Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ben gidiyorum

Bone

Öne çıkan mesajlar

yakınımdakilere diyordum "iç savaş başlatmaya bile vardırırlar bunlar" diye, inanmıyorlardı. şuradan bile insan çıkıyorsa üstü kapalı öneren, vay halimize..

ammavelakin ben önümüzdeki dönemin bu tehdidi tam tersine yatıştırabilecek bir geçişe dönüşeceğini ümit ediyorum. burada kritik nokta tabii korku siyasetçilerinin ve ordunun bugünden bir sonuç çıkarıp çıkaramaması.

ekleme: seçimlere katılımın rekor seviyede olduğunu çeşitli yerli ve yabancı kaynaklar söylüyor.

[ Mesaj 23 Temmuz 2007, Pazartesi - 00:05 tarihinde, Sam tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

militarist ehrhangi bi düşünce (askerinde herhangib ir mudahalesi) atbiki toplumda böle bi kıvılım yakabilir,

benım korkularımdan biri mhp 'nın bunu yapmasıydı, şimdi hem meclisteler yasal bir konumları var o kadarsert hamlelere kolşmazlar diye bekliyorum, ama bi yandanda başkanları mhp ve ülkücüler üstünde tam hüküm sahibi olan biri değil, ben acıkcası milliyetci hareketlerin dahada artıcağını düşünüyorum.

eğer dtp'ının bağımsızları sacmalamaz, veya hor görülmez engellenmezde, ırkcılığa bir şekilde cözüm bulurlarsa, ne ala diğer türlü, iç savaş denilemiycek olsada cok ciddi şiddet olayları yaşıycaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Vatan bölünmeye çalışılıyor ve millet birbirine düşman hale getirildi son 5 senede ama gene de Vatana millete hayırlı olur inşallah demekten başka bir yorum yapamıyorum. Ve 2-3 seneye kadar demokratikçe güneydoğumuz için refarandum yapılırsa hiç şaşırmamak lazım.

[ Mesaj 23 Temmuz 2007, Pazartesi - 00:09 tarihinde, Absolut tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

benı en cok ürküten şeylerden biride o absolut cümki referandum sonucunda gercekten kürt federasyonu kurualbilinir, sonuc o yönde cıkabilir, keza kürdistan kurmak istiyenlerden cok kürtleri kovmak istiyen insanlar türemeye başladı.

sonucunda ne olucak peki? herkez gitmek istemiycek, gitmiyenlere ne olucak? her gün varoş lar basılıp etraf yakılmıyacakmı? kapılar damgalanmıyacakmı? sokaklarda isnanalr dövülmeyecekmi? her türkiyede kalmak istiyen kürtün arkasından küfredilmiycekmi?

yıllardır susturmayıp söz hakkı verseydik mecliste belki herşey daha sakince yaşanırdı, bu dönemde en azından bu şansımız var, hepimizin bu şansı iyi kullanması gerek diey düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut umarım yaparlar ve umarım darbe olur. Hayatımda, şu forumda ne son 6 aydır nede bir önceki seçimlerde "darbe olsun" olayını, söylemini desteklemedim ancak artık destekliorum hoş geçti borun pazarı, eşeği niğdeye sürsek nolur, sürmesek nolur. Şunuda ekliyim ki demokrasi cahllere nohut vererek, seçim günü yasak olmasına ragmen "yardım pakedi" dagıtarak, kömür vererek, seni eleştrien herkeze hakaret ederek ve bununla "politikacılıgını ortaya koymak"la, milelte devamlı sataşıp ardından onları sataşmakla suçlayarak, ve daha önce bahsettigim biçimlerde oy "satın" alarak oluyorsa, yemişim ben demokrisiyi.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
yahu msn listemde herkes chpye oy verdi, akp nasıl kazandı diyen adamlar nasıl seçim kazanabilir ki zaten. kendimize kapanmışız, ülkenin gerisinden haberi yok bu adamların. o anlamadığınız 50% oy da tanımadığınız insanlar işte, akpnin dinleyip, sorunlarıyla uğraştığı (iyi kötü farketmez), ilgi meselesi. sen seçim öncesi rakibinin kolundaki saatle uğraşırsan olucak budur.

kesinlikle katılıyorum.
türkiye istanbul değil,izmir değil,etiler değil,bağdat caddesi değil.
zaten siz sadece bir kesime ait olursanız artık ayakta kalamazsınız,bugünkü hükümetin en başarılı olduğu noktada buydu.
kaç senedir muhalefet yoktu,yalandan dolandan fukara muhalefeti yapıldı,millet icraat görelim,yaklaşma görelim dedi,bir halt çıkmadı,ülke sarpaya sardı,bu kadar büyük hataya bir de iktidarla duygusal kapışma eklenince game over kaçınılmaz oldu.

tutup sen zaten bu millet salak dersen hala kafanı öne alıp düşünmeyerek,beraberinde savunduğun baya bi değeri ve görüşü daha tartışmaya açmadan halk nezdinde itibarını düşürür ve böyle zor duruma düşersin.

eğer insanlarla uğraşırsanız,hepiniz sux lan moduyla duygusal hareket ederseniz,özgürlükçüyken farkına varmadan faşist olursunuz,arada kaynarsınız.

