Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dungeons And Dragons Online

BeIlow

Öne çıkan mesajlar

oyun dediginiz gibi amacsız sıkıcı bi halde cıkarıp ve buna mmorpg diyip insanlardan ayda 15 euro dolar vs istemek bi oyun kurulusunun yapacagı bisi degildir diye dusunuyorum..sonucta bu oyuna baya para harcanmıstır is yapmayacak bi halde cıkarmalarından hic bi karları olmaz :) bekleyip gorecez..dediginiz gibi intahar ederlerse allah rahmet eylesin demekten baska sansımız yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında çok da kötü reklam yapmayalım. Oyun çok da sıkıcı yada kötü değil. Sadece benim beklediği mmorpg atmosferinde değil. Oyunda yaşayan bir dünya yok. Gezebileceğiniz keşfedebileceğiniz yerler yok, crafting yok. Sadece grup kurup quest yapıyorsunuz. Düzgün bir arkadaş grubuyla zevkli olabilir. Diğer mmorpg'lere benzemiyor diyelim, tarzı farklı. Seven de çıkabilir yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
oyun cıkmadı pre order asamasın da cogu sitede var preorder secenegi de ulke seceneklerinde turkiye yok ondan sordum.. :)28 inde pre order edenlerin elinde olacakmıs 3 martta satılmaya baslanıcak..pre order + ları guzel gibi geldi bi de ilk baslayanlardan olayım diyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

cok uzun yazılar var bu saatte hepsini okuyamadım kabaca göz attım...

oyun diger mmo lar gibi item ve grind uzerine kurulmamis bol bol quest yapmak zorundasınız questleri yaparken grup bulmak zorundasınız ( party arama sistemi cok iyi ) bir questi 2 ci defa tekrarladıgınız zaman questin zorluk derecesi artıyor oda alacagınız xp yide etkiliyor.
sehrin guney bati kosesinde dısarıya cıkan bir kapı var ancak dısarda once lvl1 sora lvl2 monsterlarla kapısıp öldügümden cok ileri gidemedim.

grafik motoru cok iyi degil ,idare eder. dungeonlarda o mistik havayi yakalayabiliyorsunuz. dungeonlar tam dungeon havasında olmus oyle diger mmolardaki gibi her tarafa monster yayıp birakmamislar. en guzel tarafi dungeonlarda olmasi gereken puzzle olayi neredeyse hepsinde var. basit veya zor...

en sevdigim olaysa combat olayi , cogu mmo daki gibi target a alıp 1,2,5,3 gibi tuslara basmakla yetinmiyorsunuz maximum duzeyde mouse ve klavye hakimiyetinizi zorluyorsunuz. crosshair iniz var ve bunu target uzerinde surekli tutmak zorundasınız ,targetladıgınız monsterlar sizle combatta iken yerlerinde sabit durmuyorlar bu yuzden denk getiremedikce surekli miss ediyorsunuz.

buyulerde frp deki gibi sayiyle kullanıyorsunuz bir buyuyu tekrar kullanmak icin rest yapmak zorundasınız ve istediginiz an rest yapamıyorsunuz dungeonlarda tek seferlik kullanım hakkınız olan rest pointler bulunuyor. bunların sayısı dungeon un buyukluguyle degisiyor yada kacıp tavern in birine gidip rest olursunuz.

masaustu frp ye baya yaklasmıslar ama oyunun online olması bazı kuralları ve olaylari degistirme zorunlulugu getirmiş. map icin bisey diyemeyecegim bende oyun sadece bu sehirde gectigini dusunuyordum ama sehirden cıkılıyor fakat fazla acılamadım...
Sosyal ağlarda paylaş

target a alabiliyorsunuz tab ile ama sadece hp sini ve lvl ini gormek icin ayrica hedefe attack yaptigin zaman hedef sightinizda olmali ( casterlar icin ) melee icinse etki alanında ve crosshair in icinde olmalı ( kırmızı kırmızı yanıyor zaten ) bunun dısında yaptiginiz her attackta miss etmiş oluyorsunuz ve dmg veremiyorsunuz zaten sag tarafta beliren 20d1 bir zar lada dmg lerinizi vs gorebiliyorsunuz.

