Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

jagged alliance 2

Sam

Öne çıkan mesajlar

ya bu şerefsiz pablo "ben burda değildim, ben yokken uçaktan mallarının inmesini engellemişler" diyor bobby ray'den gelecek paket için. ne yapmak lazım? herife para da verdim gözünü açık tutsun diye. gebertesim var ama yerine gelecek eleman ondan da kötüymüş sanırım heh
Sosyal ağlarda paylaş

oynamayali cok oldu. tam hatirlamiyorum. ama hatirladigim kadariyla:

pabloya her siparisten once para vermen gerekiyor. shipmentin gelmesine 1-2 gun kala falan. yoksa bir kisim esyan kaybolur.

eger kayip esya varsa bir merc ini unequip et, allah ne verdiyse tekme tokat dal. caldiklarinin bir kismini geri verecektir. ya da tek mermi sik kendisine oldurmeden. bazilari yakinina bir yere nisan alip ates edersen de tirstigini, ben hic denemedim.

ama bunu yaparsan bir iki ihtimal var:

1- bu taktik surekli uygulayabilecegin bir sey degil, oldurebilirsin cunku. ve tamamini geri kazandirmiyor.
2- combat modda kilitli kalabilir. o zaman omur boyu kargosuz kalirsin ve o sektorde dolasmak istiyorsan oldurmek zorunda kalirsin.

yapilmasi gereken her siparisin hemen ardindan kendisine para vermek. bu shipmentini vardiginda tek parca almana yetecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

bir de pabloyu kutuya dokunmadan once rusvetle beslemissen, ya da kutuyu acmadan dovmussen calmaya devam ediyor esyalari almadigin her gecen gun. daha sornadan patchlerde duzeltilmisti o olay.

aslinda bir bozukluk degildi. pablo rusvet alsa bile sen eger uzun sure gelip mali almazsan calmaya devam etsin istemisler. ama oyuncular niye para odedik o zaman diye ayaklanmisti o donemler hatirladigim kadariyla. bunun uzerine sonraki patchlerden birinde fixlemisti. pablo siz para odedikce calmayi birakiyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

bır de ortada sılah bırakma. eger mılıtıa savunamsını otomatık degıl tactıcal ekranda oynayan bırı ısen mılıtıa lar sılahları yerden alır. aynı sey npc ler ıcınde gecerlı. bazı evlerın ıclerıne gırmıyorlar, oralara yıgıyorum ben. ya da kutu ıclerı tercıh edıyorum.

bır de askerler bır sektoru ele gecırırlerse tactıcal ekran olmasa da cogu ıtemı alırlar. haberın olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm, ben de endişelenmiştim alırlar mı diye ama şimdiye kadar almadılar. belki wildfire'da değiştirmişlerdir. sektör kaybetmiyorum, gene de her ihtimale karşı mine sektörlerine yığıyorum eşyaları ve bir merc bekliyor veteran militia varsa onlarla beraber. çok ağır darbe gelirse load edip terminatör ana karakterimi yolluyorum ki tek başına aldı bütün sektörleri şimdiye kadar. (:P) (lvl 9, marks 99 oldu)

evet ben de flo'yu bıraktım dressen'e sırf o iş için. hoş gerçi bobby hep eski malzeme satıyor, onun sattıklarından 2-3 tane bulmuş oluyorum en az. para bol diye fazladan ammo alıyorum filan.
Sosyal ağlarda paylaş

amiral battı gibi harita işte ama bütün bölgeler birbirine bağlı, birbirinin devamı. şehirler, askeri üsler, çiftlikler vs var. bomboş mekanlar dolu mekanlardan daha çok bile denebilir. :)

görev değil de işte fethediyorsun tek tek şehirleri. düşmanla nerede karşılaşırsa çatışma oluyor, yok keşişmelerindeki kontrol noktaları ya da yolda gezen bir devriye bile olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

evet e-mail bastı zaten ama şimdi taktiği değiştirdim, bir hafta oldu mu ya sam site ya şehre saldırıyorum.

wildfire farkından olmayabilir de neredeyse bütün savaşma olayını kendi yarattığım karakter yapıyor, en son baktığımda 700 kills, 2000 shots, 1500 hits filan vardı. auto weapons expert tutturdum şansa. (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

herkesin bir favori merc u vardir.

reaper adamimdir benim. sirf onun yuzunden diger oyuncularin aksine gece degil gunduz saldiririm. cikarir bir catiya elinde durbunlu bir assult rifle ile, ne varsa cat cut indirirsin etrafta. 4-5 soldier bir arada saydirirken catidan cat cut adam vurur. her head shotta morali resmen boost eder. kafasindan tonla mermi yagarken morali dusmez. tam bir suikastcidir. ayrica catilarda bonus alir.

magic ve shadow da gece sevdigim abilerdir. extended earlar ve gece gorus ile kan kustururlar ortaliga.

cogu oyuncunun aksine burst atan smg tipi hafif makinalilari hic sevmem. daha oyunun basinda elimde varsa hemen kurtulmaya bakarim. aim alip tek atis gitmeyi severim cunku.

psycho merclerden de tiksinirim durup durup rage e giren.
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
e peki bir soru daha, esasen hired guns: jagged edge için ama aynen almışlar zaten bu oyundan stat'ları.

dexterity ateşli silahları herhangi bir şekilde etkiliyor mu? net'i karıştırdım ama bir konsensüs yok ortada, kimisi evet, ikimisi hayır demiş, daha çoğunun da hiçbir fikri yok bu konuda. accuracy abanıp dex'i dipte tutuyorum menzilli char için, yanlış mı? (str, wisdom, ldrship üzerinde yoğunlaştığımdan)
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:
cogu oyuncunun aksine burst atan smg tipi hafif makinalilari hic sevmem. daha oyunun basinda elimde varsa hemen kurtulmaya bakarim. aim alip tek atis gitmeyi severim cunku.

psycho merclerden de tiksinirim durup durup rage e giren.

Oha kayıp kardeşimi buldum sanırım haha
Gerçi ben çok az JA oynadım ama yeri ayrıdır, respect her zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır. Unfinished Business JA2'nin iki expansion'ından ilki. JA'den bir iki sene sonra çıkmış. Yeni karakterler, silahlar ve sektörler ekliyor. Ayrıca yapay zeka geliştirilmiş ve yeni zorluk seviyeleri eklenmiş.

JA2 gold ise normal JA2 + Unfinished Business içeriyor.

En son çıkan expansion JA2: Wildfire. Ama ben hiç sevemedim Wildfire'ı. Doğrudan zuzaylı silahlarıyla tarlanın ortasında başlıyorsunuz, dan dun ilerliyorsunuz falan.

JA2 gold'u Steam'den aldım üstüne v1.13 modunu yükledim. Çok tatlı şeyler eklenmiş. Özlemişim valla.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu oyunu seneler once oynamistim ve oynarken hic bir sey hatirlamadigimi farkettim. Acep Jagged Alliance 1 i mi oynamisim cozemedim.

Super oyun, en son seneler once X-Com: Terror From Deep 'i oynarken boyle zevk almistim bir Tactical Combat tan. Hakkaten super.

1.13 yuklemeye gercekten deger mi ? Multiplayer mod falan varmis henuz tam olarak stabil olmayan, deneyen oldu mu ?

Bir de farkli bir story line varsa, hic kasmayayim :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...