Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warsong Gulch ve Alliance'in kaderi...

Disappear

Öne çıkan mesajlar

Paladin aslinda mükemmel bir support karakteridir.
Ama ülke oyuncularımız ve bu oyunu oynayan genel paladin oyuncuları kendilerini Dps triplerine soktukları için paladini yetersiz buluyoruz.
Shamanla Paladin'i karşılaştırınca evet aslında hakkaten farklar varmış gibi duruyo.
Ama support olarak düşündügünüzde Paladin instancelarda gerçekten Shaman dan daha iyi bi karakter.
Bilmiyorum kaçınız Leather ( mana regen , int-spirit base ) giyen paladinle Molten Core , Onyxia yaptınız.Ben yaptım ve paladinin güzel bir support oldugunu anladım.
Rinen vardır mesela Eski guild arkadaşım ve türk kendisi burayada takılır.Gerçekten instancelarda paladinin nası bir class oldugunu anlamamı sagladı.
Çok iyi gear lar giydi çok iyi talent built yaptı.

Şimdi diceksiniz haliyle Totemler.Bende herzaman şunu diyorum

Shaman Totem i yere,
Paladin senin içine diker.

Ankh diceksiniz bu sefer adamlar hacı yatmaz.

Paladindeki Lay on hands büyüsü ve shield leri zamanında kullanan oyuncuyu hero ilan edersiniz.
Dedigimi gibi iyi paladine denk gelirsiniz umarım en kısa sürede.
O zaman bu tartışmaların ne kadar yersiz oldugunu anlıcaksınız.

Shamanın special class olarak paladinden tek üstün tarafı DPS sidir.
Bana kimse shaman paladinden daha iyi Healliyo demesin.
Sabaha kadar tartışırım burda.[signature][hline]()'.".'()
( (T) )
(..).(..)
(,,,)(,,,)

Kill Bill
bold yapınca agzıyla burnu denk gelmiyo abi bunun

[Bu mesaj Eternal tarafından 17 Temmuz 2005 14:59 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ethernal çok doğru söylemiş.
Paldinler oyundaki görevlerini anlayamadıklarından böyle bi durum var. Bence WSG de dmg vermeye uğraşan bir paladin ile Arkada priestlar dururken warriora saldıran bir rogue dan farksızdır.[signature][hline]Charles Rhadamantis

Nobody is perfect so I'm nobody.

Sosyal ağlarda paylaş

paladinlerin ağlamasının sebebi de o. paladin çok güzel support karkateri oalabiliyor ama gerisi olamıyor. Priestler asıl support klassları ama shadow preist hiç de support gibi durmuyor. SOnuçta bu bir oyun ve herkez kafa göz millete dalmak isteyebilir. Paladin bu kafa göz dalma kısmını pek beceremiyor :D

Heallama konusunda sonuna kadar haklısın 12 sn holy buble da 4 defa heal atar bir tanesi de muhtemelen ciritcal olur. Bu da bayrak taşıyıcısnın hp sini 2 defa fulleyecek kadar heal gücü oluşturur ve kesinlikle engellenemez. Cleanse ve blessing of freedom da son derece hoştur hatta blessing of protta bir süreliğine melee klassları oyalar. (sahaman farketmezse)

ama gelin görünkü AV de bu iş öle olmuyor. Priestleri işi bile paladin e düşüyor. 0 yüzden blizzard paladinin ismini değiştirip cleric yapsın istiyoruz...

Göründüğü gibi paladinlerin ağlama kapasietsi çok yüksektir :D[signature][hline]NO PAIN NO GAIN ® ©
Sandrue
human paladin (Burning Legion)
oxxx[==============>

