Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warsong Gulch ve Alliance'in kaderi...

Disappear

Öne çıkan mesajlar

abi ne shaman owerpowered nede pala bi kere her ikisininde farklı olayları war ama sunu annamıom shaman her olayı yapabilio shaman uberdir yok boole bisi shamanın her seyı yapan yetenekleri war herseyı yapamıo bikere hemen hemen tum damage spelleri tek bi cooldown a baglı bana bunu acıklayın ben de kabul edeyim shaman guclu die adamın buyuleri cok mana istio (hele kendi manası az olunca) palaya gelince kimse adamın immunie sine lay on hands ine laf etmesin adamın isi bu oolmemek bunlar aslında dengeli classlar ama shamana karsı magele oynar gibi oynanınca olmuyo (yada palaya karsı wariorla oynar gibi oynanınca)[signature][hline]Your blood is my water

[Bu mesaj Bloodthirst tarafından 16 Temmuz 2005 13:21 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Goarth, 16 Temmuz 2005 12:52 tarihinde demiş ki:
paladın bır buyusu var kacmayı engelleyen onu yap bakalım shaman nereye kadar kacak :)

bir stun var benim bildigim
birde pvpyi etkilemeyen pve etkili vardi

nerf druid tabii o ayri :) bir mage olarak once druidin nerflenmesi gerektigini dusunuyorum :)[signature][hline]Don't be afraid of the dark! Be afraid of what it hides!

Rahan, 04 Ocak 2005 19:36 tarihinde demiş ki:
ayrıca kimsenin sizi kolunuzdan tutup hristiyan yapabilme gibi bir ihtimali yok ki?? tarkan filmlerinde mi kaldınız naptınız siz anlamadım valla..
Sosyal ağlarda paylaş

SHamanla palayı bür tutmak komik oluyor .

Siz hiç lanet olsun karşıda 4 paladin var çok zor kazanmamız dediniz mi ?

Hayır demedinizdemezsiniz de çünkü hakkaten korkulacak b olayı yok palanın .

AMa eğer palalar maile indirilseydi ( palaya özgü herşeylerini kaybetselerdi stun vs..)
1 -İnstant heal atsalardır
2 / ligtforma kavuşup % 30 hızla hareket etselerdi
3- MAss slow efekt yaratabilselerdi
4- Bir aura açıp hepimize aynı anda 3 kere saldırma şansı verselerdi

Yani bir nevi shaman olsalardı bu kazanma % deis çok ciddi değişirdi hemde baya baya Kaç kere bir forst shock yüzünden maç kaybettik kaç kre frostwolf yüzünden maç y kaybettik .

Palanın nesi ver 12 sn süren serbest hakreket büyüsü kendini 15 sligine ölümsüz kıla 3 sn süren heal(ve vasat ) kusura bakmayın ya bu özelliklerin tmaamını evet tamamını shmanaının mass slow ve instant healini anında değiştirirdim . Durum bu Allianceı shamansız alabilen her hordea saygım var ama shamanla yenipte shaman pala kadar imba demek komik oluyor grup pvpde 1 shaman 2 paladin benim gözümde hatta dahada fazlası bile denebilir .

Ps: bu söylediklerim takım oyunu için geçerli shaman takım adamı hemde tam bir takım adamı .Paladinse shamanının yarısı kadar anca takım adamı verin palaya instant heal verin mass slow işte o zaman denge gelir ...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Maxarathiel, 17 Haziran 2005 05:41 tarihinde demiş ki:
WoW hala beta bir oyun, karakterlar arasındaki dengesizlik de asla düzeltilmeyecek. İki tarafla da oynadım shammy de pally de imba bunun ötesi yok ve hep böyle kalacak. Bunu bile bile herşeyi ayarlamadan blizzardın battlegroundsı açmasının ise tek sebebi hızla kaybettiği oyuncu sayısından korkup mevcut olanların bi iki ay daha parasını çalmak:)

