Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ben gidiyorum

Bone

Öne çıkan mesajlar

@arloax
Şahsen beni bekliyorlar, yurt dışında edinebileceğim tonlarca güzel şey var. Zaten işlerine geliyor, kaçabileni kaçırmak. Şahsen kaçmayı düşünmüyorum, söz sahibi olmayı düşünüyorum. Ben kaçıcam diyecekleri de davet ediyorum.
(gerçekten)

[ Mesaj 23 Temmuz 2007, Pazartesi - 00:42 tarihinde, Messor tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Vatan sevgisi öyle birşeydir ki;

Camide objektiflerin karşısında malının mülkünün elden alınmasıdır
Onu öğrendim ben.
Vatan sevgisi liderinin değerine sahip çıkmamakmış.
Din tüccarlığı yapıp para cukkalamakmış.
Talan etmekmiş vatanı.
Satmakmış bulduğun her karış toprağı.
Peşkeş çekmekmiş.
El ayak öpüp başa geçmekmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Utanın şu yazdıklarınızdan, herkes sizin gibi düşünseydi Kurtuluş Savaşı veremezdik; kaçmak için daha geçerli ve sayısız sebebi vardı o insanların.

Hayatta her insan özgürce karar alır ve uygular, kaçarken önünüzde kimse durup gitmeyin diye yalvarmayacaktır. Ama birgün bu ülke ayağa kalktığında adınız kahramanların değil mücadeleyi bırakıp gidenlerin arasına yazılacak.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Savaş çıkınca da mı kaçacan memleketten diye sorarım.. Vatanım diyebildiğin bir yer yoktur o zaman senin.. Zaten bırak git böyle düşünüyosan, senin için de vatan için de daha hayırlı olur.. Ama kalsan ne yapabilirsin? O da meçhul tabi.. milyon kişi toplandık bişeyleri değiştiremedik, tek başına ne değiştirirsin.. Ama kaçmak tamamen satmak demek bırakmak demek.. Yazık..

Savaş ayrı bir olgu.
Sen o vatanın evladısındır. Kendi evini korumak, kendi geleceğini korumak için mücadele edersin. Tüm millet birleşip düşmanla çatışırsın. Karşına çıkan askerleri öldürürsün.

Ama burda öldürebileceğin bir düşman da yok.
Bu bir savaş değil ki, meydana çıkıp kurşun sıkasın.
Savaş olmadan zaten yenilgiyi almışsın.

Kendini milletle bir hissedersen zaten hiç bir düşman seni durduramaz.
Ancak o milletin bir üyesi hissedemezsen, milleti kayıp, ya da kendini kayıp hissedersen, karşına çıkacak engellerin de üstesinden gelemessin.

