Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İmmune- Bağışıklık Güçlendirici

vivavale

Öne çıkan mesajlar

Medic..

Evet dostlar, bağışıklık sistemini destekleyici takviye kullanan var mı, aramaya inandım ama konu bulamadım.

Sürekli reklamları dönen redoxon, Pharmaton vb. Takviyelerden kullanan ve fayda gören pati var mı ya da bu konuda bilgisi olup da yolumuza ışık tutacak cengaver? Bir kaç doktora sordum, kimisi bir işe yaramaz para tuzağı dedi kimisi de eczaneden random al dedi kafam karıştı

yesillendirin patiler..

Sosyal ağlarda paylaş

imuneks q10 versiyonu efsane. sambucol ile combin edince her türlü kırgınlıktan hasta olmadan kurtarıyor. hasta olmadan önce kırgınlık hissedince ya da hasta teması olduğunda kullanmanı öneririm. ayrıca eczane dışından alma bu tarz ürünleri. çakması çok oluyormuş.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

enerji düşüklüğü ve halsizlik için v2000 ve d3k2 almaya başladım yaklaşık bir-bir buçuk ay önce, genel itibariyle bağışıklığımı da güçlendirdiğini hissedebiliyorum. ayrıca hanım hasta olduğunda ona 1kmg c vitamini almıştım, onu da ekledim bu aralar tam hasta olmalık dönem diye. Nitekim cuma günü hasta olacak gibiyken biraz halsizlik ile atlattım, geçtiğimiz sene olsa yatıyordum hala. 

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Sabahları soğuk duş al, haftada bir hamama yahut saunaya git iki saat, geceleri kesintisiz 7 8 saat uyu, düzenli seks yap, düzgün ve dengeli beslen, aburcubur, tütün, alkol ve kafeinden uzak dur, kışları d vitamini takviyesi al yazları güneş yüzü gör, hasta olmazsın kolay kolay

ha bi de ağız bakımı çok önemli, diş ipi, sabah akşam 3er dakika diş fırçalama, dil temizliği, düzenli diş hekimi kontrolü ve diş taşı temizliği. Ağzında zararlı cemiyetlerle dolaşırsan bağırsaklarındaki yararlı cemiyetlerde isyan çıkar, bağışıklık sistemin şirinlenir

Sambucol farmaton umca falan iyi de eczaneye domalmak gerekiyor onları almak için, fiyatlar almış başını gitmiş. 

• Like 2
Sosyal ağlarda paylaş

Drall ın yazdığı tekniklerin çoğu artık yetersiz kalır bu arada. Eskisi gibi "doğal" yollardan vücut ihtiyaçlarını tamamlayamıyoruz son araştırmalara göre. Gerek d vitamini gerek diğer besinler iki portakal ye bir kırmızı biber ye günlük c vitamini zart zurt yetmiyor. Toprak verimi ve atmosfer geçirgenliklerinden ötürü bir çok şeyin dengesi şaştı. En iyisi kan testi yaptırıp eksik değere göre takviye almak. Aldığınız takviyelerde de ne yazık ki ucuz olan genelde vücudun çok faydalanamadıkları oluyor. Redoxon falan hep bu çok faydalı olmayanlar sınıfına giriyor. Çinko - bakır , D vitamini , magnezyum ve doğru c vitamini seçeneği genel olarak işe yarar ama dediğim gibi eksik olanın ne olduğuna göre daha nokta atışı yapılabilir.

Sosyal ağlarda paylaş

yani haklısın bi noktada, yediğimiz meyve sebzedeki mineral değerleri diplerde, domates şeklinde su topları yiyoruz gibi bişey, lakin yukarıda d vit takviyesi al demişim zaten sfd

magnezyum ve çinko takviyesi de düşünülür ama şöyle bi durum var, kan testleri serumdakini ölçer ama bu değerlerin asıl işe yarar olanı hücrelerarası sıvıdakini ölçmek, onu da ölçecek ucuz yollu bi tekniğimiz yok. serumda yeterli olsa da hücrelerarası sıvıda yetersizse patlıyo durum. bilemiyorumaltan, takviye dünyasına girdin mi aylık asgari ücret bırakmak mümkün, şimdi bi de ayurvedik takviyeler çıkmış aşvagandasından tut kurkumasına, ama işte ney ne kadar adam silkmece, ney ne kadar gerçek bilmesi zor. 

bence d vitamini, dönem dönem magnezyum ve çinko eklemeleri yeterlidir gibi geliyo. paran çoksa al tabi farmaton falan da, ama yine de sen düzenli seksini yap ve soğuk duşunu al, hayatında bu ikisi olmadan hasta olmasan da boş sdfg

