Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ben gidiyorum

Bone

Öne çıkan mesajlar

Savas ciksa basar giderim yurtdisina zerre kadarda umrumda degil..

Vatan flnda sagolmasin orda mehmetcik oluyor vatani belli olmayan hayali bir siniri icin bu adamlar ebesini bellediler icerden al dagda savastiklari icerde turkiyeyi yonetirken asker disarda nobet tutacak.. meclisi bekleyecek..

Gebersin itogluitler
Sosyal ağlarda paylaş

OOOOOOOOOOooOO
Hadi yine iyisin boneC..
Türk Kızları napıcak şimdi !! 3h3h3h3h3hh33h3h
NEYSE BİRAZDA İSVEÇLİ HATUNLARI YAKARSIN ORDA ARTIK..
3h3ah3h3h3h3hah3ah3ah3ah3ha@@ a3ha3h3ahaha3@@@3h3h3h

İNSALLAH GERİ DÖNERSİN..SENSİN PATİCİK OLMAZ

3^H^H^H^H3h3h3hh3h3h3h3h3h3h3h3

[ Mesaj 23 Temmuz 2007, Pazartesi - 01:42 tarihinde, Eternal tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Çoğuyla ilgileniyorum. Daha yolun başındayım, Kongar'a tam anlamıyla hakim olduğumu söyleyemem, adam sıkıntı veriyor çünkü apologistlik yapacağım derken. Mardin de epey ağır geliyor, ama yetişmeye çalışıyorum. (saçma bir şekilde İngilizce okumak zorunda kalıyorum bazen, YÖK sağolsun, ülkemin elit okullarının eğitim dili İngilizce)

Zero, bir anda çıkmadı ortaya bu seçim sonuçları. İstersen elimden geldiğince izah etmeye çalışırım, ama kısaca Atatürk'ün ömrü yetseydi, istediği niteliklerde bir nesil ortaya çıkabilseydi ve CHP'yi teslim ettiği zihniyet, kendisi kadar pragmatik olabilseydi, böyle olmazdı diye düşünüyorum. Tayyip'in seçim başarısında Menderes'in ipe çekilmesinin dahi payı vardır..
Sosyal ağlarda paylaş

Kardeşim bu ülkeye müstahaktır bu parti ve bu zihniyet. İran'da yakışır, Irak'ta. Artık beni zerre ilgilendirmiyor. Elimdeki bütün gücü kullanıp bu ülkeden gideceğim. ZERRE özlemem. AKP'ye oy verenler kendilerini orta çağa çeke dursun ben hayatımı yaşiim.
Bütün batı modernleşelim, ileri gidelim diye uğraşırken bizim insanımız gerilemek için çaba veriyor.
"Laiklik elden gidiyor, Atatürk'ün bize kattığı değerler elden gidiyor eeeey ahali" dendi o kadar, hala bunlar oluyorsa %50 oy çıkıyorsa sandıktan, bu halk en kötüsünüde hak eder kardeşim.

Hala bu halk öğrenir diye mesajlar geliyor buraya. 2002'den sonra olanlardan ders almayıp dahada destek çıkan bir halk bu noktadan sonra DÜZELMEZ.

Artık bu ülke yeni bir dönemece girmiştir. Çoook karanlık günler bekliyor bu ülkenin aydın insanlarını. Bu %50'nin karınca sürüsü gibi çocukları ilerde başka ampüllere %70'lik oylar kazandıracak.
Sosyal ağlarda paylaş

@Bleda:

said:

He arlooax hoca hoca, şeyhlerinizde gelir yakında.

Ilk olarak benim Seyh'lerim veya birinci tekil sahis Seyhim yok.

Ikincil olarak AKP benim partim degil. Oyumun sahibi degil yani daha acik olmasi gerekirse senin icin, yorum sahibi olman acisindan.

Ucuncul olarak tanimadigin bir ki$i hakkindaki bu yorumun pek ho$ degil; Dogru hic degil.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu akpnin basarısı diil ki chpnin fln basarısızlıgıdır.

o kdr miting yaptık nicin? laiklik elden gdio bu herifler geri goturuo bizi die.

chp secim oncesinde naptı? takıldı bi kol saatine, takıldı bi gemicige. ndn erken secime gidildigini unuttular kendilerini kaptırdılar aptalca. hyr bole davranıslarla kimi kandırcaklar ki, tam tersine iice insanların sinirine dokundular.

akpnin karsısında durucak adam gbi bi partinin olmaması, chpnin bole acınacak durumda olması bu sonucu getirdi.

akp ye oy veren zihniyeti kınadıımız kdr, adam gbi birlesip akp karsısında oy toplamaktansa bu secimi sacma sapan bi it dalasına donusturen zihniyetleri de kınamalıyz cunku onların da bu ulkenin gelecegi icin yaptıgı adam gbi bisi yok, hepsi koltuk sevdasında fln.

herkes simdi akıllancak ama sanki biraz gec oldu?

dua edelm ki simdi yuzde 50 oy aldılar die sımarıp sacmalamasınlar. gerci ne kdr sımarabilirler ki, sonucta bi iran gbi olmayız yani bzm asker uyumuo. ama umalm ki darbeye fln da grk kalmadan su 5 sneyi bi atlatalm ve bu sırada deniz baykal artk rodosa yuzerken bogulmus olsn ve chp toparlanma surecine girsin..

edit: bi de sdc akp ye bakmayalm. dtp bile girdi meclise grup kuruolar asıl bomba budur.