Sosyal ağlarda paylaş

Evet Rinen iyi bir paladin mesela. Ve buralarda ağlayıp yakındığını görmedim. Nedense iyi paladinler memnun hallerinden, mesela yine BLde Baragni, Alan, Baodur falan da iyi paladinler. Adamlar güzel takımla girince kazanıyorlar, ayrıca çok sağlam da gankliolar.
Bence paladin açan arkadaşlar açmadan önce hiçbir şey okuyup öğrenmemişler paladin hakkında ki dps az diye yakınıyorlar.[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr .Infernal Affairs.
Punch the gnomes!
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim guildden 3 paladin ve başka healer olmadan WSG ye girdik guildce. Bayrağı taşıma işi bana düştü 2X sprint falan yaparım diye. Bir kere bile ölmedim. 3 Paladin arkadan gelenlere 3 stun vurdular. Sırayla bana Blessing of freedom attılar Cleanse ile her çeşit debuff u kaldırdılar . Pardon horde da bölye bi class var mıydı ? Ama şu gerçek böyle oynayan paladin sayısı gerçekten çok az. Sorunda bu zaten.[signature][hline]Charles Rhadamantis

Nobody is perfect so I'm nobody.

Sosyal ağlarda paylaş

Sizin guild zaten adamı ağlatıyor Mali.
2-0 oluyor skor ondan sonra flagi alıp üstüne oturtuyorsunuz paladinleri,dün ağladık maçı kazanıcaz diye en sonunda flag carrier bile geldi anca recover ettik flagi de kazandık hehe.
Hele o olsen yokmu keltoş ipna eheh.[signature][hline][b]Kralla Tartışma
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi paladin ölmüyor. adamlar resmen immortal modda dolaşıyor.
wsg'ye shaman ile girdim. mage, hunter, warrior felan kolayca öldürdüm.
bir ara base'de paladinin tekini gördüm, bayrağı almak için gelmiş.
direk saldırdım tabii. gerisin geri kaçmaya başladı.
adama frost shock çekiyorum, totemleri diziyorum, lightning atıyorum, macele vuruyorum felan filan. herşeyi yaptım nerdeyse. ama adam kaplumbağa yavaşlığında da olsa kaçmaya devam etti. çıkışta bir warrior gördüm full canlı. benim can ve mana az olsa da, daldım adama gözümü kapatıp, kısa süre sonra öldü, sonra arkadan 2 alliance + az önceki paladin daldı öldüm. ama en azından paladin işkencesinden kurtuldum :-P[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

lol bonkıraşır en son 24 warlock'un mu ne vardı, şamanı ne zaman 60 yaptın da "yok abi paladin ölmüyor denedim gördüm" diyorsun.. :-p

şimdi yukarıda benim ifade ettiklerimi görmezden gelmiş çoğu arkadaş, özetleyeyim bir-iki şey ekleyerek:

- paladinler verdiklerini dmg'nin miktarından değil, üzerinde kontrolleri olmamasından şikayetçi. soc tutarsa critlerse mareşal rogue'u %50 hp'den öldürebiliyorum ama hiçbirşey tutmazsa %5'le kaçan manası kalmayan priesti bile öldüremiyorum..

- support class denmiş, sonra eternal nereden çıktıysa instance'a getirmiş lafı. başlıkta ne yazıyor? pve'den banane, öyle ya da böyle her sınıf pve'de belli bir role sahip, kimse aç kalmıyor merak etmeyin.. leather giyip MC, Onyxia yapmak? biz priest istesek onu açardık baştan, zaten paladinden daha çok ofansif güce sahip olan bir sınıf haline dönüştürülebiliyor. ben cleric oynatmak için açmadım paladini.. adamlar epic tier 2 setimize 49 str, 148 int koyuyor, şaka gibi. LF'yi çıkartıp giymem ben o seti pvp için..

- WG'de paladin olun da deneyin bakalım heal atmayı, bless atmayı takım arkadaşlarınıza. çoğu zaman bir tek heal bile atamadan ölüyorum, kick, counterspell, silence ve üstüne üstlük alliance'da olmayan bolca earth shock mevcut karşı takımda. blessingler purgeleniyor zaten çok acemi değilse şamanlar. paladini oynatan ne kadar becerikli olsa da sınıfın yapabildiği şeyler belli, nature's swiftness ile instant cast hp fulleyemiyoruz ya da başkasına atamıyoruz bunu. 2.5sn holy light casting'i interrupt yemeden atabildiğim yok nerdeyse..

- divine shield deniyor ki bunun 5dk cooldown'ı var, bir maç boyunca 3 kere filan kullanabiliyorsunuz, onlarda da sadece sizin ölümünüz 12 sn gecikirken takım arkadaşlarınızın ölümü 3-4sn daha az sürüyor. blessing of protection purgelendiği gibi siz bunu kullanırsanız kesin birileri şok atıyor, casterlara atıyorum gene onları da şokluyorlar benim heal yetişmeden..