süper demişsin herkez buun bilmeli nasıl alliances da paladin imba bırakılıyorsa shamanda aynı oranda kalacak bununla birlikte warsong limit 15 olmuş sanıırm Allah hordelerin yardımcısı olsun 10 paladin girerim t.şak geçe geçe bitiririm orayı,bu arada bilirsinizki bir sürü haritada instance bölgeler var daha açılmamış blizzard ortalama 3 ayda bir 1 instance açsa milleti iyi süpürür parasını bakınız blackwing lair nezaman geldi ama diceksinizki mc ve onyxia yı zaten kavrayamadı ama görecez millet blackwingi nasıl bitirebilecek ve yeni gelecek instance kaç haftalar sonra dahil olcak?Bir tane adam giib yenilik yok bg warsong gulch ne işe yaradığı belli değil çıksın biri beni eğlendiriyoor desin alnını karışlarım,ben oyunu bıraktığımda karakterimin bütün itemları fulldü mc den epiclerim vardı noldu oyun sadece ama sadece mc ye gir çık oluyodu oda haftada 2 gün oda biz bütün bossları hızlı kesebildiğimizden ragnaros hariç...başka hiçbişi yok bg de ve warsongda vakit geçirmenin mansı ne bir kişi anlatsın lütfen bi yenilik için 1 ay beklemek demek ekstra para ödemek dmek ama bir tahminde bulinim blackwing lair çıktıya şimdi 2 ay diyorum herhangi bir instance yaratılmaz
Sosyal ağlarda paylaş

said:
g warsong gulch ne işe yaradığı belli değil çıksın biri beni eğlendiriyoor desin alnını karışlarım,

Beni ve bir çok arkadaşımı eğlendiriyor. Ama lütfen anlımızı karışlama.

@ Griz : Sana şu guildin adını bi öğretemedim gitti :)[signature][hline]Charles Rhadamantis

Nobody is perfect so I'm nobody.

Sosyal ağlarda paylaş

paladinle şamanı denk tutanlar WG'nin temel mekaniklerinden bihaber, orası kesin. bakalım WG'nin en önemli faktörleri nelermiş:

- ranged damage: sürekli ölünüp düşman ile uzak mesafeden temasa geçildiği için ranged dmg verebilen, özellikle de physical olmayan ranged dmg verebilen sınıflar her zaman diğerlerinden bir adım önde. mageler mesafeyi blink ile koruyabildiğinden bir numaralı dmg vericiler. şaman burada 1100 critler veren, şoklarıyla heal kesen, yavaşlatan, üstüne üstlük kalkanıyla mailiyle kalkansız plate armoruna ulaşan bir sınıf olarak paladinden kat kat daha etkili, nature's swiftness + earthbind = divine shield derim ben..

- hız kazanabilme ve düşmanın hızını kesebilme: olay temelinde ctf olduğundan fps oyuncuları bilirler ki hız oyunun en önemli faktörüdür. bayrak taşıyıcı speed gibi bir bonus-up alırsa düşman bir puan önde sayılır nerdeyse. durum böyleyken şamanlar 10 kişiyi birden kaplumbağaya çeviren totemi 15sn'de bir 40 mana cost'la (???!!!) atabiliyor. totemi yıksanız bile etkisi 5-6 sn sürüyor, yıkılınca etkisi hemen geçse eyvallah diyeceğim. paladin auraları sadece içinde bulunduğumuz partiyi etkilerken earthbind'ın teorik olarak 40 kişiyi bile debufflayabilmesi nasıl bir güçtür gören bilir ancak.. bir de ghost wolf var şamanda düşmanı yavaşlatması yetmiyormuş gibi..

paladinin yapabildiği tek olay blessing ve heal, blessingler için purge var, heal da pek atabildiğimi hatırlamıyorum etrafta şama, rogue, mage ya da priest varsa ki kesin oluyor. çoğu zaman mana bar dolu olarak ölüyorum, interrupt yiyince shield bile açılamıyor öyle silahını sallıyorsunuz ancak ölene kadar. manamızı şaman gibi dmg'ye, debuff'a çeviremediğimiz için WG'de hiçbir etkimiz yok onlara kıyasla..