şimdilerde de sol ,bunun farkında olan birilerine muhtaç ve halkın güveneceği kimse de pek ortalarda göremiyorum .
Sosyal ağlarda paylaş

türkiye istanbul değil, olmasını da beklemiyorum.
ankara'dayım ben zaten.
muğlayı da gördüm, antalyayı da gördüm, konyayı da gördüm, adanayı da gördüm. istanbuldan oturup ahkam kesmiyorum.

öte yandan şu da var.
akp'yi savunanlar "türkiye, istanbul değil" diye birşeyler saçmalıyorlar da,
duyan da istanbul hiç akp'ye oy vermemiş, orda chp kazanmış.
e madem istanbul'da akp kazandı, neden halen "türkiye istanbul değil" diye bir cümleyle akp savunulmaya çalışılıyor, onu anlamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
kıbrıs hakkındaki şahsi fikrim : versinler efem bence bi işe yaramıyo hatta verirlerse ekonomiye de iyi gelir

keşke güneydoğuyu da versek, sonra doğuyu da verelim.
ankarayı da verelim, istanbullular hiç sevmiyor burayı.

bir bodrum bir istanbul kalsın. artık kışın istanbul yazın bodrum yaparız, sattığımız yerlerden de elde ettiğimiz parayı oturup yeriz.

aman bana be bundan. ben gidicem zaten :)
daha ne vıdı vıdı yapıyorsam.
ayıp.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
1 seçimden sonra terkedicek kadar seviyosun bu vatanı yani. Şaka maka , abartı olsa bile yazdıkların çok çirkin.
Mücadele vereyim yok,
ben gidiyorum.

Git nereye gidersen..

Dynun'cuğum, 5 sene boyunca mücadele verdik.
Elimizden paramızı aldılar, çoğumuzu susturdular, yine de direndik.
Askerle dalga geçildi, asker sustu.
Cumhuriyet mitingi düzenledik, "cuntacı"dan tut, "darbeci"ye kadar etmedikleri laf kalmadı.

Sonra bir baktık, AKP %50 oy almış.

Söyler misin bana, daha ne kadar mücadele edilebilir?
Neye karşı mücadele edeceksin?
%30 oy almışken kendisini İmparator ilan etmiş AKP'ye karşı mı?
AKP'yi destekliyenler köşeyi dönmüşken, diğerlerin vergi manyağı edildiği bir yerde yaşıyoruz.

Bir 5 yıl daha sürüneceğiz.
AKP'ye ne kadar karşı çıkarsan çık, adamlar yine bir yolunu bulup daha fazla oy toplamayı başarıyor.

Söyle bakalım, madem dediğin kadar kolaysa, böyle bir durumda neyin mücadelesini verebilirsin?

said:
Ben, Bone, Prawler falan el birliğiyle kaçıyoruz. Sizde katılın, sizde kaçın. Hep beraber, gönül gönüle biz beraberiiiiiiz hey hey hey....

:)

[ Mesaj 23 Temmuz 2007, Pazartesi - 00:40 tarihinde, Bone tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

hiç mi düşünmüyosunuz. her şeyi geçtim adamlar geçen seçimlerde aldığı oyun %11 fazlasını aldı. daha önce laiklik diyosunuz. daha önce laikliği koruyan parti gelmedi mi. bu kadar adam salak mı da oyunu artırıyo akpnin. aziz nesin demiş de bilmem ne? aziz nesinin zamanın da internet varmıydı? bu kadar geniş medya ağı varmıydı? herkes herşeyi görüyo biliyo artık. ben demiyorum akp sütten çıkmış ak kaşıktır. kesinlike yiyolar yolsuzluk yapıyolar. dış politikada da zaafları var. ancak şu seçim sonunda başa gelip de türkiyeyi akpden daha iyi yönetecek bi parti de göremeiyorum? itirazınızı edersiniz. demokrasi budur. halkın bilmemkaçı gerizekalıııı, beyinsizleeeeer. olmuyo böyle bu değil demokrasi. ben akpye vermememe rağmen diyorum bunları. kriz yaratmayın da elinizdeki bu işte. kullanmayı bilin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...