- lay on hands denmiş bu saatte 1 kullanılabilen birşey, hemen şimdi değişirim earthbind ile. paladinin base hp'sini veriyor ki zaten paladin warrior gibi 2 stattan ibaret bir sınıf değil, hp'si çoşmuş değil öyle..

karşıdaki horde işi biliyorsa paladin hiçbirşey yapamaz ama alliance ne kadar işi bilirse bilsin şaman gene işini yapar..

ölmeyene cp verilseydi keşke de "paladin ölmüyoooooorrr" sözlerinin manası olsaydı..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam sadece +1 diyebiliyorum.
Daha öncede dedim ölddürmek üzerin ekurulmuş bir oyunda dmg koyamamak nedir bilirmisiniz...[signature][hline]Shaded by the trees, calling out to the wind, I'm lying face-down crying
I saw a version of myself I didn't even recognize
On this guitar I'm playing the melody of someone who's passed on
A star falls in the grief of someone who'll never be seen again
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Vicious, 17 Temmuz 2005 18:36 tarihinde demiş ki:
Daha öncede dedim ölddürmek üzerine kurulmuş

Kim diyor bunu merak ettim? Öldürmek üzerine kurulmuş oyunsa o zaman, hiçbir healer olmasın oyunda kaldırsınlar healerları. Healing, ya da support, sadece ölmemeye yaramıyor, öldürmek için de bunlara ihtiyacınız var.

Sam e birşey söylemek yersiz zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Tamonikiden, 17 Temmuz 2005 19:50 tarihinde demiş ki:
Pyotr, bizim aldiimiz honor p nin disinda sizinki hic kalir diyorsun.
hcbisi farketmez Rank almada siralamaya girmek onemli bizden hicbir farkniniz yok aldldiniz honor point hepnize gidiyor.

Ayrica horde sanirim Sürü demek, buda bi yenme sebebinizi acikliyor.

Rank almada sıralamaya girmek önemli? BGde sıralamanın bir manası yok fazla killing blowdan puan kazanmazsın. Önemli olan flag capture+ honorable killstir. Honorable kills, her halükarda ortalama olarak birbirine yakın bölüşülür. Flag capturedan ise, kazandığınız oyun başına 1660 puan kazanırsın. 1660 puandan günde 30 oyun kazansan, 49000 puan sırf capturedan alırsın. 20k civarı da killerden alsan 69k puan eder. Benim bu hafta 233k puanım var şu ana kadar. Puan kasmak istiyorsan WGde, kazanacaksın.

Horde sürü demek değil Güruh demek.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Tamonikiden, 17 Temmuz 2005 20:36 tarihinde demiş ki:
kastettigiim o degil, biz alliance tek kisi olarak geziyoruz cogu zaman horde 10 kisi birden topluca geziyor.

onu bunu birak simdi ciksin Pyotr yazsin foruma, daha simdi WG den ciktik oda vardi Horde Her zmaanki gibi 3-0 yendi, ama tablo birincileri kimlerdi?ben 1. birde baska bi alliance 2.

bizim farkimiz bu

Haha evet. 13 kill 9 death mi öyle birşey. Hordelarda ise 12 kill 2 death, 12 kill 5 death, benim mesela 9 kill 2 death.
Sizin farkınız cidden bu, killing blowa kasıp bununla övünecek kadar farklısınız cidden.
UO mantığına devam, gg. Hep yenileceksiniz. Neyse değmez yaş küçük sanki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya olamaz yaa gene birisi çıktı shamanlara laf soktu yaaa

Bu sefer herşey bitti BG'de Shaman'nın rolü kısmı kalmıştı....

Gidip EB totemi kırıp geçemiyorsan shaman napsın..
3-4 FS den sonra immune oluyorsun daha ne şikayet ediyorsun..
Insta Heal NS ile verilir her shamanda NS de yoktur .. Ns de 5 dk da bir kullanılıyor bumu çok koyuyor size?