öte taraftan paladin hızın ve menzilli saldırıların birinci öneme sahip olduğu WG'de kendisini hızlandıramayan, (529 mana yakıp at çağırmazsa, o da ancak birilerine wisdom blessing atmadıysa mümkün, siz de combat içinde sayılıyorsunuz wisdom attıysanız takım arkadaşınıza, işte böyle 'imba' paladin) düşmanı bir dk'lik cooldown'lı stun dışında yavaşlatamayan, focus fire yapamayan, %5 hp'si kalmış düşmanı 1dk kovaladıktan sonra 7-8 takım arkadaşının yanına varmasını seyreden bir sınıf..

ha yukarıda biri "judgement of justice kullansınlar" demiş, gülsem mi ağlasam mı. pve-only olmasaydı o paladin şaman kadar güçlü olurdu o zaman işte..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 16 Temmuz 2005 18:34 tarihinde demiş ki:
çoğu zaman mana bar dolu olarak ölüyorum

Sam'in boyle konustuguna bakmayin burda, guild chatte gercekleri acikliyor kendisi "aman super healliyorum, hatta rakibi bile healliyorum kimse heallerimden kurtulamiyor, manam bitiyor major mana potion icip heallemeye devam ediyorum" gibi beyanatlarda bulunduguna herkes sahit...

iste gercekler:

[signature][hline]RKÜTMEYIN ULAN VAKVAKLARI!"
Sosyal ağlarda paylaş

lol doggy karşıdaki horde takımı gördüğüm en kötü takımdı lvl 50'de girdiğim maçtan beri.. :-p 3 warrior, 2 warlock, 2 hunter filan vardı, rogue hiç yoktu sanırım, şaman hiç yoktu eminim ondan. şamansız gördüğüm nadir takımlardan biriydi. bizde de sunucunun standing'de 1 numaraya çıkmış druidi vardı carrier, commander fender o zaten.. :-)

yani fender'a heal atarken bir taraftan diyorum "yahu nasıl olur kimse interrupt etmiyor" filan diye düşündüm, sonra baktım adsız sansız adamlar karşıda.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Bi keresinde 8shaman+1prst+1warrior dan olusan bi takıma karsı oynamıstık. Kılpayı kaznmıstık ama 1 saatten uzun surmustu. Bitirene kdr kramp girmisti midemize.

Shaman imbayken paladin neden deil?
Shaman kaçabilir, yakalayabilir, nukeleyebilir, heallayabilir.
Bütün bu kelimeler wsg için çok önemli. Ve bunların hepsi aynı anda tek bir karakterde var.
Bu yuzden shaman dengesiz.
Paladin ise sadece ölmüyo. Orda duruo, gebermio, o kdr. Bu imbalık deil saçmalık.

WTB Shaman WTS Paladin[signature][hline]Sidious: Vader
Vader: Yes Master?
Sidious: I love you
Sosyal ağlarda paylaş

Tam boyle bi konu acmayi dusunuyordum agzimdan almissin.

Bi kere Shaman kesinlikle IMBA classtir,Blizz in Horde nin azligindan oturu Horde ye ragbet olsun diye koydugu bir classtir kanimca.

Ben bir alliance olaraktan Paladin i hic de yararli gormuyorum.

Ayrica Alliance in hezimete ugramasinin sebebi hem shaman/hem alliance oyuncularidir.buna bende dahilim.

AV ye girmek icin gecen gun 1.5 saat bekledim pes etti mgirmedim.Zaten cogu zamanda kapali oluyor.Bu yuzden bende PVP yapayim diye WG ye takiliyorum.

Ama arkadaslar bu bi FPS oyunu degil,TFC,CS oynamiyoruz burda bence CTF bile sacmalik.

Canim hordecikler varini yogunu bayrak yakalayip tutmaya koyuyor.biz ise onlari kesiyoruz.Alliance daha cok horde kesmeden zevk aliyor, sahsen ben dunyanin honor pointini yapiyorum, Tabloda cogu zaman 1.,1. olmasamda ust siralarda oluyorum.
Yenilmekten de hic sikayetci degilim,hordecikler takilsinlar Flag tasisinlar bundan zevk aliyorlarsa.

Shamanin ne kadar NERF lik bi class olduguna gelelim.elinde kalkani maili Plate armor gucunde.
.Earthbind totem desen sacmalik.5 HP si olabilir rogue vs haricinde elindeki3.50 lik 2 handedlere biraz zor vuuruyorsun ona.