[ Mesaj 23 Temmuz 2007, Pazartesi - 01:54 tarihinde, nuwanda tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut yakismiyor sana boyle diyince. Siktirip gitmemin nedeni AKP'nin yine secilmesi degil. Daha medeni insanlarla, daha refah seviyesi yuksek bir ulkede yasamak istiyorum. Haftada 60 saat ter dokup ayda 1 milyara yasamak ya da aksam 18'de cikmak varken bunun yerine 22'de cikip bir gram ekstra maas alamadan yasamak istemiyorum. Dogdugun yerde degil doydugun yerde yasa lafina inaniyorum, ama benim icin amac doymak degil zira ailemin durumu allaha sukur iyi, amacim cok daha medeni bir sekilde yasamak.
Sosyal ağlarda paylaş

yani sonuçta şahsi fikirdir gitmek isteyen gider ama
merak ettiğim şu:

- bu adamlar 2002de geldiğinde erbakandan ayrılıp gelmediler mi? yani yapacakları bilinmiyordu, muamma idi, çok daha korkulması gerekmezmiydi?

-adamlar ozmn %34 almasına rağmen şimdikinden çok daha fazla vekil sahibiydi.

o zamanlar neden terketmediniz ülkeyi?

valla ayar vermeye çalışmıorum. sadece altındaki mantığı kavramaya çalışıorum. bu adamlar 5 senedir burda zaten. daha düne kadar ülkeyi terketmiyordunuz da bir 5 sene daha gelince mi bırakıp gidiyorsunuz ülkeyi?

edik: tüm postları okumadım. eğer sorularıma cvp yazılmışsa göstermeniz yeterli

[ Mesaj 23 Temmuz 2007, Pazartesi - 01:58 tarihinde, ginaly tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Sanirim gidenler akp den kacip gitmiyor akp 5 sene boyunca bana karismamis bi 5 sene daha karismaz ayrica erkegim seriat fln gelsin bana dokunmaz..

Sorun yukarda yazilanlar gibi bu kadar olaya ragmen bu adamlar oylarini arttirabiliyorlar bu ulkenin civisi cikmis arkadas giderim emegimin karsiligini baska yerlerde 15 kati ile alirim.

Eger vatana millete hizmet ediceksem bu adamlarinkine etmektense giderim john a hans a ederim daha mutlu olurum hemde..
Sosyal ağlarda paylaş

son zamandaki cumhurbaskanlıgı secimlerinden snra..vs halkın dha da bilinclenmesini bekliodk (en azından bn bkliodm)

ama sonuc olarak ne gorduk? adamlar bu sefer yuzde 50 oy aldılar. bu kdr kor insanla, ya da inat olsn die akp ye oy verip de halt yien insanlarla yasamak istememek gayet normal. icini ettiler memleketin, gorundugu gbi kimse kurtarmak icin bsi de yapmıo, burda bosu bosuna cabalayıp snir stres olp ezilmektense ckp gtmk dha mantıklı
Sosyal ağlarda paylaş

CHP, merkez sağ partilerin destek aldığı kitlelere hiçbir zaman yayılmadı ve şu haliyle de yayılamaz. Nedeni de sadece "din" değildir, "din" konusu bunlardan sadece birisi. Açlıktan ölse dahi, merkez sağ çizgiye "yahu ne müslüman adamlar" diye oy veriliyor.

Diğer sebeplere gelelim. Halk diyoruz ya, halk ile Halk Partisi'nin hiçbir bağı yok. Son 10 yılın filan da meselesi değildir bu, ta başından beri böyledir.. Halk Partisi elbette reformisttir, bunu kimse inkar etmiyor. Ama problem şu ki, bu reformları yukarıdan aşağı yaymaya çalışmış, fakat Atatürk'ün vefatından sonra ardından gelen CHP kadroları, onun başlattığı işi tamamlayamamıştır. Yeni Cumhuriyet kurulmuştur, fakat Cumhuriyet'in toplumu halen daha Osmanlı ve halen daha Müslümandır.

CHP idaresi sırasında despotça, Engin Ardıç'ın dediği gibi, 'nobran' bir şekilde halka hükmetmeye çalışmıştır. İkinci büyük savaştan da ABD galip çıkınca mecburen serbest seçimler yapılmış, ve o zamandan sonra da CHP zafer kazanamamıştır. Halk Menderes'le, Demirel'le (şimdiki Demirel değil tabii) Özal'la ve son olarak da Erdoğan'la başa gelmektedir. CHP lehine yapılan askeri müdahaleler de muhtıranın şimdiki seçimlere yaptığı etkiyi yaratıp, aynı sonucu doğurmuştur.

Benim şahsi fikrim şu: CHP'nin görevi kayıp değildir. Demokrasi anlayışı çerçevesinde, halkı kamçılayarak değil, sosyal demokrat çizgide halkın sempatisini kazanarak, toplumun değişimi sürecine katkıda bulunabilir. Ancak, bu durum şu anki haliyle olacak iş değil tabii. Halka inilmesi, halkın anlayacağı dilden konuşulup, ihtiyaçlarını giderecek çözümler üretmesi lazım. Bunun da 50 yıldır kaybettiren halkı küçümseyen, aşağılayan, aptal yerine koyan tavırla yapılması mümkün değildir.

CHP'den bahsettim daha çok. Toplumu anlatmak lazım bir de. O belki daha uzun bir yazının konusu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...