Benim canımı sıkan bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben önceleri yurt dısında yasamaya karsıydım .. hani okuyup orda kalmaya ben kendi milletime hizmet edicem derdim ..
bir doktor olarak bide ..
bu millete sevdalıyım derdim .. şimdi milletsiz hissetmek ne demekmiş gordum . ya akp de benim gorduklerim yannıs yada bu ülkenin reflekslerinde bir sorun var .
ben halka aptal cahil falan demek istemiyorum . yuzde 50 lilik bir kesime aptal cahil diyemessiniz .
milletimizin refleks lerinde sorun var .
oy verme kriterlerimize bakalım .. adam magdur ya yazıkk verelim oy da cumhurbaskanını secsin ..
bak bak ordu ya bak buna bole bole dedi nasıl der bizim insanımız secti onu bende verim oyumu gorsunler demokrasi ne demek miş .
bak bak ne güzel agzının payını verdi baykalın .
meraba ben akp den geliyorum diye kapı kapı dolasan efendi oglanlarımız hanımefendi kızlarımız .
millet yolsuzluklara tepki gostermedi .. diktatorluge kacan yorumlara gostermedi . mahkemeye saygı olmamasına tepki gostermedi mahkemeye karsı tavır aldı . cumhurbaskanını yuhalıyorlar
ulastırma bakanımız hızlı tren faciası gibi bir olay varken oy alabildi insanımız unuttu bunu (şahsi gorusum akp gelse bile en azından erzincan da oy alamaması gerekirdi).. insanımızın yarısı inatlaşmayla oy verdi ..
toplumsal reflekslerimiz körelmiş .! hı şimdi bende kendimi milletsiz hissediyorum ama benim bedeli kanla odenmiş bir vatanım var . bunu bırakıp hiç bir yere gitmem yine gidene de birşey diyemem artık .
bone un yazdıgı seyleri yaparlarsa eger en azından reflekslerini kaybetmemiş insanların burda olmasını isterim ( gerci yapabilceklerine inanmıyorum )
neyse cok uzattım sonuca gelecek olursam ..
bundan öncede demokrasiyi savunuyordum şimdi de öle her ne kadar demokrasi turkiye ye bir boy buyuk de gelse bunun her zaman boyle olmayacagına inanıyorum .. yok cahiller aptallar diyerek de demokrasiyi karalamaya niyetim yok . tek umdugum sey akp li bakanların günün birinde yaptıklarının hesabını vermesi şu noktada .
iç savaş tartısmasında ise eger akp gecen iktidar donemide yaptıgını artırarak devam ederse yani .. benim dediğim olur siz kimsiniz verdik elinize oynayın siz onla takılın ben bildiğimi okurum zaten butun millet beni destekliyor .. sayın barzani buyurun konusalım diyarbakır nolcak gibilerinden .. soylemler devam ederse bana uzak bir ihtimal gibi gelmiyor . (allah korusun bu sefer toplayamaz bu ülke kendini ) ama bu sekilde yapmıycakları konusunda umutluyum .
Sosyal ağlarda paylaş

@Arloax

Okuduğum mesleğim yurt dışında çok güzel imkanlar sunuyor, orasını geçtim ben japonya doğumluyum. Haklarım var, ama gitmeyeceğim. Aklın yolunu biliyorum, kendi yerimi biliyorum. Olan bitenin de farkındayım, üniversitemdeki sınavlarda başarılı olmak için nasıl strateji kuruyorsam, bu da bir görev. Bilgisayar oyunu gibi bakıyorum (örnek bu). Matematiksel çıkar yolları bulunursa, çözüm var demektir. Bunun içinde keşke benim gibi düşünen bir çevrem (çevrem benim gibi düşünüyor, ama pek icraatlarını göremedim, gençlik diyelim şimdilik) olsun, oturup "yaw nolacak bu gidiş" demek yerine, somut şeyler yapabileceğim insanlar istiyorum. O yüzden, gitmeyin. Lütfen.

[ Mesaj 23 Temmuz 2007, Pazartesi - 00:56 tarihinde, Messor tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

noyan herşeyi güzelce anlatmış.

önceden aklıma gelmezdi ama ülkenin güneydoğusunun bölünüp yeni bir ülke kurulurken burda olmak istemiyorum açıkçası

ayrıca oy verenlere laf söylemek çok anlamsız kaçıyor.madem ülkenin %50 si amerikayı barzaniyi talabaniyi ab yi destekliyorsa bizede bk yemek düşer.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
hakikaten internet kullanan kesim tamamen halktan kopuk. ekmek, peynir dağıtmayla bu iş olsaydı gp gelirdi. adam işsizlere 350 ytl maaş dememiş miydi ? demek ki bu işin yaz dönemi kömür dağıtarak oy toplanabilirle alakası yok.

bu ülke de halkı anlamak istemeyenler var. bi söz vardı bi tarih de söylenmiş yazayım:

''solcu denyolar milleti aşağılamanın ters teptiğini hala idrak edemedi''

robert f. patriot

[spo]alıntıdır kendimden alıntı[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

@Absolut

Iran ornegi tamamen ayri. Iran sozde laikken bile ulemanin etkisi cok buyuktu. Sii ulema sistemi yuzunden. Bizde oyle bir durum yok. Bizde de sariat tehlikesi var tabii ama bizde elit kesim dinden uzak oldugu icin yuzxe yetmis seksen olmasi lazim seriat gelmesi icin. ki AKP lilerin tamamida seriatci degil. Cok adam taniyorum icki icip AKP ye oy veren. AKP ickinin fiyatina 4 yilda yuzde 400 zam yapti ama adam yinede vericem diyor. Komur mu almis ne? :_)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...