Sosyal ağlarda paylaş

3 gün sadece et ye evet et. ve su başka hiçbirşey tüketme dene bakalım neler hissedeceksin olumlu anlamda 3 gün içinde değişim olucakmı ?

kızartma yaparken de sıvı yada katı yağ kullanma kendi yağında kızarsın yada haşlama yap.  arada öğünlerde karaciğer de tüket çok az kızartman yada haşlaman yeterli. ciğeri migros beypiliç tavuk ciğerinden alıyorum sorun çıkmadı başka markalarda bazen rengi farklılaşmış ürünlere denk geldim.

iyice çiğnemek gerekiyor eti yada ince ince kıyıp yemeli.

yemekten 1 saat öncesi ve sonrası su alınmamalı. hazım açısından farkediyor bu durum yada bende böyle oldu.

ayda 1-2 kere yapıyorum ben bunu çok faydası oluyor 👍

artık bütün yeşilliklerde sebze meyve zirai ilaç kalıntısı var hepsinde yıkamaklada geçmiyor sağlıklı beslenme için sebze meyva biraz yalan oldu.

Not: sentetik formdaki vitaminlerin hiçbir faydası olmadığını düşünüyorum içindeki anlık enerji veren bileşenlerin etkisi oluyor o kendimi iyi hissediyorum durumu.

GreenPeace77 tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

sentetik vitamin bileşenler molekül olarak aynı gözüküyorlar kağıt üstünde. sentetik vitaminlerin sindirim sisteminden tam emilemediği, karaciğer ve böbreklerde yük oluşturduğu, hatta bazı bünyelerin bunları toksin bileşen olarak algıladığı sonuçta hiç emilmediği. en önemli bulgulardan biri ise  sentetik vitaminlerin bazı kanser türleriyle bağlantısı olduğu gözlemlenmiş.

uzun uzun makaleler okumuştum. sadece aklınızda bulunsun istedim..

GreenPeace77 tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

ilaçlara düşmeden önce hayatında düzeltebileceğin şeyler var mı ona bakmak lazım

yeterli uyuyor musun?

uyku saatlerin doğru mu? 

yeterli besleniyor musun? (et - sebze - balık ve besin değerleri (protein, carb, yağ vs) olarak)

sık içki tüketiyor musun

sık kahve tüketiyor musun

fiziksel aktivite var mı

spor var mı

yeterli su içiyor musun

yeterli güneş ışığı alıyor musun

düzenli yeşillik doğa vs görüyor musun

maslowun ihtiyaçlar hiyerarşisindeki en alttaki maddeleri tamamlayabiliyor musun

gibi

Sosyal ağlarda paylaş

Marl0_on, 21.04.2024 11:04 tarihinde dedi ki:

abi sağlıkla ilgili bir mesede et önermeyin yıl 1950ymişcesine ya. baya faydasız bir şey et

sağlıksız olan şey kötü beslenmiş hayvan

iyi et bulmak zor zaten tadından kokusundan anlaşılıyor şans ederi öyle bir et bulursak

fresia tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

@roket adam

yeterli uyuyor musun? = hayır

uyku saatlerin doğru mu? = hayır

yeterli besleniyor musun? (et - sebze - balık ve besin değerleri (protein, carb, yağ vs) olarak) = bazen iyi bazen berbat

sık içki tüketiyor musun = arada

sık kahve tüketiyor musun = kahve tüketimi çok evet

fiziksel aktivite var mı =  aktivite düzeyi düşük evet

spor var mı = yok

yeterli su içiyor musun = evet

yeterli güneş ışığı alıyor musun = hayır

düzenli yeşillik doğa vs görüyor musun = hayır belki ayda 2 gün filan anca.

ölmüşüm ben ağlayanım yok sonra niye yorgunum. 🤣

• Haha 1
Sosyal ağlarda paylaş

GreenPeace77, 22.04.2024 17:19 tarihinde dedi ki:

@roket adam

yeterli uyuyor musun? = hayır

uyku saatlerin doğru mu? = hayır

yeterli besleniyor musun? (et - sebze - balık ve besin değerleri (protein, carb, yağ vs) olarak) = bazen iyi bazen berbat

sık içki tüketiyor musun = arada

sık kahve tüketiyor musun = kahve tüketimi çok evet

fiziksel aktivite var mı =  aktivite düzeyi düşük evet

spor var mı = yok

yeterli su içiyor musun = evet

yeterli güneş ışığı alıyor musun = hayır

düzenli yeşillik doğa vs görüyor musun = hayır belki ayda 2 gün filan anca.

ölmüşüm ben ağlayanım yok sonra niye yorgunum. 🤣

Post- Nick uyumu 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...