Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Chat GPT OpenAI

roket adam

Öne çıkan mesajlar

• Admin

AI icin ayri bir bolum acmayi dusunuyorum. ChatGPT ve diger AI toollar uzerine daha derinlemesine paylasim yapabilmek icin.

Planlarim arasinda ChatGPT de yaptiginiz isler icin ayri ayri konular acip diger uyeler ile paylasmak da var. ChatGPT history mesela pek kullanisli degil. Sordugunuz soruya aldiginiz kullanisli bir cevabi, eger cok ozel degil ise burada paylasip o paylasiminiza ait ozel konular acmak muhabbeti daha odakli tutup erisimi de daha kolay yapabileceginden bana mantikli geldi.

Yapayim mi? Like falan basin ona gore atilicam 🙂

• Like 9
Sosyal ağlarda paylaş

bütün bu ai modellerini, chat olsun art olsun, lokal kullanabilmek bence son derece önemli çünkü üçüncü kişilere finansal ya da ahlaki olarak bağlı kalmadan, kısıtlamasız ve net bağlantısından bağımsız, tamamen kullanıcının emrine amade olması gerekli. aksi takdirde her türlü manipülasyona açık ve ticari çıkar için zayıflatılmış bir konumda kullanıcı. ayrıca bu ai tartışmalarının maalesef birincilikten düşmeyen kısmı “bundan kim para kazanacak, kim para kaybedecek” ve boğuyor bütün konuyu gördüğüm yabancı forumlarda. bireysel kullanıcı başkalarına para kazandırma/kaybettirme için bir vasıta olmayınca çok daha sağlıklı.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

OpenAI bugün ChatGPT plugin'lerini tanıtmış. Expedia, KAYAK, Wolfram ve Klarna gibi farklı şirketlerin plugin'ini kullanarak sorgulama yapabilmek mümkün hale getirilmiş. Şimdilik sınırlı sayıda geliştirici ve ChatGPT Plus kullanıcısına açılmış: ChatGPT plugins

Şirketlerle geliştirdikleri plugin'ler dışında web browser ve code interpreter diye 2 tane kendi geliştirdikleri plugin'i de duyurmuşlar. Web browser olan ile artık resmen internetten veri çekebilir hale gelmiş. Code interpreter ise Python olarak matematik soruları çözümü, dosya formatı dönüşümü, veri analizi ve görselleştirme yapabiliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Admin

Bakalim GPT4 otesini gelistmeyi 6 ay durdurmalari icin 1000 ustu is ve bilim dunyasinin onde gelenlerinin topladigi imza kampanyasi nasi sonuclanacak. Bence durdurmazlar ama isin icinde yatirimcilar falan olursa is degisebilir.

https://www.reuters.com/technology/musk-experts-urge-pause-training-ai-systems-that-can-outperform-gpt-4-2023-03-29/

Sosyal ağlarda paylaş

Gallant, 1.04.2023 02:00 tarihinde dedi ki:

Okullarda odevleri gpt ye itelememis millet. Sozlu sinav yapmayi dusunuyorlar. 6 ayda en azindan egitim alanindaki kisitlamalari hakkinda fikirbirligine variriz gibi bir argumanlari var.

Next big thing ne zaman AI olucak diyorduk, cotank diye onumuze dustu.

eğitim hayatımızda teknolojiden en az etkilenmiş alan olabilir. 300 yıl önce de üniversitede sistem buydu hala aynı. akademi ve eğitimde çok major değişiklikler olması lazım kesinlikle ortada müthiş bir verimsizlik var. belki bu ai olayı vesile olur.  

Sosyal ağlarda paylaş

OpenAI'ın CEO'sunun doğru bir benzetmesi var bu konuda. Bilgisayarlar yokken hesaplama muhabbetlerini düşünün. Computer aslında bu hesaplamaları iyi yapanlara denirdi. WW2'den Nasa'ya her türlü mühendislik işlerinde hesaplamaları bunlar yaptı. Taa ki hesap makinesi ortaya çıkıncaya kadar. 

Artık kimse 245325 ile 325423'ü çarparken kafadan yapmak zorunda değil. Eğitim sistemini de değiştirdi, yaşama şeklimizi de, ilerleme hızımızı da. Eminim ki o zaman da gelenekselci proflar çıkıp hesap makinesi gençleri etkiliyor, hesaplama yaptıramıyoruz şeklinde yakınmıştır.

Biz daha fazlasını düşünmek istiyorsak, bazı şeyleri otomasyona almamız gerekiyor.

• Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

kizillelma, 1.04.2023 01:33 tarihinde dedi ki:

The government of Italy has banned ChatGPT,

the AI chatbot developed by OpenAI, saying that it lacks an age verification system and that its collection and processing of user data is in violation of the country's privacy laws.

https://www.pcgamer.com/italy-bans-chatgpt/

welcome to europe bunlar 1 adim ileri gidemez.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...