Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş Ligden çekiliyor

ombakkombak

Öne çıkan mesajlar

BJK ligden çekilmez, istese de çekilemez. Öyle kolay iş değil o. Her şeyden önce bir itibar var, bir BJK ismi var, o saygınlığı bitirir. İkinci olarak seneye avrupa kupalarına katılma hakkı gider, ki bu maddi olarak da itibar olarak da manevi olarak da çok şey götürür takımdan. Ortalama 5 ila 10 milyon dolar ve üzeri bir gelirin yokluğu demek bu (Maç biletleri, UEFA'nın ayakbastı parası, tv gelirleri ile beraber vs vs). Hadi bunları göze alsa da "maç başına para alan" "prim alan" oyuncular böyle saçma bir karardan dolayı paralarını almamayı istemez, hele seneye Avrupa vitrininde boy göstermemeyi aklından bile geçirmez. Hadi yerlileri belki gazlarsın duygusaldır Türk insanıdır, hakkımızı arıyoruz der kandırırsın ama yabancılar çeker gider, durmaz. Maç oynamayan futbolcunun kondisyonu fizik gücü düşer, paslanır. Eh bu da bu seneki kritik Avrupa maçları öncesi takımın gerilemesi anlamına gelir. Aynı şekilde vitrinden çekilen oyuncunun değeri düşer ki bu da kulübün ciddi oranda değer kaybı demektir. Ayrıca BJK böylece UEFA sıralamasında da geriye düşer ki bu da prestij kaybını arttırır.

Kısaca milyon tane sebep sayabilirim BJK'nın ligden çekilememesi için. En fazla işte 1 maç o da belki yedeklerle çıkar, sonrası yine normal BJK olur.

Ayrıca böyle bir açıklama yapan adamın hangi kulüp olursa olsun yönetiminde söz hakkı olduğunu bilmek çok acı. Yöneticilik soğuk kanlılık, liderlik ve mantık işidir. Bu akşam sahadaki olayların vehameti ne olursa olsun böyle soğuk kanlılıktan uzak, takımı yıpratacak ve kusra bakmayın ama aptalca demeçler vermek, bir yöneticinin yapacağı son şey olmalı. Hele bu ülkenin 3 büyük takımından biriyim kendi duruşum var diyen bir takımdan bu kadar kalitesiz bir hamle beklenmemeli.

Hepsini geçtim nedir bu ifadeler yahu? Adeta Kurtlar Vadisi izlemiş çıkmış da kabadayılık yapıyor racon kesiyor. Böyle tırt kabadayılık gösterilerinin, meydan okumaların yeri mi burası? Böyle mantıksız ve aklı başında düşünemeyecek kadar kontrolünü kaybenden adamların ne işi var yönetimde?

Umarım bu soruları BJK da sorar kendi kendine
Sosyal ağlarda paylaş

sahaya ciksan da farketmiyo iste, macin ilk yarisinda soyledim. o pozisyonlari atsak 4-5 penalti vermesi lazimdi hakemin anca oyle cevirirdi, ama aticak adam yoksa takimda cikmaya gerek yok. mac izlemek 90+30 dakikalik bir zaman kaybi besiktasli icin, ustune sinir harbi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence yönetim hatfa içi basın toplantısı yaparak Şampiyonlar ligindeki gelecegimiz için taraftarlarımızı , futbolcularımızı muzdarip etmemek için verdiğimiz kararı bozuyoruz cinsi bir açıklama yapabilir .

Sıcağı sıcağına keşke resmi bir açıklama yapmasalardı . Kötü oldu .
Sosyal ağlarda paylaş

Adam galatasaraylı çok üzüldüm beşiktaşa hakkını yediler fln diyo resmen laf sokuyo yani bunu anlıyamıyomusun azmodai.

Pozisyona gelince gsli arkadaş için anlatym

Hakem faul verdi kimse duymadı en az 5 kere düdük çaldı.. oyun kurallar çervesinde devam etti bjk orta yaptı gol oldu. bjkliler hakeme bakmadan sevindiler hakem golu vermeyince hepsi delirdi olay bu..

Beşiktaş yönetiminin yaptığı apayrı bişey.Kendilerini üste çıkarmak için sahada ezilen takımının ve yenilgiye bahanesi taraftarı uyutması... Demirören seviniyodur şimdi böle bi pozisyon olduda diyecek bişeyimiz oldu diye.

