Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

jagged alliance 2

Sam

Öne çıkan mesajlar

Shadow said:
hmmm biraz nispet çeker gibi olcak sanırım ama, experienced değil expertte bile bitirdimB)-
zaten çoğu kişide expertte oynuyor ama insane denen abartı seviyede oynayıp insan olmayanlarda varmış:D
ya biraz kafa yorman gerekiyor dostum, aynı satranç gibi bi oyun bu. eğer ilk bikaç şehri ve drassen baskınını sorunsuz atlatırsan gerisi kolay zaten. başlarda ucuz adamların yanına 1 günlüğüne Lynx canavarını al. paranı biriktir sağda solda barda pavyonda harcama, madenleri ele geçir, her şehirde bolca militia bas, paso save-load yap falan filan zaten bildiğin şeylerdir bunlar:)
gerçi biliyosundur ama, oyuna başlarken ayarları ii yapman gerek, mesela ben expertte şu ayarlarla oynuyorum...
1- save anytime
2- normal guns
3- boby rays normal veya bi üstü
4- normal inventory
5- realistic
ek olarak optionsta, "Enemies drop everything" seçeneğini seçersen ölen düşmanları donuna kadar lootlarsın:)-D
ha bide oyunda, adam lootlamak dışında karşılaşacağın tiplerden alacağın görevlerlede para kazanırsın sonuçta bu bi rpg oyunu. örneğin san mona şehrinde, 1. sectorde angel adında bi derici eleman vardır onla konuş ve sonra san mona 2. sectordeki genelevden kızkardeşini kurtar. kızı angela götürünce sana dükkanın tapusunu verir. bu tapuyu gene san mona 2. sectordeki dövmeci gay elemana verirsen sana 10bin dolar verir. gene san monada 2. sectorde video kaset dükkanındaki punk saçlı kadını öldürürsen, videocu sana dükkanın arka tarafındaki Tony adlı silah tüccarıyla görüşmeni sağlar. bu adama topladığın silahları gayet ii fiyata satabilirsin. oyunda sector inventorye bakarken, Ctrl veya ALT ile sol clicke basarsan, o tıkladığın item satılır düşük bi fiyata. yani tonye satamadığın şeyleri bu şekilde satıp biraz para yaparsın.
sonra 3. sectorde kingpin denen bi mafya babası vardır. bu adamın cebinde 15bin dolar var ve evinin altındaki mahsendede 35bin dolar vardır. miktarlar daha fazlada olabilir ama en az bu kadar diye hatırlıyorum. ama bunlara ulaşmak için bu adamın 20den fazla guardıyla sıkı bi savaşa girmen gerekecek bunuda söliyim. oyunun başlarında bu miktarda bi para gerçekten hayat kurtarıcı oluyor(tu)
Ehem, insan miyim, degil miyim ben de bilmiyorum ;)...
Baslarda bence San Mona'ya gitme. 2. sehrini alip, hastane'den doktor elemani yanina aldiktan sonra, elinde bir kac tane mustard gas olur muhtemelen. Onlari harcamadan, San Mona'ya gidersen, o para babasi adami hardal gaziyla olduruyosun; alarma gecmiyor kimse. Pasa pasa FAL'i ve parani alip cikiyosun evden. FAL bu asamada paradan cok daha degerli cunku 3. sehri alirken (sag ortada askeri us olan mekan) cok saglam silahlara ihtiyacin var.

Ha bir de realistic biraz daha zordur, alien'lar olmaz, haliyle madeni basan yaratiklar cikmaz. O yaratiklar vurma skill'i dusuk olan birisini cok rahat yukarilara tasimaya yariyor.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm o hardal gazı biraz exploit yani hile gibi bişi bence. sonuçta ortalığın ayağa kalkması gerekirken, kingpin geberip gidio kimse dönüp bakmıyo bu herif niye yerde uzanmış diye:D
san monada önce kızı kurtarıyorum ve dükkanının tapusunu dövmeciye satıyorum. gelen parayla tonyden silah alıyorum, sonra kingpinin sectore geçip bi çatıya çıkıyorum. çatışma saatler sürüüyo save-load sürekli tabii...
ama bu zorlu çatışmanın sonunda, kingpinin altın heykelcik için ayırdığı para+mahzendeki hazinesi+adamlardan düşen biton silah falan baya bi ganimete konuyoz:)-D
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
Mirage said:

