Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Steam Sales

Seru

Öne çıkan mesajlar

20 saat önce, razzRaziel dedi ki:

yeni hitman'ler efsane lan, keşke unutsam da tekrar oynasam. absolution tırt baya, reboot ile seri çok canlandı.

iyi sattın oyunu. ? full steam deck uyumu da varmış. gamepass i sallayıp indirimdeyken steam den alayım o yüzden.

Sosyal ağlarda paylaş

21 saat önce, freedon_nadd dedi ki:

Ben oyunlar ucuz diye steam topluluk pazarına girebilmek için oyun alıyordum ? Steam tl kuru ilerde 18tl olacak mı ? csgoda falan skin satarak 56 lira biriktirmişim :P Multisi olan oyunları almak istiyorum ne alsam ?

Motortown 20 tl multide yarış falan oluyor mu ?

Star wars battlefront 2 41tl (epic beleş vermişti gerçide galiba o editionda bazı maplar yok full herşey olan edition adı ne ?)

Battlefield 1 34tl

Age of empires 2 definitive 14 tl (definite çıkmadan önce hdsini almıştım multiplayerda definiti olanlar hdlerle aynı yerde kapışabiliyor mu ?)

Age of empires 3 definitive 8 tl (multisi aktif mi age of 4 varken oynanır mı ?)

Payday 2 2tl (hiç oynamadım galiba gtanın co oplusu ? güzelse niye 2 tl ? ?

Warhammer vermintide 2 29 tl (1.sini 1 liradan falan aldım hala oynamadım ? co op di mi ?)

CS 1.6 2 tl (go var zaten ? hala oynayan var mı bunu 2 lirama yazık olmasın ? ?)

The isle 20 tl (ark oynadım sever miyim ? twitchte görüyorum boş boş geziniyorlar bunun yerine beasts of bermuda daha iyi gibi ama indirime girmemiş :p)

off bence sticky olacak post sdadsfgsd

cs 1.6'da iyice patladım

Sosyal ağlarda paylaş

cs1.6 condition zero paketle birlikte geliyor aldım zaten :P age oflarıda aldım :P 36 lira param kaldı :P (bu arada definitive 14 tl hdnin mağazada hd + definitive paket 10 tl :D) şimdi sizin araba oyunu motortown mı alsam chivilary 2 mi alsam ark genesis season pass mı alsam :p (ark2 çıkacakmış bu arada :p)

Sosyal ağlarda paylaş

Asgari ücretlere bir bakıp Rust üzerinden karşılaştırdım. Bilmiyorum, sonuçlar çokta kötü değil gibi görünüyor.

Bence biraz ucuza almaya alıştığımız için zorumuza gidiyor. Belki de kısa sürede aşırı bir enflasyon yaşadığımız için ödediğimiz tek haneli rakamların, üç haneye yükselmesine alışamadık.

Country: Argentina
Rust Price: 13.61
Min. Wage: 369
Min.Wage/Price: 27.11

Country: Turkey
Rust Price: 16.42
Min. Wage: 453
Min.Wage/Price: 27.58

Country: Netherlands
Rust Price: 42.64
Min. Wage: 1881
Min.Wage/Price: 44.11

Country: USA
Rust Price: 39.99
Min. Wage: 1256
Min.Wage/Price: 31.40

Not: Elbette dolar 2-3 aya 25 olunca yukarıdaki tablo değişecek.

Not2: Birimler USD olarak verildi.

Sosyal ağlarda paylaş

14 saat önce, Deathblade dedi ki:

Asgari ücretlere bir bakıp Rust üzerinden karşılaştırdım. Bilmiyorum, sonuçlar çokta kötü değil gibi görünüyor.

