Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Death Note

Virus

Öne çıkan mesajlar

L

l'in ölmesinin tek nedeni yazarın istemesiydi, hiç mantıkla açıklanabilir izahı yok. seri boyunca light ne zaman sıkıştı, hemen "aaa bir kural daha varmış" diye yeni kural çıktı abuk sabuk. ne zaman yakalanacak oldu, anlamsız teknik yetersizlikler çıktı. (aynı anda hem kamera hem mikrofon koyamadılar odasına heh) death note'un potansiyelinin altında kalması da bunun gibi olaylardan hep. o bakımdan her kısmında çok mantık aramamak lazım, yazar kendisi söylüyor "beklediğimden daha büyük tehlike oluşturacaktı dedektifin nişanlısı, ondan dolayı hemen öldürmek zorunda kaldım" diye.

sonu çok daha makuldü, abuk sabuk yeni kural çıkmayınca kendi hatasıyla yakalandı ki near söyledi zaten "tek başıma seni yaklayamazdım" diye. l'in bütün topladığı bilgilerle ve serseri mayın mello ile beraber.

Sosyal ağlarda paylaş

Direkt olarak sıkışmış Light'ı kurtaran bi kural yoktu hatırladığım kadarıyla defterde, en fazla kontrol olayı vardı ki, o da sonradan çıkmadı, Light soradan keşfetti, aa evet neden kontrol edemiyorum ki diyerek.

Mikrofon-kamera olayı biraz saçmaydı evet de, sorun olduğunu sanmam, direkt olarak mikrofonla yakalanacağı bir şey yoktu çünkü olsa bile, ryukla konuşmalarını dikkatli yapıyordu zaten

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 3 ay sonra ...
Çevremdekileri anime manyağı yapmak için kullandığım en etkili uyuşturucu olmuştur Death Note.

Çok arkadaşım gelip "ulan kaç yaşındasın hala çizgi film izliyorsun" diyen bilgisiz cahallara 3 bölüm Death Note birden yapıyorum. İyiymiş tarzı tepkiler sonrası neyse bu kadar yeter yoksa sen de başlarsın diye dozu kesip acı çekmelerini izlemek hoşuma gidiyor. :D:D:D
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Chemical said:

hakkaten sonu çat diye yazıyo burada pis spoiler

ya en sonda bu herifler gerçek death note'u nasıl alıyor heriften, kasasında tutuyormuş adam zaten, anlatsın birisi, kasasına gitmişken falan gördüm ettim bişeyler dedi ama birinin kasasından nasıl alırsın ki.

Mikami'deki notebook sahte, Takada'nın kaçırıldığını öğrenince Mikami onu öldürmek için gerçek notebook'u kullanmaya karar veriyor. Gerçek notebook bankada saklı. Giovanni'de hep takip ediyor bunu Mikami'yi bankaya giderken görüyor. Mikami'nin kasasındaki notebook'u da görüyor. En azından animede böyle diyorlar amai bi mallık var bu kasalar normalde kimsenin göremeyeceği yerlerde açılır/açılması lazım. Yani öyle bir anlatıyorlarki Mikami kasasını açtırıp notebook'u alırken Giovanni omuz üstü yaptı. Normalde oraya girememesi lazım. Gerçi Mikami'nin bankaya gitmesini Takada'nın ölmesiyle bağlantılayıp gerçek notebook bankada diyebilirler ama anime'de öyle birşeyden bahsetmiyor.

İzleyeli baya oldu ama hatırlayabildigim bu. Bi mallık var yani orda.

Sosyal ağlarda paylaş

Fortuna said:

Chemical said:

hakkaten sonu çat diye yazıyo burada pis spoiler

ya en sonda bu herifler gerçek death note'u nasıl alıyor heriften, kasasında tutuyormuş adam zaten, anlatsın birisi, kasasına gitmişken falan gördüm ettim bişeyler dedi ama birinin kasasından nasıl alırsın ki.

Mikami'deki notebook sahte, Takada'nın kaçırıldığını öğrenince Mikami onu öldürmek için gerçek notebook'u kullanmaya karar veriyor. Gerçek notebook bankada saklı. Giovanni'de hep takip ediyor bunu Mikami'yi bankaya giderken görüyor. Mikami'nin kasasındaki notebook'u da görüyor. En azından animede böyle diyorlar amai bi mallık var bu kasalar normalde kimsenin göremeyeceği yerlerde açılır/açılması lazım. Yani öyle bir anlatıyorlarki Mikami kasasını açtırıp notebook'u alırken Giovanni omuz üstü yaptı. Normalde oraya girememesi lazım. Gerçi Mikami'nin bankaya gitmesini Takada'nın ölmesiyle bağlantılayıp gerçek notebook bankada diyebilirler ama anime'de öyle birşeyden bahsetmiyor.

İzleyeli baya oldu ama hatırlayabildigim bu. Bi mallık var yani orda.

abi hadi omuz üstü yaptı, notebook'u ne zaman aldı onu anlamadım başkasının eşyasını kasasından alamazsın ki, özel bölmeye alıyorlar bu olmasın diye.

