Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ben gidiyorum

Bone

Öne çıkan mesajlar

nitekim ülkeyi sattığım yok,
ben sen daha boğaziçini bırak itüye girmeden, yurtdışında master yaparım, icabında çalışırım farketmez diyodum. benimki tamamen profesyonel bir seçim, ülkede olmamak koymaz yani, şimdi daha da az koyacak diyorum sadece. benim ülkeye katkım kadar katkın olsun sonra gel pls. bounluların harbiden şeyinde olmayan havaları oluo genelde, Öyle yetiştiriyolar çünkü. arada fark var. bb.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Demokrasi amac degil aractir diyen bi adamin demokratik basarisini savunma Sam burada da, zaten uzgunuz "Turk Milleti" olarak, yaramiza tuz basma bi de nasil boyle insanlar yetistirdi bu sistem diye.

telif hakkını filan mı aldınız türk milletinin, coca colamsı gizli formülle mi türk üretiyorsunuz? pepsi miyiz biz?
Sosyal ağlarda paylaş

kendiniz yaptığınıza kılıf uydurarak başkaları yaptınca da gaza gelerek nitekim tipik bir insan örneği oluşturuyorsunuz benim gözümde de. Kendinizce sebepler uydurmak, ya da ona isimler vermek yaptığınız şeyi diğer insanların yaptığından farklı kılmıyor. Ayrıca şu an ikimizinde ülkeye katkımızın karşılaştırılacak kadar önemli olduğunu sanmıyorum. Ülkemi tanıtıyorum geyikleri ile ülkenin temsilciliği yapılmaz. Ülkesine katkısı olan insanlar odtü teknokentteki insanlardır, bilkent unamdaki insanlardır, tübitak mamdaki insanlardır. Yani ülke kötüye sürükleniyor diye sadece şikayet edip daha sonra "yapmadıkları" şeylere kılıf uyduranlarla, hiç birşeyi takmayan ve ülkesi ile ilgilenmeyin insanların getirisi çok farklı bence. Aradaki tek fark laf salatası, zaman zaman baykal'ın yaptığından farklı değil.

Yaptığınız şeyin iyi yanlarını ortaya koymak zor değildi. Herkes her yaptığını iyi yanlarını ortaya koyar ama kötü yanlarını bunlarla aklamaya çalışmayın bari.

[ Mesaj 23 Temmuz 2007, Pazartesi - 05:31 tarihinde, Ardeth tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Demagoji yaparken bari bazi seylere de cevap versen de byte israfi olmasa.

Evet bu arada, 85 yil once kanimizla aldik o telif hakkini. 47%, 87% farketmez pek, kopekler istedi diye atlar olmuyor. Bu maruz kaldigimiz sey demokrasi degil, bu 50 yillik bir curutme, bozma, bayagilastirma evresinin sonucu. Egitime atilan nifak tohumlarinin meyvelerini topluyorsunuz, demokrasiniz hayirli ugurlu olsun, 5 sene icinde hedefinize ulasip araci terkedeceginizi dusunuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

sana göre ülkeye tek getirisi olanlar bilim adamları, ondan teknolojide über ithalat yapıyoruz dimi zaten.
ben kimseye bi laf atmadım, gidecektim zaten daha bi pekişti dedim. geldin abuk sabuk boğaziçili derdin bilmemne muhabbetine girdin. boğaziçili derdim, çünkü arada fark var, biriniz amerikan ajanı gibi oluosunuz 2-3 senede orda, birimiz hala ülke sevgisiyle planlıyor geleceğini. gerçek anlamda, anamı bile satarım ile analarını satarım farkı var arada laf salatası oluyor sonra. bi git çay koy.
Sosyal ağlarda paylaş

sam sen takıl o kervana da uza? herkesi yolluyosun bakıyorum.
seçim sonrası gelen bir artistlik herkesde, sizin görüşünüz neyse ne, bizim de görüşümüz değişmedi değişmeyecek kimsenin kimseyi de biyere yolladığı yok. görüşürüz ilerde, elbet gün olur devran döner.

