500k falan olmuştur
Sosyal ağlarda paylaş

Ya milyonlarca derken abarttım belki ama kalabalık bir ortam vardı demek istedim :) Mission alıp hunt a çıkmak için saatlerce grup aramıyordun. Kantinler tıklım tıklımdı.

FAQ kısmını okuyunca aslında oyunun zaten hali hazırda olan 14 gunluk trial i "unlimited trial" olmuş gibi geliyor bana. Çünkü kısıtlamalar seni oyunu alıp aylık ödeyerek oynaman konusunda baskın çıkıyor. Free oynayacam diyen adamlar Moria'nın kapısına kadar gelebilecekler. Ordan sonra expansion u almak zorundalar. Ha quest packleri almazlarda uzakdogu usulü paso grind takılırlar ona bisey diyemem ama nereye kadar...
- Traitleri kısıtlı
- Bankaları kısıtlı
- Üzerlerinde taşıyacakları paraları bile kısıtlı.
...
Sosyal ağlarda paylaş

bu sistemi f2p olarak değerlendirmemek lazım.

Buradaki konuda da arkadaşlar konuşmalarında end game zonelarının tatminkar şekilde dolu olduğunu ancak başlangıç zonelarının son derece boş olduğunu bununda yeni başlayanlar için sıkıntı yarattığını muhtelif seferler dile getirdiler.

Burada yapılmak istenen bence oyun üzerinde ciddi etkisi olmayan başlangıç kısmını free yapıp bu zoneları doldurup oyunu yaşar hale getirmek ve bir noktadan sonrada end game vs olarak devam etmek isteyen oyunculara istedikleri oranda content sağlamak.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
PVE si WOW daki gibi çok ayrıntılı değil. Tabi yerine/instance ına göre bazı classlar lazım olabiliyor ama genelde tank ve healer olması yeterli. Öyle WOW'daki gibi 3 tane şu class, 5 tane bu class diye ayrıntıya takılmıyorsun. Ama büyük raidlerde taktik olması şart ( WOW daki gibi terletmeyen taktikler ) patara kütere de raid boss kesmek olmaz :)

Tank olarak Guardian ve Warden, Healer olarak minstrel ve Runekeeperlar iş görüyor. Bunun yanında Captain'ler buffer olarak yer alıyor. Geri kalan tüm classlar DPS oldugundan kafana göre dolduruyorsun. ( Tabi kendilerine göre farkları ve avantajları var. )

Kısaca WOW ile karşılaştırınca PVE'si daha rahat, stres yapmadan, keyifle takılabiliyorsun.

Moria Expansion yoksa Moria'ya giremezsin doğal olarak. Oyun Free olunca da Moria'yaya girmek için expansion alman gerekecek. Expansion'u para ile alırken ayrıca puan ile de alabileceksiniz.

BETA kapanınca sistem şu anki normal oyun serverlarına aktarılacak.Reset felan atamazlar bu saatten sonra. Betadan sonrada karakterler kalacak deniyor. Ama sonbahara ( Ekim ) daha var ne olur bilinmez :)
Sosyal ağlarda paylaş

Oynadıkça alırsınız. Misal ben hala Moria'da takılıyorum. Book questlerimi bitirmedim. Mirkwood'a gitmeye ihtiyaç duymadığımdan 3. Expansion'u almadım henüz. Ha dezavantajı yok mu? var tabi. Max levelim 60 da kaldı mesela almadan 65'e artmıyor.Level 61'de açılacak trait slotlarım var, açılmadı. Ordaki itemler daha iyi onları alamıyorsunuz vs vs.

Zaten yeni patchle Isengard felan açılacak o zaman alırım. Şu an o bölgelere gitmek için almak zorundasınız.

FREE olduğu zaman yine almanız gerekiyor ancak bunun için hem parasını verip alabilirsiniz hemde oyunda geçerli olacak olan "Turbine Points" lerle de expansionları aktif edebiliyorsunuz.

Accountu Upgrade ederken zaten parasını verip almış oluyorsun. Ha burda box almışsın ha siteden digital almışsın.

Account Upgrade'den kastın Free -> Premium -> VIP ise VIP de Expansion için para ödemene çok gerek kalmıyor. VIP üyelere her ay Turbine bir miktar points i kendiliğinden veriyor. O puanlarla expansionu aktif edersin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...