Sosyal ağlarda paylaş

Abi good endinge karar verdiler ama kılıfına sokacak kadar chapterları kalmamıştı heralde ( ya da düşünemediler ) sonuçta Near'ın kazanması için gerekti bu. Mello'nun böyle birşeyi hesap ederek Takada'yı kaçırmış olabileceğine de inanmıyorum, Near'ın iddia ettiği gibi.

Light'ın fanboyu olduğumdan değil ama L'i öldürttüysen Light'ı kazandıracaksın. Ya da en az 1 arch daha yapsalardı da Near biraz köşeye sıkıştırıp öyle bitirseydi, mantıklı olsaydı.Ha bence en iyi ending nedir, Death Note filmlerinden 2.sinin endingidir. Keşke anime öyle bitseydi. O zaman harika olurdu işte.

Sosyal ağlarda paylaş

im-a-gay light

layto-kün ölmesin diye seri boyunca o kadar saçmalıklar yaşanmışken gelip de near'ın öyle çözümlemesine takılmanız ilginç cidden. zaten deus ex machina'lar olmasa ilk 10 bölümde yakalanacak adam en sonunda layığını buldu. yok kamera koysalar mikrofon koymazlar, mikrofon koysalar kamera koymazlar filan şaka gibi. mangaka kendi "kadın detektifi hemen öldürmek zorunda kaldım yoksa hemen bulacaktı kim olduğunu" dedi kendi, o kadar direnip de birden boşlaması cidden deli etmişti ki sonradan öğrendim böyle hesabını uyduramadığını. yok sonra neymiş "hafızamı unutayım da sonra dokununca geri alayım" filan, büyü kitabı mıdır nedir. layto'nun neye ihtiyacı varsa onu yapıyor, eden of the east'teki seleconcon telefonuna kadar böyle "hikaye gereği suspension of disbelief'in cılkını çıkaralım" örneği görmedim anime'de. yok sonra kızı korumak için l'i öldürmesi layto yerine, layto'nun misamisa'ya zarar vermeye devam edeceği belli olduğu halde. ruyuku'nün "ben karışmam demiştim 20 bölüm önce ama sırf kıllık olsun diye kural uydurayım popomdan" demesi de ayrı bir olay.

Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

im-a-gay light

layto-kün ölmesin diye seri boyunca o kadar saçmalıklar yaşanmışken gelip de near'ın öyle çözümlemesine takılmanız ilginç cidden. zaten deus ex machina'lar olmasa ilk 10 bölümde yakalanacak adam en sonunda layığını buldu. yok kamera koysalar mikrofon koymazlar, mikrofon koysalar kamera koymazlar filan şaka gibi. mangaka kendi "kadın detektifi hemen öldürmek zorunda kaldım yoksa hemen bulacaktı kim olduğunu" dedi kendi, o kadar direnip de birden boşlaması cidden deli etmişti ki sonradan öğrendim böyle hesabını uyduramadığını. yok sonra neymiş "hafızamı unutayım da sonra dokununca geri alayım" filan, büyü kitabı mıdır nedir. layto'nun neye ihtiyacı varsa onu yapıyor, eden of the east'teki seleconcon telefonuna kadar böyle "hikaye gereği suspension of disbelief'in cılkını çıkaralım" örneği görmedim anime'de. yok sonra kızı korumak için l'i öldürmesi layto yerine, layto'nun misamisa'ya zarar vermeye devam edeceği belli olduğu halde. ruyuku'nün "ben karışmam demiştim 20 bölüm önce ama sırf kıllık olsun diye kural uydurayım popomdan" demesi de ayrı bir olay.

O kural işi direk rezalet zaten. L test edicem işin ardındaki gerçeği ortaya çıkarıcam deyince öldürülüyor. Orda o kadar adam var hepsi gerizekalı birinin aklına gelmiyor "L doğru iz üstündeydi o yüzden öldürüldü." onun yerine diyorlarki " L gibi öyle kafaya girişmeyelim." Near diyor test edelim, salaklar diyorki " note'u kullanmak istemiyoruz.". Yani Light'ın ( öncesinde de L'in ) yancısı Japon polislerin zerre beyni yok. Ya hadi " note şunu yapıyor bunu yapıyor " derler bir yere kadar anlarım ama ordaki adamalrın hepsinin 2 ile 2yi toplayamayacak kadar gerzek olması saçmalık direk.

Çok saçmalık vardı death-note'da gerçekten. Hele geriye dönüp bakınca iyice ortaya çıkıyor. Kasetlerdeki parçacıklara falan dayanıp tutukladılar Misa'yı mesela. Elle tutulur kanıtla yani. Sonra saldılar ama konuşmayınca. Nasıl bir gerzekliktir bu ya. Belki çift kişiliklidir? Çok iyi rol yapıyordur? Yok, şefle numarayı yaptık sonra anladıkki onlar değilmiş. Boşver ya kasetin üstündeki parmakizini falan. Öyle kanıt mı olurmuş olum?

Sosyal ağlarda paylaş

kurallar yine kendi içinde tutarlı, misal baştan diyor şinigami ben bile tam bilmiyorum nedir ne değildir diye, açık kapısını da bıraktığı için asspull da olsalar eh peki deniyor, büyülü kitap var olur olur

da son sahnedeki düz hayatta da olabilecek tamamen reröre bir olay

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...