Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bir Film/Dizi Vardı?

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

nomsaR said:

logtrig said:

bi film vardı, böyle garip tipli adamlar, köy gibi bir yerde geçiyor.

bi kağıt parçası gibi bişi var, alnına yapıştırıyorlar, sonra iki elini de 90 derece ileri kaldırım zıplaya zıplaya gidiyolar ses çıkarıp.

tanrılar çıldırmış olmalı

hah bu evet saolasın
Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT said:

dört tane film sorucam, filmler güzel miydi hatırlamıyorum ama kafama takıldı lan.

ilki ta 10 sene önce tvde görmüştüm sanırım. böyle 5-6 kızlı erkekli bi grup (sanırım programcı gibi bi şey bunlar) yarattıkları oyunun içine düşüyolar. sonra orda ölüyo bi kısmı falan kurtulmaya çalışıyolar işte. zenci hatun vardı bi tane. çok az hatırlıyorum filmi.

ikincisi bi kadın var böyle karlı bi yerde meksika sınırına yakın yaşıyo hatta sanırım. bunun ergen oğlu sanırım bi de ufak kızı var, bu fakirliyo iyice para kazanmak için arabasının bagajında amerikaya adam kaçırmaya başlıyo. ana konusu buydu filmin gerisini pek hatırlamıyorum. çocuğu isyan ediyor bi ara "PARA YOK LAN" falan tarzında.

üçüncüsü bi grup adamı topluyolar uzayda hapishane tarzı bi yere koyup üstlerinde deney yapıyolar. adamlar idam cezası almış idam edilmek yerine bu deneyi kabul etmiş tiplerdi sanırım. işte adamlara bişiler yapıyolar bi tanesi ölüleri diriltmeye falan başlıyo. kapışıyolar orda yönetenlerle falan.

sonuncusu bu yeni bi film 2008 falandır heralde. bu çocuk meksikada falan doğuyo sonra büyüyo amerikada iş buluyo. gelecekte geçiyo film. işte makinelere bağlanıyolar vücutlarıyla, iş makinesi robotlar var onları kullanıyolar inşaat yapıyolar falan. sonunda eleman bunları yok etmek için uçak falan çakıyor o tarz bi şeyler hatırlıyorum.

çok zor mu sordum bilsenize lan!
birini bilin bari. sonuncuyu kendim bulacam az kaldı da.

hatta yazarken zorladım ve buldum sonuncu sleep dealer.
gerisini bulun arkadaşım takır takır buluyosunuz milletinkileri aa.
Sosyal ağlarda paylaş

existenz olabilir bi izleyip bakıcam :p

nomsaR said:
bu uzay hapisane dediğin de, sürekli makinelerle, bilgisayar programlarıyla çalışan böyle göze lazer tutup doğru söyleyip söylemediğini kontrol eden tarzı bişey miydi.

tam net hatırlamıyorum işte dediğim gibi adamlar idam mahkumları. böyle baya gelişmiş teknolojili bi yerde tutuluyolar. göze lazer kısmını hatırlamıyorum ama olma ihtimali var. hatta bi ara yeni bir insan geliyor yönetici tarafına, "insanlara bu eziyeti yapamayız" falan tarzında muhabbetler dönüyor. ölenler diriliyor sonra adamın biri yapıyor bunları. sonrasını hiç hatırlamıyorum.

mahkumlar hatta kendi aralarında da kavga dövüş falan hırla gürle takılıyolardı sanırım :P

edit: lazar ne ya sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

otobüs yolculuğunda türkçe dublaj izlediğim bir film, aradan girdim adını öğrenemedim;
sanırım fransız yapımı. bir reklam metin yazarını konu alan eleştirel bir film. karakterimiz uzun düz siyah saçlı, gözlüklü bir abi. hayatları uyuşturucu kadın üzerine filan kurulu.
filmde 2 tane son hazırlamışlar ve diyorlar ki hangisini daha çok beğendiyseniz lütfen bize söyleyin, bu da bir araştırmadır.
ne olaki acaba
Sosyal ağlarda paylaş

bir dizi vardı, ağustos ayı içinde cnbc-e'de izlemiştim bir kısmını, dizi olduğunu tahmin ediyorum, olmayabilir de. bişey & bişey gibi bir ismi vardı sanırım. olaylar sekizinci edward zamanı (the king's speech'deki tahtı bırakan abi) geçiyor, bunu da radyoda adamın tahtı bırakma konuşması dinlemelerinden hatırlıyorum. başka hatırladığım ailede birtakım gizemler falan var, sonradan ailenin özürlü bi çocuğu varmış bi yerlerde diye ortaya çıkıyor. bu aile bi de bi çocuk evlat ediniyor/ foster parent oluyor gibi bişey var. bu kız çocuk hiç konuşmuyor etc.
film de olabilir belki bilemedim. böyle estetize falan bişeydi kesinlikle hatırlamıyorum. aradım bulamadım >.<
Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT said:

üçüncüsü bi grup adamı topluyolar uzayda hapishane tarzı bi yere koyup üstlerinde deney yapıyolar. adamlar idam cezası almış idam edilmek yerine bu deneyi kabul etmiş tiplerdi sanırım. işte adamlara bişiler yapıyolar bi tanesi ölüleri diriltmeye falan başlıyo. kapışıyolar orda yönetenlerle falan.

eğer bu dirilten elemanın adı yok ona Saint john mu ne diyolarsa bide en sonda gezegeni terraform ediyo tek başına (ben orda bi OHA, bide fransızların yapacağı filmi.. diye sövdüm çok iyi hatırlıyorum)
otobüste ki adı Dante idi sanırım sanırım.
St. george muş.
Sosyal ağlarda paylaş

Archangel_ said:

otobüs yolculuğunda türkçe dublaj izlediğim bir film, aradan girdim adını öğrenemedim;
sanırım fransız yapımı. bir reklam metin yazarını konu alan eleştirel bir film. karakterimiz uzun düz siyah saçlı, gözlüklü bir abi. hayatları uyuşturucu kadın üzerine filan kurulu.
filmde 2 tane son hazırlamışlar ve diyorlar ki hangisini daha çok beğendiyseniz lütfen bize söyleyin, bu da bir araştırmadır.
ne olaki acaba

hahahaha
nomsaR said:

bi film vardı, otobüste izledim o yüzden hiç hatırlamıyorum ayrıntılar şöyle;

bir tane baş karakter var, reklam senaristi gibi falan reklamcı yani. hafif uzun saçlı, bi tane de kankası var deli gibi koko çekiyolar her gece. müdürleri bunlardan ha bire yaratıcı bişeyler bekliyo bunlarda tık yok. karıyla kızla yardırıyolar. sonra bişeyler oluyo bi toparlanıyolar. bi tane yoğurt mu meyveli yoğurt mu, süt ya da öyle bişeyin reklamı için güzel şeyler yazıyolar falan. reklam çekiliyo. sonra reklamı da kafalarına göre çekiyolar senaryodan bağımsız kızın memelerine falan döküyolardı sütü falan. hatırlayanınız var mıdır?

işin ilginç tarafı yine burtonesk söylemişti bana da filmin adını. ahhahaha
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...