sahsen combat sistemini cok begendim ben ve baya inceledim zaten , bu sistemle pvp yapılsa super olurdu maximum duzeyde klavye ve mouse hakimiyetinizi korumak zorunda kalıyorsunuz. ss leri sildim yoksa resimle acıklardım :)
Sosyal ağlarda paylaş

auto-attack vermişsin sen resmin uzerinde kucuk bir buton olarakta bulunuyor ama crit sansini baya dusuruyor o.

ctrl+p ile bende ss aldim ama sanırım ya bi eksiklik yada bug diyebiliriz herhangi bir yere save etmiyor kendi yine paint vs acip kendin kayıt ediyorsun :)
Sosyal ağlarda paylaş

şehirden çıkılıp çıkılmama konusunda teredutteyim açıkçası hala , tmm güney deki kapıdan çıkıyorsunuz ama diger mmo lardaki gibi serbestçe dolanamıyorsunuz ki illa yoldan gitmeniz gerekiyor her yere ve fazla açılamadım ne kadar açılınabildiği konusunda şüpheliyim.
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben oyunu siparis ettim (boyle 3-4 ark beraber ettik dogrusu )hanki serwer fln tercih etcek acaba turkler merak ediom hatta wow manyakligindan kurtulup biraz etrafina bakinip bu oyunu gorebilcekmi...bu oyunu wowdan sora deneyip dandik diyen arkadaslarin(ole olanlarin herkes alınmasin) elestirilerini iplemeyin derim cunku onlar action manya olmuş gece gunduz 435435 adam daha nasi kescem diyen tipler ve bu oyun daha rp bazli turklerce pek tutulmicak %90.........

[ mesaj 23 şubat 2006, perşembe - 22:42 tarihinde, peach_riza tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 23 Şubat 2006, Perşembe - 22:42 tarihinde, Peach_Riza tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

valla oyun bence cok iyi masaustunu olabildigince yansıtmıslar ancak dedigim gibi sehirden cıkılmama olayı ki koskoca dunyada ters bisey sacma geldi bana. bu konuda bilgi edinip burayıda bilgilendirirseniz belki bakıs acımız degisir oyuna ama sırf sehir duvarları icinde gunlerimi gecirmek icin baslamayı dusunmuyorum pek.
Sosyal ağlarda paylaş

selam, yaklaşık 1-2 haftadır d&d:o betasındaydım, hatta 1-2 tane türk arkadaşla karşılaşmıltık. genel olarak oyun hoşuma gitti, bence çok büyük eksikleri vardı ama böyle hizlir bir release yapmaya karar verdiler, herhalde bir bildikleri vardır. yaklasik 1 yıl wow oynamış biri olarak, oyunlar tamamen birbirinden farkli, bir karsilastirma yapilmamalıdır bence. oyun d&d fanlarını tatmin edicek bir oyun kesinlikle, questler sıkıcı değil, iyi gruplarla cok iyi vakit geciriliyor. ayrıca gelecek vaad eden bir oyun bence. neyse bu öğlen beta bitti, preorder etmeye karar verdim ama gariptir ki, yaklaşık 10 site denememe rağmen birinde bile türkiyeye shipping olayı yok, iceland var turkey yok. anlamış değilim.

birileri birkaç arkadaş pre-order ettik demiş, acaba nerden ettiniz? bize de yardımcı olabilirsiniz süper olur, yoksa yine e-baylere dusucez bu gidisle. bu arada in-game de takilmak isterim, türk grupları eglenceli olur gibime geliyor, tabii illa türk grubu olcak diye bir şey de yok, mix de olur, amaç eglenmek, beraber takılmak...
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
eee ? oyunu alan oynayan yok mu ? yorum falan yazın bari, ne ekstrası var ? iki tane yeni ırk varmış galiba, biri half-orc muş, diğerini bilmiyorum... betadan sevilmeyen bayağı şey düzeltilmiş mi ? dünya genişlemiş mi ? crafting var mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...