Orjinal bulamadım dedin, orjinal gösterdim işte. Kopya istiyorum desene şuna o zaman. =/

abicim kaç dolar olacak ki orjinali ayip ediyorsun. var aliyorum ben orjinal oyunlar merak etme. ama warhammer 40k oynarken çektiklerimden ötürü steami single da istemiyorum. gene de teşekür ederim
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Jagged Alliance'in ilk oyununda jip gibi araçlar kullanılıyor muydu? Eğer kullanılıyor ise seyahat sırasında düşman ile karşılaşıldığında oyun FPS oluyor muydu? Bir de oyunu kaybettiğinizde siyah bir arka plan üzerinde kırmızı renkte sakallı bir adam kahkahayla gülüyor muydu?

Kaç zamandır kafayı yiyeceğim bir oyun var bir türlü bulamıyorum. 93 ya da 94 gibi 3 HD disk olarak bu özellikte bir oyun oynamıştım 486'da.
Sosyal ağlarda paylaş

• 8 ay sonra ...
Bears Pit yeni mod çıkarmış, 1.13'e ek olarak çok güzel şeyler eklemişler oyuna yine, helal olsun adamlara ya Büyükşehir çalışıyor valla.
---Single Click Installer 1.13
http://www.ja-galaxy-forum.com/board/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=172234&page=1#Post172234
ve ek olarak;
---S.T.O.M.P. (Sandro's Traits and Other Modifications Project)
http://www.ja-galaxy-forum.com/board/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=241482#Post241482
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
GE-TA said:

Uzun zamandır bulamadım şu oyunun adını sanını.

FPS derken öyle komplike bir olay da yoktu. Tank atışlarından kaçmak için yön tuşları ile aracı kullanıyordun. Ama oyunun geri kalanında Jagged gibi izometrikti ama.

Yarım kadar saat önce 93'den beri aradığım (neredeyse 20 yıl olmuş yahu) oyunu bulmuş bulunmaktayım.

Oyunun adı Twilight 2000. Sadece 3MB'a ciddi bir oyun sığdırmışlar. Abandonware olarak bulup deneyebilirsiniz ki tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun o tarz oyunlar için farklı yönü olan araç kullanmayı keyword olarak kullanmayı denemek aklıma geldi. Arama sonuçlarına yine bir şey çıkmadı ama google görsellerde bakınca denk geldim oyun içi görüntüye. Şans işte.

Diğer aramalarımda kullandığım keywordler hep jagged ile sonuçlandı. Bir ara gerçekten jagged olabilr mi, yanlış mi hatırlıyorum diye düşünmedim değil. Ama senesi tutmuyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
şimdi oynuyorumda ja:bia'i. 7.62'ten sonra cok yavan geldi acıkcası.

7.62'de sarjor bitince silahım tutukluk yapınca elimden birakıp belimden sidearmı cekip sonra adamı vurmam, mermi denk gelen silahımın kırılması, side step yapabilmek, aksiyonun saniseler ile ölcülüp bicilip yaşanmasının falan yanında baya basarısız olmus bu
Sosyal ağlarda paylaş

7.62 gibi bir oyunu sanırım daha uzun yıllar göremeyeceğiz maalesef. apeiron battı bildiğim, bu adamlar da real-time bu kadar tepki gördükten sonra bunu geliştirmeye çalışmayabilir devam oyununda, online versiyonu zaten yalapşap bir turn-based.
Sosyal ağlarda paylaş

ppsh'nin drum'ına güvenip panik icinde 40 mermi taramak, ak-47'e sarjorlerini bantlamak hızlı reload için ama dengesini bozduğu için akaban'ınkisini banlamamak...

o silah cesitliliği o ekipman cesitliliği, first person aim alma modu, ses durma ile verilen uyarılar oyy oyy....

üzüldüm şimdi bak
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...