Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

steamde indirim varmış , ne alsam ?

Fly

Öne çıkan mesajlar

Benim merak ettiğim konu GERGE'nin bu paraları kendi kazandığı paradan mı ödemesi, yoksa hala ebeveynlerinin mi karşılıyor olduğu. Ebeveyn parası tabi ki yenecek çatır çatır, ama gelip ebeveyn parasıyla, ebeveynlerinin yeterli parası olmayanlara laf atmak baya saçma.

Ha korsana ben de karşıyım, o ayrı. Ancak parası olmayan herkesin de korsan indirmesi, oynaması taraftarıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

Benim merak ettiğim konu GERGE'nin bu paraları kendi kazandığı paradan mı ödemesi, yoksa hala ebeveynlerinin mi karşılıyor olduğu. Ebeveyn parası tabi ki yenecek çatır çatır, ama gelip ebeveyn parasıyla, ebeveynlerinin yeterli parası olmayanlara laf atmak baya saçma.

Ha korsana ben de karşıyım, o ayrı. Ancak parası olmayan herkesin de korsan indirmesi, oynaması taraftarıyım.

şu ilk paragraf çok boş olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Holy said:
Ebeveyn parası tabi ki yenecek çatır çatır, ama gelip ebeveyn parasıyla, ebeveynlerinin yeterli parası olmayanlara laf atmak baya saçma.

Milyarlık aletlerle tüketiliyor bu oyunlar, ayda 20-30 lira harcanamıyor mu ondan sonra Steam'deki ucuz oyunlar için? O kadar para çocuğun bütçesini yok edecekse zaten oyunları oynayacak donanımı da yoktur. MC'den iki-üç menü parası sadece. 5 paket sıgara ya da.

Kendi paranı kazanmıyorsun diye çalman mı lazım yani? Yukarda 60 TL dediysem içinde tüm eğlence için harcamalarım var, kitap ve müzik dahil. Amma da zenginmişim ha, ayda 60TL harcıyorum kitabı, müziği ve oyunu çalmaktansa.
Sosyal ağlarda paylaş

Para yok diye korsan demek para yoksa araba binip gezmek için araba çalmaya benziyor. Yapanın kendi bileceği iştir, suçudur da, "para yok napalım" diye savunmayın.

Kaldı ki 2000 tl verip bilgisayar alıp sonra da 30 liraya 40 liraya oyun almaya para yok demek pek inandırıcı gelmiyor bana.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim dediğim şey zaten bizim için geçerli değil. 16-17 yaşındaki gençler ailelerine "oyun alıcam 100 lira ver" diyemez, zengin olmadığı sürece. Tüm aileler teknolojiyi çok yakından takip etmiyor bu konuda. Ben bu konuda şanslıyım, belki siz de şanslısınız ama çoğu aile "oyuna para mı verilir" kafasında. O yüzden bu insanların oyunları oynayabilmesi taraftarıyım ben.

Ayrıca O ZAMAN ARABA DA ÇALALIM laflarına götümle gülüyorum çok afedersiniz. Gücü yeten varsa benim arabamı kopyalayıp kullanabilir, bana bir zararı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

steamden bi oyun niye indirime girince alınır cunku indirime giren oyunu merak edip bakıosun neymis lan bu diye yazanı begeniyosun alıyosun.. arthur rpg wargame aldım mesela sadece 2 saat baktım niye 3 dolaresdi neye vermiyozki 3 doları diye aldım.. ben mesela dragon age oynamadım hala indirime girdigini gorunce alsammı dedim ama bu ay fazla oyun aldım diye alamadım..
Sosyal ağlarda paylaş

araba firması olsan ve fabrikandaki arabaları kopyalasalar bayağı şikayetin olurdu ama. Bu yüzden Çin çoğu otomativ sektörü firmasının kara listesinde mesela. Senin bitirme tezini kopyalayıp senden önce kendi ismiyle yayınlatsın bakalım mesela, orjinali senin hdd'de dursun istediği kadar, hadi bakalım ne kadar hoşgörülü olacaksın o zaman.

Yapacağı varsa yapsın 16-17 yaşındaki genç. Ama bunu "param yok o yüzden buna hakkım var" olarak bahanelemesin, yapacaksa yediği haltı bilerek kabullenerek yapsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

araba firması olsan ve fabrikandaki arabaları kopyalasalar bayağı şikayetin olurdu ama. Bu yüzden Çin çoğu otomativ sektörü firmasının kara listesinde mesela. Senin bitirme tezini kopyalayıp senden önce kendi ismiyle yayınlatsın bakalım mesela, orjinali senin hdd'de dursun istediği kadar, hadi bakalım ne kadar hoşgörülü olacaksın o zaman.

