Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bir Film/Dizi Vardı?

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

kız vardı 16 yaşlarında baya zeki, oxford türü büyük okullardan birine hazırlanıyordu. sonra babası yaşlarında zengin adamın biriyle tanışıp parise gidiyordu. okula hazırlanmayı bırakıyor bu sırada. davranışları, hal ve hareketleri adam göre ayarlamaya çalışıyordu.

17. yaş gününde birliktelik yaşıyorlardı, adamın evli olduğunu öğrendiğinde geri dönüp tekrar okul için çalışmalara başlayıp, kazanıp ingiltereye gidiyordu.

neydi bu film?
Sosyal ağlarda paylaş

sadece başını gördüğüm bi film vardı, şu şekilde.

adamımız bi sedyede yatıyo, üstünde 4 tane tüp ve 4 enjektör var, bulunduğu oda cam ile çevrili, ve insanlar izliyor,

devamını göremedim, filmin adını da göremedim malesef. Var mıdır bilen?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Bir film vardı, çok küçükken izlemiştim, dünyayı yok eden bir virüs ile ilgiliydi. Tek hatırladıklarım daha 9-10 yaşındayken izlediğim ve filmden bir kaç sahne:

Başları hastanelerde ölenlerle geçiyordu.
Bir grup tropik bir adaya saklanıp virüsden biraz kurtuluyorlar gibi oluyordu.
Sonra bir ülkeye gidip atılmak üzere olan bir nükleer bombayı iptal etmeye çalışıyorlardı, edebildiler mi hatırlamıyorum.
Bir şekilde adaya da virüs bulaşıyordu.
Antartika'ya kaçıyorlardı, filmde sanırım orada bitiyordu.

Var mı hatırlayan ne olduğunu?
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

film miydi dizi miydi hatırlamıyorum ama konusu şuydu;

bi kaç kişi herkesi sakinleştirecek bi ilaç geliştiriyordu sonra bunu dünyanın su kaynaklarına karıitırıyorlardı. tüm dünya mutlu mesut yaşarken ilacın yan etkisi çıkıyordu ve tüm dünya alzheimer oluyordu neydi la bu?

ocakta atılmış mesaj, üstünden 3-4 ay geçmiş ama tesadüfen şimdi gördüm.

Stephen King'in kısa hikayelerinden uyarlama mini dizi "Nightmares and Dreamscapes"in bir bölümü bu. Her bölüm 1 saat sürüyor ve birbirinden bağımsız konuları işliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
ya böyle 97-98 yıllarında show tv de hep gösterilirdi..harika çocuk serileri..çocuk karete öğreniyor falan sonra yarışlara katılıyor...karete kid mi acaba die düşündüm, bakıyorum ama o değil aklımda kalan çocuk,sanırım söylediğim film karete kid'in çakması.Google'da arattım harika çocuk diye...hiçbir şey çıkmadı .Sanırım 5 e kadar yolu vardı o serinin...hatırlayan bilen orjinal ismi de olur,bir yazıverseniz:)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
üsttekine A.I. diyesim geldi ama tarif tam tutmuyor.

otobüste izledim (bi kısmını) sonunu görmem lazım,
adam var ailesi zengin, babası ölü, yani üvey babası zengin.
kardeşi var yavşak, bu adam işsiz güçsüz bi baltaya sap olammış, akıl hastanesinde iş buluyo, aynı gün atılıyo işteni sonra manyak karılardan biri peşine takılıyo. kız biri dokununca kriz geçiriyo vs 20 sene ev hapsinde yaşamış.

filmin altında çıplak ayak yazıyodu ama biri baya sallamış heralde imdb de fln çıkmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

seneler önce izlediğim roswell i anlatan bi film vardı. herif pilottu kaza yapmış olan ufoyu yukardan görüyodu. daha sonra yalandan balon hikayesini uyduruyolardı falan. area 51 i de gösteriyodu sanırım. uzaylıların cesetleri görünüyodu sanırım.

belkide diziydi tam hatırlayamıyorum. ama izleyeli 10 yıldan fazla olmuştur.

edit: galiba filmin adı roswell. 1994. bi bakayım yinede.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
bi film vardı90 lar olması lazım emin değilim. bi beyaz bi zenci polis die hard tarzı ortaklaşa action yaşadığı. Bruce willis oynuo gibi aklımda kalmış ama bulamadım imdb'de filmi.. bi sahnesinde zenci adamın evindeki tuvalet'e bomba düzeneği kurmuşlardı hatta. tuvalette sıçarken mahsur kalmıştı :P

neydi o?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...