Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Death Note

Virus

Öne çıkan mesajlar

• 5 ay sonra ...
Silphatos said:

37 bölüm indirdim altyazısızmış, bulamadım ingilizce altyazı. bilen var mı?

Format MKV mi? Bazı gruplar 1. dublaj katmanını İngilizce yapıp 1. altyazı katmanını boş bırakırlar. Media Player Classic ile "Navigate" > "Subtitle Language" sekmeleri ile seçebilirsin böyle bir durumda.

Yok eğer gereçkten de RAW indirdi isen, p.m. at bana sana bendeki riplerini yollayayım kargoyla

Şu an bakabt'deki en kaliteli versiyon şu gözüküyor : http://www.bakabt.com/torrent/143905/Death_Note_Arigatou.html
Sosyal ağlarda paylaş

L'in gitmesi konusuna katılıyorum, erken olmasının yanısıra gereksizdi de, sonradan gelen 2 karakter hiç dolduramadı boşluğunu. Keşke sonuna kadar kalsaydı L.

Finali bence çok başarılıydı ama. Hiç kimseye yenilmeyen Kira sonunda kendine yenildi. Zaten aşırı çocuksu, hırslı ve egomanyaktı (ki bunu L de farketmiş benim gibi o da demişti), L'i daha zeki olduğu için değil eli daha kuvvetli olduğu için yendi (L'in bilmediği pek çok şey biliyordu, Shinigami olsun kitabın güçleri olsun vs, L onları çözmek için uğraştı daha), ama egosu giderek tavan yaptı işte. Daha ilk baştan ben Allah oldum tavırlarından belliydi, sonra ölen CIA ajanının nişanlısına paldır küldür "Ben Kira'yım" dediği anda (yazdıklarının işe yarayıp yaramadığını kontrol amaçlı) iyice gördük. Sonlara doğru L'i de alt etmenin verdiği rahatlıkla iyice abarttı kendini.

Finalde böyle bir şey çıkması normaldi. O sapkın follower daha baştan sinyallerini vermişti başına buyrukluğun. "Bundan sonra tembelleri de öldürücem" falan diyerek aslında abartacağını ve kendi başına iş yapacağını farkettirmişti, ama ego öyle bir tavan yaptı ki Light'ta, görmezden geldi, sonunda da bunun cezasını ödedi.

O bakımdan gayet başarılıydı bence.

Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Ya bu animesi muhteşemdi de (ilk 25 bölümü en azından, sonrası da fena değil diyelim) şu filmlerini duymadım hiç, bu filmler de uzun metrajlı animasyon falan mı yoksa bildiğiniz gerçek aktörlü falan film mi?

Uzun metrajlı anime olarak 2 adet uzun TV special'ı var seride olmayan sahneler içeren ilki ilk 25 bölümü, diğeri geri kalanını anlatıyor, seriyi yeniden anımsamak için gözatılabilir dicem ama 2. uzun special hala sublanmadı

Film olarak 3 filmi var, "Death Note", "Death Note: The Last Name" ve "L Change The World" : Filmler seriyi birebir anlatma misyonu gütmüyor seride olmayıp filme konulan yada seride olup filmde olmayan bir sürü şey görebilirsiniz. Filmlerin Kira hayranlarına feci antipatik geleceğini söylemem lazım ama L hayranıysanız bu filmleri seveceksiniz. İlk film ilk 10 bölümü, 2. film farklı bir yorumla serinin geri kalanını, 3. film ise anime ile bağlantısız bir spinoff'u anlatıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ama hata yapmaya meyilliydi başından beri. Daha kitabı buldu bismillah demeden kendini tanrı ilan etti. Sonra tavırları hep çocukça, şımarıkça, egomanyaktı. Mesela L bunu çok güzel analiz etti, tek bilmediği kitabı bırakınca karakterinin eskiye döneceğiydi, ki bunu da bilmesi imkansızdı, tamamen bu yüzden bok yoluna gitti L. Her şeyi çözdükten sonra bir anda tüm bu değişiklik error verdirdi. Yoksa taa ilk sezondan çözmüştü durumu.

Light da zaten dediğim gibi ilk başından beri aşırı şımarık ve egomanyak olduğu için eninde sonunda hata yapacağı belliydi. Hatta yaptığı ilk hata da değil bu egosu yüzünden, ama diğerlerinden paçayı kurtardı bundan kurtaramadı işte çekigre misali.

O bakımdan son derece tutarlı ve başarılı bi sondu bence

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...