[ Mesaj 23 Temmuz 2007, Pazartesi - 05:36 tarihinde, Sly-One tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

ben de akp yanlısı değilim ama demokrasiyi savunuyorsanız çelişkiye düşüyorsunuz. zira tutalım ki cumhuriyetçiler ve laik insanların fikirlerine uygun bir parti iktidara geldi. Bunun karşıtı insanlar da buna 50 yıllık bir çarpıklaşma sonrası ülke bu hale geldi, insanlar sapıklaştırıldı, demokrasi falan değil bu dese demokrasi olmayacak mı? sonuçlardan ben de memnun değilim ama 50 yılda bu ülke çarpıklaştırıldıysa bu zihniyetle bi 50 yılda da şeriat olur.

can komikleşme kendi yaptığın şeyin sadece doğru olan yanlarını göstermek için ülkesini satacağını düşündüğün bir kaç insanın yaptığı şeyin arkasına saklanıyorsun. Zira o zaman ülkesi için her koşulda yaşamayı seçecek bir insan da senin yaptıklarının arkasına geçer rahat bir şekilde (ben o insan değilim yanlış anlaşılmasın).

[ Mesaj 23 Temmuz 2007, Pazartesi - 05:37 tarihinde, Ardeth tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

hiçbir şeyin arkasına saklandığım yok. iyi yanlarını da göstermiyorum, kimin işine gelirse. ben türkiyenin %50 sinden daha vatanseverim kendime göre.
ayrıca sina
o insan ol öyle gel o zaman, rusyaymış isveçmiş amerikaymış nereye gitsem hayallerinde gezmeyen adamla yaparım bu tartışmayı. ikimizinki de profesyonel ya da akademik tercihler. saçmalık boyutuna getirmesek iyi olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sam sen takıl o kervana da uza? herkesi yolluyosun bakıyorum.
seçim sonrası gelen bir artistlik herkesde, sizin görüşünüz neyse ne, bizim de görüşümüz değişmedi değişmeyecek kimsenin kimseyi de biyere yolladığı yok. görüşürüz ilerde, elbet gün olur devran döner.

benim bir yere gittiğim yok baştan beri, gideceğini söyleyenleri uğurlamak da mı atatürkçülüğe aykırı yoksa?

gün oldu devran döndü zaten ki, herhalde o nedenle devri geçenlerin paçaları tutuşmuş halde...
Sosyal ağlarda paylaş

demokrasinin gecerliligi tartismalari antik yunan devrinden bile var. akil sagligi yerinde olmayanlarin oy kullanamadigi ama ben araba alcam 30 milyar 10 bende var 15 biri verse 5 calis calis bitmez o yuzden akp diyenlerin oy kullandigi demokrasinin sonucu budur.

loopa girin tekrar, dedim ki halk cahil ne bok yedigini bilmiyor. siz diyin sen halki tanimiyorsun, elitist pij.
Sosyal ağlarda paylaş

hiç birşey değişmedi ki, tek üzüldüğüm halkın değerlendirmesini yapmış oldum, sonuçlar pek iç açıcı değil benim gözümde. Onun dışında başarısız bi akp döneminden sonra başarısız bi akp dönemi daha gelir, geçer ya da ülkeyi batırana kadar "Yola devam" ederler.
Ama başarılı tek politikaları olmadan, sadece siyasetle bi yere kadar gider o gemi.
delaya da bi +1.
Sosyal ağlarda paylaş

Amerika değil ya kuzey avrupa ya rusya ama orda kalmak istiyor muyum hayır. şu an çalıştığım alanda bu ülkede eğitim verebilecek sadece bir tane insan var. Evet okul bile değil insan. Bunu geçtim ben hiç bir insanın akademik ya da mesleki eğitmini tek bir yerde yapmasını savunmuyorum zaten.