FS,ES atmasın... EB totem koymasın... kurt olmasın geriye ne kalıyor kardeşim???
Elinde 2h wep olan bi abilty si olmayan kocaman bi inek kalıyor :)

Bu kadar bk atıyorsunuz ama toplu savaşlarda paladinin üstünlüklerinden hiç bahseden yok dimi ? o nasılsa sizin avantajınıza...
Biraz tarafsız bakın yaa 3-4 tane pala önden girip HP leri azalınca DS ile biraz daha dayanana kadar arkadan yetişen mage ve hunterlar bombaladıgı zaman biz ağlamıyoruz burada..

Biz plate giyiyorlar diye ağlamıyoruz..
Gidip biraz shamanın mana pool'unun ne kadar düşük olduguna bakın ve manasına saldırırsanız manasız bırakırsanız bir shammy yi ne kadar gücünün düştüğünü farkedin ona gore oynayın ondan sonra gelip burada aglayın ya[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

Heheh güldüm valla warrior olarak nasıl manasına saldırıyorum bi skilim varda benimmi haberim yok lol .

Şaka bir yana Ben karşıda 4 shaman var lanet olsun diyorsam bu işte bir dengesizlik var demektir hiçbir class bu şekilde karşılanmamalı .
Siz horde olarak karşıda 4 paladin var lanet olsun tarzı laflar ediyormusunuz ? etmediniz mi ? tahmin etmiştim ....
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben paladin gordummu lanet edip dalmıyorum.Nasolsa healler fln gerek yok mıllet oldursun ne kasıcam dıorum.
Yalnız takımda shaman İYİ oynurosa horde guclu oluyor.
Bugun takımda 1 tane yarı mal bı shaman vardı.
İte kaka adama bayragı aldırdı 10 dakka ıcınde 3-0 yaptık.
2 druıd [heal-warstomp-entangle]1 shaman gerisi defans yaptı dagıttık adamları.ki 7 kişiydik =)
Ama işte nedense paladinler iyi oynayıp shamanlar kotu oynuyoribide gnome rougelarda ne varsa artık kesemiorum gıcıkalrı.Ezsem olecek ama kaçıyor işte =)[signature][hline]ExhaulteD, 31 Mayıs 2005 14:01 tarihinde demiş ki:
Kemalizm bir din ,Ataturk bir peygamber ,Anitkabir ise kabe degildir.
Delanoresse, 31 Mayıs 2005 14:03 tarihinde demiş ki:
ex, o yuzden Ataturk'u ve dusuncelerini seviyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

bu dmg verememekten yakınan paladin oyntan arkadaşlar madem o kadar dmg vermek istiyosunuz o zaman başka bi karakter açsaydınız.ama tabi bundan önce çoğunuz belki hiçbiriniz warcraft oynamadığı için paladinin tam olarak ne iş yaptığınıda bilmiyorsunuz.ben size söliyim sadece human ırkında bulunan paladin etrafındakilere heal atar, aurasıyla armor arttırır devine shield ile invul olur ve etrafındaki kendi ordusundan 6 adamı tekrar hayata döndürür.peki wc3 teki shaman ne yapar?bi ünite olarak shaman vardır bu ünitenin büyüleri purge,lightning shiled ve bloodlusttır.birde wowdaki shamanın yaptıklarına benzer şeyleri yapam hero shadow hunter wardır buda etrafa ward diker,heal atar,admı böceğe çevirir ve kendi hariç etrafındaki herkesi invul yapar.
sonuç olarak wow daha önceki bütün Warcraft oyunlarından esinlenilerek yapıldığı için oyundaki classların özellikleride buna göre şekillenmiştir.BLizzard bunlarda hiçbir deişiklikte yapmıyacaktır.siz istiyosunuz ki hem devine shielddim olsun hem totem koyayım hem heal atayım hem dmg vereyim.önce bi wowun nasıl bir oyun oldugunu öğrenin paladini etraftakilere zara vermek için açmayın.hatta bi kaç wc3 replayı seyredin human oyuncuları paladini nasıl kullanıyor görün.wowdaki manyıkta aynı.[signature][hline]Our time has come...

vayhan, 20 Haziran 2005 15:20 tarihinde demiş ki:
Selamlar
İki aydır WOW oynamaktayım. Çok başarılı oyun.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...