Daha fazla konuşmucam isteyen istediği kadar ağlasın
Sosyal ağlarda paylaş

Yenilgiyi örtmek amaçlı birşey evet ama yapılması gerek.Aziz Yıldırım başta olmak üzere geçen sene çıktı tüm Fener camiası ağladı,sonra geldiler ligi döndürdüler resmen şampiyon oldular,helal olsun yapılması gereken de o.

Eğer Beşiktaş yönetimi adamsa,bu sözlerinin arkasında durur.PAF takımını çıkarır,tepkisini ortaya koyar.Bu lafları söyleyip,ah şöyle oldu böyle oldu diyip gelecek hafta as kadroyu çıkarırlarsa bitmiş demektir bu kulup.

Ha diğer konuda kitlenmiş,maç hakkında demek istediğim şeylerde var.Herkes taraftarlığını bir kenara bırakıp,tarafsız yaklaşsın konuya.Ben Beşiktaş'lıyım onu da diyeyim.Bu maçın hakkı beraberlikti,kötünün iyisi kazandı.Son yıllarda izlediğim en kötü BJK-FB maçlarından biriydi.İstatistikler olsun,oyuncuların performansları olsun iki tarafta da belli adamlar dışında oynayan yoktu.Fenerbahçe kazandı,tebrik ederim.Profesyonel yönetim anlayışını gösterdi,maçtan önce ortamı gerdi,kendi masasını BJK,federasyona hazırlattı.

Profesyonel diyince dalga geçmek veya aşağılamak için değil,cidden profesyonellik.Dediğim gibi geçen sene de ağladılar,ağlaya ağlaya ağlattılar ligi en sonunda,helal olsun tekrardan.

Verilmeyen gol hakkında da tamamen etki altında kalmış bir hakem,yine hakkı yenen bir Beşiktaş diyebilirim.Orada Bobo faul yapmadı,zaten olaydan sonra kimse itiraz bile etmedi,düşen adam bile kalktı koşmaya başladı.Fırsat arıyordu atak bitirmek için,yaptı.Bunu kimse inkar etmesin.BJK aleyhine bu sezon hakem hataları ile kaybolan 8 puan söz konusu,8 puan... Ucu bok atmaya gidecek kusura bakmayın ama aynı hataların bir çoğu BJK'ye giren çıkan kadar olmasa da Fenerbahçe'ye de uygulanıyor.En güzelini Lucescu söylemişti aslında :"Türkiye'de futbol masa başında oynanıyor."
Gerçekten böyle...

Ne olursa olsun,burada kötünün iyisi diye tabir edebileceğim Fenerbahçe oynarak,kazandı.Sezon başından beri burada da diyorum her yerde de söylüyorum.Fenerbahçe yenilse bile en azından oynayıp yeniliyor,tecrube sahibi bir takım haline geldi.Açık ara değil tabii ki ama şuan Türkiye'nin en iyi kulübü.Başarılarının devamını diliyorum.
Konuşmamı bitirirken birşey daha söylemek istiyorum.Sinan Engin adamsan şu Burak ve yönetimdeki babasını kurşunlada kurtulalım...

İyi Geceler arkadaşlar,Fenerbahçe'yi tekrardan tebrik ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Durmazsa prestij kaybedecek evet, ama durursa da çok çok daha fazlasını kaybedicek, bi önceki sayfada yazmıştım işte çoğunu.

Dolayısıyla iki ucu b..lu değnek işte. Baştan böyle acemice ve saçma bir açıklamanın yapılmaması gerekiyordu. Şimdi naparsan yap zarar gelecek kulübe.
Sosyal ağlarda paylaş

JustK0bee said:

Beşiktaş yönetiminin yaptığı apayrı bişey.Kendilerini üste çıkarmak için sahada ezilen takımının ve yenilgiye bahanesi taraftarı uyutması... Demirören seviniyodur şimdi böle bi pozisyon olduda diyecek bişeyimiz oldu diye.

Daha fazla konuşmucam isteyen istediği kadar ağlasın

bana şş akıllı ol, tahrik etme banlarim diyen sayın mod bu msj ı görmüyor niyeyse,tamam anladik fenerlisinde,bari mod luk yaparken tarafsız ol
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle durumlarda kesinlikle hiçbir şey söylenmemesi gerekiyor. Mesela yönetim karar verir kimse ( futbolcular, yönetim ) açıklama yapmayacak. Bunu Aziz Yıldırım çok yapıyor. Talihsiz bir açıklama olmuş.. Neyse Liverpool maçında BJK'ye başarılar diliyorum. İnşallah iyi bir sonuçla dönerler
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...