Yapacağı varsa yapsın 16-17 yaşındaki genç. Ama bunu "param yok o yüzden buna hakkım var" olarak bahanelemesin, yapacaksa yediği haltı bilerek kabullenerek yapsın.
Örnekler giderek saçmalaşıyor yalnız :)

Benim bitirme tezimi ben yayınladıktan sonra isteyen istediği gibi kullansın. Hatta kaynak göstermeden kullansın, benim haberim olmadığı sürece problem değil. Benden önce yayınlamak nedir? Korsanlar oyunu yayınlanmadan çalıp kırıyorlar, piyasaya sürüp bundan para kazanıyorlar ve asıl firmalar bir daha o oyundan hiç para kazanamıyorlar gibi bir örnek oluyor seninki.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

türkiye'de olupta tüm izlediğin filmleri dizileri, sinemada vs mi izliyorsun? olayı çok çarpıtmışsın. demeye çalıştığım şuydu. bazıları filmler gelmiyor, diziler türkiye'de yayınlanmıyor diye bahanelerle indirip izliyor. adamın bahanesi de o olabilir "param yok", "korsanı seviyorum" vs olabilir. üstte yazdığım şekilde bahane uyduran adamla "param yok" diye bahane uyduran adamın etik olarak bir farkları yok.

amacı para kazanmak olan dijital verilerin hepsini parayla satın alan, ulaşamadığını da almayan adama saygım var. ancak vpn ile ip değiştirip hulu kullanıyorum demek korsanlıktan farkı yok. aynı şekilde netten dizi indirip izlemekte korsan
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:
türkiye'de olupta tüm izlediğin filmleri dizileri, sinemada vs mi izliyorsun? olayı çok çarpıtmışsın. demeye çalıştığım şuydu. bazıları filmler gelmiyor, diziler türkiye'de yayınlanmıyor diye bahanelerle indirip izliyor.
üstte yazdığım şekilde bahane uyduran adamla "param yok" diye bahane uyduran adamın etik olarak bir farkları yok.

amacı para kazanmak olan dijital verilerin hepsini parayla satın alan, ulaşamadığını da almayan adama saygım var. ancak vpn ile ip değiştirip hulu kullanıyorum demek korsanlıktan farkı yok. aynı şekilde netten dizi indirip izlemekte korsan

yahu ne saçma mantık. elde etmek istediği şey kendisine satılmıyorsa, "etiğe uygun olması" için kendini bundan mahrum mu edicek?

aynı mantıkta şu şekilde de diyebilirdin: "kendi marketinde su satılmadığı için gidip musluktan su içenler etik olarak suç işlemektedir". gibi?

ek:
a) temin edebileceği yer olmayan kişi
b) parası yetmediği için alamayan kişi
c) ürünlerdeki fiyat ve telifleri protesto eden kişi
d) "madem bu var, bunu kullanırım, daha kolay" diyen kişi

bu 4 kişiyi aynı kotaya koyup birbirinin eşiti olarak gören bir zihniyetle korsan meselesini çözemessin.
zaten bu yüzden çözemiyor şirketler, aynen bu mantalitede oldukları için.
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

hayır aynı senin gibi, su, araba vs ile örneklendirmeye çalıştıkları için hatalılar. şu örneklerinizi bir gözden geçirin olayla ne kadar benzer yönleri var bir bakın

bence sen gözden geçir, farklı şeyleri birbirinin eşi olarak tutuyorsn çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Holy said:

Benim dediğim şey zaten bizim için geçerli değil. 16-17 yaşındaki gençler ailelerine "oyun alıcam 100 lira ver" diyemez, zengin olmadığı sürece.

Liseli olmayan yazmıştım ben yukarda zaten.

Benim ses çıkardığım olay korsanın olağan bir şeymiş gibi gösterilmesi. Zaten birkaç sayfa yukardaki adam "hepiniz zaten korsan oynuyorsunuz, niye eski oyunları alıyorsunuz" diye sorunca başladı tartışma.

Bu arada Amerikan ip alıp Hulu'dan izlemekle korsan indirmek aynı şey değil. Hulu tüm gelirini ve lisans ödemelerini reklamların izlenme oranından karşılıyor, ben de izliyorum onları. Hatta kullanıyorum bile alış-veriş için. Türkiye'de izletmemelerinin tek nedeni ürünlerin Türkiye'de lisanlı olabilme ihtimali, cnbce zararlı çıkıyor ben Chuck izlerince yani.

Korsan programı savunmak ayrı bir kafa bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

türkiye'de olupta tüm izlediğin filmleri dizileri, sinemada vs mi izliyorsun? olayı çok çarpıtmışsın. demeye çalıştığım şuydu. bazıları filmler gelmiyor, diziler türkiye'de yayınlanmıyor diye bahanelerle indirip izliyor. adamın bahanesi de o olabilir "param yok", "korsanı seviyorum" vs olabilir. üstte yazdığım şekilde bahane uyduran adamla "param yok" diye bahane uyduran adamın etik olarak bir farkları yok.

evet netten dizi indirmek de korsan, ancak türkiyede yayınlanmayan dizi ve filmleri edinmek için başka şans olmadığı için zorunlu kalmak oluyor bu. Ve o korsan bir yerde zararsız, çünkü zaten yapımcı firma Türkiye'yi hedef kitleye koymamış, Türkiye'den gelecek karı kendisi gözardı etmiş. Ama orjinali satılan oyunu "param yok" diye korsan oynamak hırsızlık. Bir tanesi zorunluluk, diğeri bahane.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...