Biz burda yanlış anlamadıysam bir ülkeye yerleşmek ve ordan kalmaktan bahsediyoruz ama. Yanlış anlamadıysam, aradaki farkı görebiliyorsundur umarım.

Zira ben kimin kime göre ne kadar vatansever olduğu hakkında tek bir söz etmedim. Buna bir cevap verme gereği duyuyorsan, tartışman kendinle, benle değil. Sadece komik olan, tekrar ediyorum, "bak bu insan böyle yapıyo ben en azından onu yapmıyorum" demek. Kazandığın parayı istediğin kadar harca bir gün geri dönüp ben kendi teknolojimi üreteceğim ve ithal edeceğim demiyorsan açıkçası evet, arada dağlar kadar fark var. Ha ben kalıp döneceğim diyorsan lafım yok. Dönmeyeceğim diyorsan da lafım yok tabi ama bu durumda "boğaziçililerden" pek bir farkın olmuyor. Bu işler uzaktan sevmekle yürümüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

aga tek insan varsa o isin egitimini verecek, bosuna okuyorsun. simdiden kac git bastan basla.

said:

[spo]katılmıyorum dela. seçmen cahil olabilir, ama mantıklı tercih yapıyor. önemli olan da budur. penth, önerdiğim kitaba mutlaka göz atman lazım.[/spo]

peki o zaman ben de bi dahaki secimde bu hesabi yapicam, 600 dairem olsa, 3 otoban ihalesi, turizm bolgelerinden bi kac arsa, 4 de legal kari veriyorlarsa akp.

hatta dedim, tayyip fenere ronaldoyu alsin hem fenerli hem akpli olcam, adimi da kucuk tayyip yapcam.

[ Mesaj 23 Temmuz 2007, Pazartesi - 05:52 tarihinde, Dela tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

benim napacağımı bilmeden ne boş konuşuyosun ya, ayrıca
"aradaki farkı görebiliosundur umarım" nedir. ben ezmeye kastım mı böyle? yok göremiyorum gerizekalıyım.
ne kadar içine oturmuş "boğaziçili" benzetmem. önce de dediğim gibi, kimseyle bir tartışma ihtiyacında hissetmiyorum kendimi biliyorum : herkes kendi işine baksın.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
loopa girin tekrar, dedim ki halk cahil ne bok yedigini bilmiyor. siz diyin sen halki tanimiyorsun, elitist pij.

"pij" kısmını çıkaralım da, ben diyorum sen halktan daha akıllı değilsin. sen daha akıllı olduğunu iddia ediyorsun. dünya yuvarlak veya değil, bu iki görüşten biri doğru, öbürü yanlış. bir yerde uzlaşmaları mümkün değil...

şimdi makul ve mantıklı bir tartışma şeklinde yürütelim ve hangisi doğru akıl ve mantıkla kanıtlansın isterdim ama sizin yaklaşım engizisyon mahkemesinden pek farklı olmadığından bu mümkün gözükmüyor.

o nedenle ben gidenleri uğurluyorum, belki yeterince dünyanın engin köşelerine açılırlarsa gittikleri uzak ülkelerde dünyanın düz olmadığını kavrayabilirler...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
kimin kanı nereye akmış senin o konuda bir bilirkişi olabileceğini sanmıyorum. o nedenle ucuz söylevlerini yanına alıp istersen bu 'yurtsever' kervanına takıl ufaktan...
Sen misin peki o bilir kisi?

Ben gogsumu gere gere soyluyorum bak, benim atalarim gozunu kirpmadan bu ulke ve bu rejim icin canlarini feda etmis diye. 80 yil sonra torunlariniz "Dedem olacak serefsizler vatani satti" derse, onlar hayir puani olarak yazilmaz hanene, haberin olsun. Sonra bas sponsorunuz Allah bizzat belanizi vermesin neme lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...