Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization VII

DoruK

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

Bu şimdiye dek oynadığım en iyi Civ tarzı 4X'lerden, tepelerde direk: https://store.steampowered.com/app/597180/Old_World/

Alın, oynayın, Civ 6 filan tamamen bıraktım, bunu oynuyorum sadece.

10 gün kadar sonra da Age of Wonders 4'ün son görev paketi çıkmalı, ona da başlayacağım. 4X oyunlarında hep görev paketlerinin çıkmasını beklerim oynamadan önce.

Sosyal ağlarda paylaş

6nin esas problemi AI degil de bir cok mekanigin ters mantik olmasi

ornegin kolay rahat oyun olsun dusuk zorlukta diye tall gidiyim desen % modifierlar o kadar az ki durduk yere kendini nerfliyorsun

wide gidiyim desen districtlerin costlarinin artmasindan amenitylere kadar sayisiz parametre yolunuza tas koyuyor gezegenlerin hizaya girmesini bekliyorsunuz (classic golden, herkul vs)

ya da direk domination

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Old World'un Civ formülüne RP ve karakter katması (live CK gibin düşünün) ve Order sistemi getirmesi kaliteyi zirveye çıkardı.

Şu anda indirimde, yeni grev paketi de de çıktı, oyun epey iyi bir yerde. Oynamayan türü seviyorsa çok şey kaçırır.

Sosyal ağlarda paylaş

Old world kesinlikle çok yenilikçi, bence savaş bakımında civ'den net daha iyi. Yalnız son dlc oyunu hantallaştırmış gibi geldi, biraz daha oynamadan kesin yargıya varmak istemem ama aksiyon dolu zevkli oyunları bulamadım.

Civ serisi şu an piyasadaki en iyi dlc politikasına sahip, az sayıda dlc getirip her dlc'de oyuna seviye atlatıyorlar. Büyük firma olmanın avantajını iyi kullanıyorlar.

Civ 2'den sonra 3-4 pek oynamamıştım, Civ 5 ve 6'nın ikisini de birkaç yüz saat oynadım. 6'nın dlc'li hali en az 5 kadar iyi bence. Belki daha bile iyi. Civ oynayasım gelse 5 açmam direkt 6 açarım. Sadece şehir kurmak biraz puzzlevari oldu, benim hoşuma gidiyor bu ama beğenmeyene de hak veririm.

Sosyal ağlarda paylaş

Olmazsa olmaz bir dlc yok bence, ama The sacred and the profane ve Wonders and dynasties al derdim. Oyunu zenginleştiriyor bu ikisi. Son dlc ile yeni mekanik geliyor ama oyunu hiç oynamamış biri için gelen mekanik oyunu daha iyi yapmıyor bence. 

Ben ilk oynadığımda girememiştim, ikinci denememde sardı, Civ serisine göre temel farklılıklar var alışmak için bir tık efor gerekiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Son paket ile vezir atama geldi, bunu yapınca oyun apayrı bir oyun oluyor. Şehirleri sen kontrol etmiyorsun, onların kontrolü vezire geçiyor. Ama vezir isyan filan da çıkartabiliyor. Son DLC ile bunun dışında bir sürü şey de geliyor ama, ilk oyunlarında vezir atama derim. Önce öğren bir. Bir de ilk oyununda RP modunda oyna derim, her şekilde daha güzel o.

Şunu anlasan başta yeter tek tip olarak: oyunda hamleler ortak. Yani tüm krallığın, unitlerin, tercihlerin filan ortan hareket havuzundan hareket ediyor. Civ gibi her tur her şeyi oynatamıyorsun (forced march filan acil durumlarda yapabileceklerin var). Bu nedenle her tur düşünmek, yapılacakları seçmek gerekiyor. Bu sistem epey beğendim ben.

Sosyal ağlarda paylaş

GERGE, 08.06.2024 18:53 tarihinde dedi ki:

Old World'un Civ formülüne RP ve karakter katması (live CK gibin düşünün) ve Order sistemi getirmesi kaliteyi zirveye çıkardı.

Şu anda indirimde, yeni grev paketi de de çıktı, oyun epey iyi bir yerde. Oynamayan türü seviyorsa çok şey kaçırır.

Biz civi multi oynuyoruz hep. Gordugum, old world savas mekanigi stellarisinkine benziyor biraz ve bence multiye hic uygun degil. Birkac kere denedik sonra iade ettik, steam de sagolsun kabul etti 2 saati asmis olmamiza ragmen. 

Civ 6 baya guzel oyun bence. 2-3k saat oynamisimdir. Civ 7yi direk preorder. 

Sosyal ağlarda paylaş

Civ2 hastası biri olarak son oyunları bayağı gömüyorum ben. Civilization dediğin isminin hakkını verip 30 40 tane millet arasından seçerek 20-25 şehir minimum kurduğun dev haritalarda kapıştığın dünya olacak.

5 tane ırkla oyunu satıp, kalanı dlc'yle satarak adam yolmaya çevirip, oyun mekaniği 3-4 şehirden fazlasında patlayan, hadi ona rağmen kurmaya kalksan da en büyük haritada 4. şehir kuracak yer olmaya oyundan Civ olmaz.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...