Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ben gidiyorum

Bone

Öne çıkan mesajlar

Parti başkanlarının istifa ettiği gibi, ben de istifa ediyorum.

Geçen seçimler önce yazın her gittiğimiz yerde sorduğumuz kişiler "partilere inat olsun diye akp'ye vericeğim" demişti ve sonuç olarak %30 almıştı.
Bu seçim öncesi yazın gittiğimiz yerlerde sorduğumuz kişiler "akp'ye oy vermiyeceğim, belki mhp, belki chp" demişti.
Bunun sonucu olarak akp'nin %50 oy aldığını görünce epey dumura uğradım.
Bu demek ki, sokakta sorduğunuz 2 kişiden 1'i akp'yi desteklemesi gerekirdi.

Acaba seçimlere hile mi karıştı?
"hayır hile yapamazlar" demeyin.
Refah partisi döneminde görmüştük seçimlerde hile yapıldığı zamanları.
Eh, akp her yerde kadrolaştıktan sonra hile yapma fırsatı çok daha muhtemel.

Ama ister hile yapsınlar, ister hile yapmasınlar, bu %50 oy ciddi anlamda şaşırtıcı bir sonuçtur.

Hani "akp cumhuriyet'e hiç bir zarar vermemiştir, akp demokrasinin bir numaralı destekçisidir" diyenler mevcut, ancak onları bir kenara bırakırsak,
akp'nin 2002-2007 yıllarında yaptıklarına bakarsak,
2007 seçimlerinden sonra bizi neler bekliyor?

- Mustafa Kemal Atatürk öğretileri yasaklanacak, okul kitaplarında bu yönde bir değişiklik yapılcak.
- Kuzey Kıbrıs verilecek.
- İçki ve sigara yasaklanacak (bunu ben değil, akp'nin kendisi söylüyor, vaatleri arasında var).
- Tekke ve zaviyeler ve bunları yöneten kişiler teşvik edilecek.
- Önemli binalarımız, "iş yapmıyor" bahanesiyle, en yüksek teklif verene satılacak.
- akp'yi destekliyenler daha çok zenginleşirken, akp karşıtları bir gram birşey kazanamıyacak.
- Hristiyan katliamları artacak, ve "misyonerlik yapıyorlar" bahanesiyle bunlar önemsenmeyecek.
- akp karşıtı tüm kanallar kapatılacak.

"Bunlar olmaz" demeyin. geçen seçim sonrasındaki süreçte, akp, bizim bizim düşünemediğimiz işlere imza attı.

Ben bu diyarlardan gidiyorum. Kuzey devletlerinden (isveç-kanada-norveç-ingiltere) beni kabul eden herhangi bir tanesine gideceğim.
Gerçi "sen türk'sün, tü kakasın, kötüsün" bahanesiyle almazlar ama, göreceğiz.
Eğer seçimlerde hile yoksa ve %50 oy almışsa, bu millet her bir haltı hakediyor.

Kendimi milletsiz, halksız, ülkesiz, vatansız hissediyorum.

Kuzey Kıbrıs verildiği takdirde zaten bir okulum bile olmayacak.

Kalan kişilere sırtlarını Fetullah Gülen ve ekibine yaslamalarını tavsiye ediyorum. Yoksa ananızdan emdiğiniz sütü burnunuzdan getirirler. Öteki türlü kuzu kuzu yaşarsınız.

Elveda.

Allah'ın izniyle İsveç yolları beni bekler.

[ Mesaj 22 Temmuz 2007, Pazar - 22:19 tarihinde, Bone tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Ya arkadaşlar çekemeyip hemen çamur atmayın, ispatsız delilsiz baykal yada cem uzan gibi bol keseden sallıyorsunuz...

Biraz insanların düşüncelerine saygılı olun...
Hep başkalarını eleştiriyorsunuz, birazda aynaya bakın...

yok hile varmış şike varmış öyle olmuş böyle olmuş, bırakın bunları artık uyandı türkiye...
Sosyal ağlarda paylaş

Birbirimizi bulacağımızı bilsem, gidelim diyeceğim. Bırakalım bu bizi sevmeyen eğitimsiz, koyun kesimi. Çürüsünler ölsünler kendi kuyularında. Ama biz birbirimizi unuturuz, yok ederiz bu toprakları. Ben Atatürk'ümün topraklarını bu boş kafalara bırakmak istemiyorum, uğruna kan dökülen topraklarımı vermek istemiyorum. Onun için derin düşünceler içerisindeyim, bir strateji belirlemek lazım. Kalıp savaşma taraftarıyım, ama açık kapı görmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
biz seni türbanlı bi kızla evlenicek yerleşicek zannediyoduk be bonec?

Kıbrıs'ın satılma ihtimalini unutmuştum.
Yoksa orda bir İran'lı kız bulup evlenecektim.

Kıbrıs satılacağı için zaten böyle birşey yapmam da mümkün olamıyacak.

Bari çekip gideyim buralardan da, sokakta "Atatürkçü" diye sopa dayayı yemiyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben eskiden diyordum, vatan, bayrak, ulke, cumhuriyet. Hala hepsini sonuna kadar savunurum. Ama eskiden ulkem icin calismak didinmek isterken artik bu sartlarda buralarda olmak istemiyorum. Dogdugum yerde degil doydugum ve insanca yasayabildigim bir yerde olmak istiyorum. Bende buyuk ihtimal gidecegim Turkiye'den. Eger olurda bir gun tasli, sopali, tufekli bir savasa girersek gelir seve seve vatanim icin savasirim...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...