Sonucta WG de durumun degiscegini zannetmiyorum.Oraya eglenmek icin gelen Allianceler horde kesmek icin ugrasicak,hordeler bayrak tasiyacaklardir ghost wolfla.

saygilar efenim
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Tamonikiden, 17 Temmuz 2005 04:00 tarihinde demiş ki:
Tam boyle bi konu acmayi dusunuyordum agzimdan almissin.

Bi kere Shaman kesinlikle IMBA classtir,Blizz in Horde nin azligindan oturu Horde ye ragbet olsun diye koydugu bir classtir kanimca.

Ben bir alliance olaraktan Paladin i hic de yararli gormuyorum.

Ayrica Alliance in hezimete ugramasinin sebebi hem shaman/hem alliance oyuncularidir.buna bende dahilim.

AV ye girmek icin gecen gun 1.5 saat bekledim pes etti mgirmedim.Zaten cogu zamanda kapali oluyor.Bu yuzden bende PVP yapayim diye WG ye takiliyorum.

Ama arkadaslar bu bi FPS oyunu degil,TFC,CS oynamiyoruz burda bence CTF bile sacmalik.

Canim hordecikler varini yogunu bayrak yakalayip tutmaya koyuyor.biz ise onlari kesiyoruz.Alliance daha cok horde kesmeden zevk aliyor, sahsen ben dunyanin honor pointini yapiyorum, Tabloda cogu zaman 1.,1. olmasamda ust siralarda oluyorum.
Yenilmekten de hic sikayetci degilim,hordecikler takilsinlar Flag tasisinlar bundan zevk aliyorlarsa.

Sonucta WG de durumun degiscegini zannetmiyorum.Oraya eglenmek icin gelen Allianceler horde kesmek icin ugrasicak,hordeler bayrak tasiyacaklardir ghost wolfla.

saygilar efenim

Blizzard alliancelar forumlarda "ölmeyen class istiyoruz" diye ağlamasın diye paladini koymuş.

Canın hordeciklerin her oyunu kazanıyor. Senin aldığın o honor pointler oyun kazanarak aldığının yanında devede kulak değil. Ayrıca flag capture 10 kişi yapmıyor 1 kişi yapıyor bu demek ki geriye kalan 9 kişi adam kesmeye devam ediyor. Dünyanın honor pontini yapıyorsun belli rankin kaçtı? Bluelindene, fire a, snifz e bi sorun nası almışlar rank 13. Bugün girdiğimiz oyunlarda(40 oyun kazandık) sadece bluelindenlerin grubu hariç uyguladığmız taktik şu: 1 druid flag carrier oluyor geri kalan 9 kişi ally graveyardı kamplıyoruz. Ve çıktığımda benim birçok oyundan 50 civarı honorable killim, 15-0 yada 15-1 gibi de fragim oluyor. Neyse senle değil muhabbetim de,

said:
Shamanin ne kadar NERF lik bi class olduguna gelelim.elinde kalkani maili Plate armor gucunde.
.Earthbind totem desen sacmalik.5 HP si olabilir rogue vs haricinde elindeki3.50 lik 2 handedlere biraz zor vuuruyorsun ona.

Buraya koptum. elinde kalkanı maili plate armor gücünde. diğer cümleyi de anlayamadım ? Valla dediğinden birşey anlamadım ya tebessüm oldu o kadar. Yani 3.50lik silahınla bütün classlara vurabiliyorsun, shamana vuramıyorsun?

Zevk, oyunu kazanmaktır kendinizi avutmayın, ha ayrıca kimseyi kesebildiğiniz falan da yok uydurmayın böyle şeyler, ha kimi kesersiniz mesela, kendini feda eden bi adam olur her zaman, ki ben bunu yaparım mesela, allylarda kuzu kuzu yer ventriloda güleriz bolca, 10 kişinin arasına dalarsın, açarsın bütün cooldown pot mot ne varsa, bu 10 adam sap gibi sana dalar, sonra keserler yarım dk uğraşıp, bu arada bizim flagg carrier üsküdarı geçmiş olur. Ve bu olay sonucu horde un aldığı puan her oyuncu için 500ken allylar 40 50 puanla yetinir oyun boyu..