Bence biraz ucuza almaya alıştığımız için zorumuza gidiyor. Belki de kısa sürede aşırı bir enflasyon yaşadığımız için ödediğimiz tek haneli rakamların, üç haneye yükselmesine alışamadık.

gelirimiz böyle %500 artmadı, asgari ücreti devlet belirliyor ama asgari ücretlilerin de bırak oyun, pc alabildiklerini pek sanmıyorum şu anda. halk fakirleşti, satamazlar ve insanlar korsana döner yani rusya fiyatları yüksek olunca adamlar "napalım oynamayalım bari" demedi. bir artış olabilir ama bu ölçüde değil. kaldı ki bu hızlı fakirleşme esnasında oyun lüks bir harcamaya dönüştü. "yemek mi yiyeyim oyun mu oynayayım" sorusu sorduğu anda insan cevap çok basit. donanım fiyatları da giriş bedeli zaten, orada da dünyanın okkalı kazığını yiyoruz. abd'nin yarı fiyatı değil, iki katı donanım. onlar bu bedelleri ödeyecek olsa çoğu giriş seviyesi patates kullanır 4090 kuyruğuna girmek yerine.

türkiye'de 5 kopya veya 10 kopya satmanın maliyeti aynı bu şirketlere. 2 kopya sattıkları zaman gelirleri artmış olmayacak. steam'in 15 yıl önceki dersini anlamamışlarsa şimdi gene öğrenirler.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Sam dedi ki:

orada da dünyanın okkalı kazığını yiyoruz. abd'nin yarı fiyatı değil, iki katı donanım. onlar bu bedelleri ödeyecek olsa çoğu giriş seviyesi patates kullanır 4090 kuyruğuna girmek yerine.

iphone x'di galiba 1k usd satis fiyati olacak deyince millet ayaklanmisti boyle telefon fiyati mi olur diye abd'de. halbuki en dusuk maasin belki 5de 2'si. ben de hak veriyorum. orada saat basi ucrete gore iki ayda pc alabilecek olsa almaz insanlar. hos burda 17k'ya orta halli pc bile alamazsin da.

Sosyal ağlarda paylaş

gerekirse muz bulur ya da korsan koylarına dalarım.

fanatiği değilsem ya da online odaklı değilse 100 liradan fazla veremiyorum artik oyuna, daha psikolojim hazir degil. pahali ucuz demiyorum ama onceden oldugu gibi aman al gitsin yapamiyorum.

birkac sene once wow'da her hafta tip isim falan degistiriyordum, tokenler transferler petler. preorder aaa dolu kutuphane. oyuna para verilir mi kafasinda degilim profil acik. star citizen falan alip iade ediyodum. ama simdi evet yemek mi oyun mu diye dusunebiliyorum. sucu da oyun firmalarina atamam.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
3 saat önce, Sam dedi ki:

donanım fiyatları da giriş bedeli zaten, orada da dünyanın okkalı kazığını yiyoruz. abd'nin yarı fiyatı değil, iki katı donanım. onlar bu bedelleri ödeyecek olsa çoğu giriş seviyesi patates kullanır 4090 kuyruğuna girmek yerine.

Yok abi, kontrol ettim şimdi, geçen hafta Inventus'dan sistemi Vatan'dan monitörü aldım işte, aynı sistemi Amazon'dan ve Newegg'den ucuz olanlara bakarak tekrar kurdum, $40 fark çıktı.

Aynı fiyat ama aynı alım gücü değil. En azından o 3090 ti'a Inventus'un indirimini yakalayınca aynı fiyat oldu.

Sosyal ağlarda paylaş

abi senin yakaladığın indirime ben çok iyi indirim dedim hatırlarsan, o fiyatlar yok normalde. ben aynı fiyata 3070 aldım bir yıl önce. 3090ti 55k filandı o ara. bir de tabii şu anda doları anormal bir baskılama meselesi var, dün tr'de yaşayan amerikalı yeme-içmede şu burada daha çok ödediğini söylüyordu. genel durum eskiden beri "aaa dolar olarak çok hesaplı" diye baktığım parçalar burada alakasız fiyatlarda oluyor. yoksa aslında her pc aldığımda high end spec fiyatı veriyorum 20 yıldır ama elime geçen upper low'dan mid-high'a geriledi. skyrim çıktığında amd'nin en iyi ikinci kartını almıştım, 2021 sonunda nvidia'nın altıncı kartını alabildim. verdiğim para daha fazla.

biz zaten daha fakiriz yani gidip amd, nvidia, intel ile aralarında bölüşsünler biz ne yapalım. "türkler 5$'a aldığı için oyunlarımızı kapanmak zorunda kalıyoruz" diyen stüdyo hatırlamıyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...