Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Death Note

Virus

Öne çıkan mesajlar

i-am-gay light

layto-kün'e hak verdiğim ancak ilk öldürdüğü 2 adam oldu, gerisi sırf tanrı kompleksi altında ezilen bir karakterin hırsı için. lawful good değildi hiçbir zaman, lawful neutral başladı ve chaotic evil'e indi elü'yü ilk tv'den öldürme deneyiyle. moral event horizon'a düştü ve çıkmadı, çıkmak da istemedi hiçbir zaman.

desu moto'nun gücüne yenik düşülecek bir olay yok, dümdüz super-villain kafası. YA BENDENSİNİZ YA DA ÖLÜN HERP DERP. hiçbir moral ikilemi olmadı, kendi poposuna önem ve değer verdi herşeyden önce. "dur ya saçmaladım mı acaba" diye sorgulamadı bir kere bile.

elü'nün yaptığı en büyük hata plot armor ile korunan bir karaktere bulaşmasıydı. ne yapsa kurtarmazdı yani popodan kural uydurulduğu sürece. en sonunda işte yok şinigami ahmet kıza aşık olmuş da falan filan diye aradan çıkardılar.

neresinden baksan 3-4 kere layto'nun yakalanmış olması lazımdı ilk 25 bölümde, layto kiminle dalaşsa idiotball verdi eline rakibinin yazar.

ama güzel bitti yani, hakkını buldu sonunda (tu)

Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

türkçenin boktanlığından anlaşılmadı herhalde. he didn't let himself consumed by its power diyeyim. planlarını bozacağını bilmesine rağmen, euphy'e geass kullanmıyor. light olsa orda işini bitirirdi. ama geass bak sen şu collective unconciouslığın işine euphy'e artislik yaparken bozuluyor. o yüzden bu sahne unrelated. mangakanın ortaya salladığı bir plot twist sadece.

siz code geass'ı yanlış izlemişsiniz abi yada sonunu anlamadınız. lulu, zero requiem ile sanki geass onu ele geçirmiş, bu gücü sonuna kadar kullanıp, bütün kötülüğü merkezinde toplamış bir god emperor oluyor. dünyaya böyle gözüküyor sonra kendisini ve bu kötülüğü dünyadan siliyor. dünyaya reset atıyorlar bir nevi.

seriden alakasız örnek vereyim ama ne demek istediğimi açıklayacak. L dünyadaki bütün suçu bitirecek bir yöntem bulmuş olsa, Kira'ya kontra olarak. Kira yine de L'i öldürmeye çalışırdı. light, death note'u god, dünyanın en güçlü varlığı olmak için kullanıyor. insanlık, kötülük bitsin falan hikaye sadece araç olarak kullanıyor. death note'un gücüne yenik düşüyor, yoketmek istediği kötülük oluyor. benim demek istediğim şey buydu.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

lulu, zero requiem ile sanki geass onu ele geçirmiş, bu gücü sonuna kadar kullanıp, bütün kötülüğü merkezinde toplamış bir god emperor oluyor. dünyaya böyle gözüküyor sonra kendisini ve bu kötülüğü dünyadan siliyor. dünyaya reset atıyorlar bir nevi.

bence bunu istemiyodu. durum onu buna itti.
Sosyal ağlarda paylaş

öyle zaten dediğim gibi o plot twistten ve sword of akasha bölümünde C.C worldü anladıktan sonra bu plan çıktı. yoksa euphy'e katılacaktı. ama geass patlamasa belki sword of akasha'yı engelleyemeceklerdi. gerçi lelouch annesinin peşini bırakmazdı. annesini öldürenleri arıyordu, sonra bulunca oh she's half alive, better kill her moduna girdi falan dsdsf orası da ayrı hikaye.

sam

lawful good derken belki o ilk öldürdüğü birkaç suçluya kadardır diyorum. ama haklısın yani. daha serinin başında bile kitabı iyi saklamam lazım yoksa ailemden birini öldürebilirim falan diyordu dsdsf. adam babasını kardeşini falan bile piyon olarak görüyor zaten ne kadar insanlıktan çıkmışsa, bu yaşına kadar kimseyi mi sevmemiş. geberince bende rahatladım ama keşke elunun öldükten sonra bile işleyecek bir planına yenilseydi, 2 velede yenileceğine. o countdownı görünce bir an öyle birşey olacak sandım. :/

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 10 ay sonra ...
  • 3 ay sonra ...
  • 11 ay sonra ...
  • Genel Yönetici
vaperon said:

Desu noto'nun dizisini yapmış japonlar. İlk bölümü izledim ilginç geldi.

Türkiye'de yayınlanmayacağı ve satışa sunulmayacağı için sanırım nyaa link vermem sıkıntı olmaz.

Crunchyroll 25 seri lisansladi bu sezon Turkiye'de izlenebilir, Death Note Live Action da iclerinde.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...