Hordecikler dediğin adam sen level 1 ken level 60 epic setle geziyordu, 2dkda tribe girmişiz[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr .Infernal Affairs.
Punch the gnomes!

[Bu mesaj Pirvan tarafından 17 Temmuz 2005 05:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Noyanh, 17 Temmuz 2005 05:18 tarihinde demiş ki:
said:
Tamonikiden, 17 Temmuz 2005 04:00 tarihinde demiş ki:

arkadasım senin wand ın yok mu ?

lol arkadaş hunter bu arada :D[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr .Infernal Affairs.
Punch the gnomes!
Sosyal ağlarda paylaş

orada anlatılan sanırım bir paladinin totem e atack yapması. Çoğu paladin yavaş 2h silah kullanır. O kadar süreyi totem e sallamak için haracaymaz karambolde ve o kadar dmg ı 5hp lik toteme harcayamaz. Tamam paladin ölmeyen bir class orasını kesinlikle kabul ediyorum ama ölmemek pek bir işe yaramıyor. Shaman ın abiltyler i her işe yarıyor. Purge desen akıllara zarar. Earthshock desen (paladin de büyü interruptlayan ve aynı anda dmg koyan ranged attack yok) frostshock desen (tamam diminishing returns var ama başta yarıyor) sorna da earthbind totem var bir de windfury si seal of command den kat kat iyi. Tek olayı sanırım üzerindeki debuffları kaldıramıyor.[signature][hline]NO PAIN NO GAIN ® ©
Sandrue
human paladin (Burning Legion)
oxxx[==============>

Sosyal ağlarda paylaş

Yaw paladin ölmüyor da, kötü kısmı şu, ölmezken healliyor. Her BG maçında, ilk hedef healerlardır çünkü healerlar ölmeden öndeki meleeler kolay kolay ölmez. E priestleri yine öldürebiliyorsun ama paladini öldüremiyorsun, adam da maşallah öyle bir healliyor ki. Cleanseliyor bilmemne yapıyor böyle olunca ally flag carrierı direk kaçıp gidiyor. Yakalayamıyorsun, adama mesela cripling poison atıyorlar, paladin cleanse, adamaben concussive atıyorum yine cleanse şunu at cleanse bunu at öyle... sonra canı 1% kalıyor adamın lay on hands.. ohh mis oluyor o saniye zaten hepimiz ölüyoruz gg oluyor.
Bir de durup 5sn stun atıolar ona buna,
Shaman da güçlü ama paladin "oynarsa", tam oynuyor cidden BGde. Dün 4 paladin bir druid flag taşıyordu allylar için gerisi defence yapıyordu. Biz de 10 kişi defans yapıyorduk ve bunun içinde full epic setli shaman da dahil her türlü adam vardı, öldüremedik, yenildik. Öldüremezsin ki, 10sn uğraşsan bi paladini anca öldürürsün, ki druidin nasıl kaçtığını hepimiz biliyoruz.[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr .Infernal Affairs.
Punch the gnomes!
Sosyal ağlarda paylaş

Gnomelardan tiskiniyorum..
WSGye girdim 2 gnome rogue sürekli ayağımın dibinde deli oldum. Aslında bu paladin arkadaşlarımıza bir çözüm buldum ben.. İsteyen paladini level 60 rogue ya da hunterla değiştirsin blizzard da, biz de kurtulalım valla dırdırdan. O zaman görsünler 3snde ölmek nası birşeymiş.
Bence paladin-shaman olayının asıl noktası şu: Shaman solo olarak daha etkili. Ve bu paladin arkadaşlarımız pek grupla dolaşmadıkları için oluyor bu sıkıntı. Yani rambo gibi birşey olmayı bekliyorlar, hem ölmeyecek, hem öldürecek. Expjahla konuşuyorum sık sık, bana şunu söyledi, eğer iyi bir gruba denk gelmezseniz allylar çoğu zaman grup kurmuyorlarmış bgde dedi falan. Eğer böyle ise bu yenimelerinin sebebidir kesin olarak.[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr .Infernal Affairs.
Punch the gnomes!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...