Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

çadır ve fiyatları

Bone

Öne çıkan mesajlar

tek katmanlı çadırın sıkıntısı sıcakta buğu yapması. toplamazdan içini kurutmazsan üçüncü güne küf kokmaya başlıyo. iki katmanlıda o sorunu havalandırma ile biraz daha iyi çözüyosun. likyada yağmur zaten zor iş bu mevsimde, sıkıntısız gider yoksa. Karadeniz yaylalarında bile tek katmanlıyla gezen gördüm. Ya mesele gezmek olduktan sonra gezilir, hatalar kışın aladağlara çıkmaya çalışmadığın sürece öldürücü olmaz, en fazla sinirlerin boşalır gülersin skfjdg

nature hike ile ilk defa yagmur yedim, fena degil ama eger sert yagmur bastirirsa dayanmaz. makalu daha saglamdi o konuda yagmura karsi, ha ama iki kisilik cadir makaluda 3,5 kilo naturehike 1,5 kilo. hal böyle olunca cok siddetli yagmurda cikmayiveririm dedim ? bi de biwak diye bi mesele var bu arada, eger kilo dertse, yürüyüs/bisiklet vb biseyle cikacaksaniz ve tekseniz biwak da cok iyi. 40L canta, biwak, tulum, sisme mat 30 saniyede kurar girersin icine. simdiki hedefim o, cinden mi söylesem yine yoksa bu sefer düzgün bisey mi alsam ikilemindeyim. sanirim bi eve bi cin cadir yeter, düzgün bisey alip kisin cikacak olursam korkmadan yanima alabilmek güzel olur

Sosyal ağlarda paylaş

Geçen sene 5-6 parkur yürüdüm. Sıcağa alıştım artık. Jandarma geçen hafta iki kere kaldırdı, daha çok neden bedavaya kalıyorsun git bi yere para ver diye kaldırıyor. Gittim başka yere kurdum. Sıcaklarda azalıyor, şu an bir sorun yok yani. 

@Drall evet deneye yanıla bulunuyor sana en uygun ekipman.

Mal tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
On 09.08.2022 at 20:55, neokrasi dedi ki:

bugün çadır alacak olsam bunu ya da bi boy küçüğünü alırdım:

https://www.decathlon.com.tr/p/kamp-cadiri-3-kisilik-mh100/_/R-p-308317?mc=8553542&c=GRİ

bugün çadır aldım ama yukarda söylediğimi almadım. karar vermek ne kadar zormuş. loap axes 2 aldım ama aklımın kaldığı başka çadırlar da oldu. 

https://www.loap.eu/loap/axes-2/668153/

Sosyal ağlarda paylaş

Bende husky bird plus 3 ve loap ligga 3 var. İnan kalite olarak husky yi aratmayan bir marka loap.  son dönem hep loap kullandım . geçen mayıs ayında izmir menderes balaban gölünde sağlam yağmur yedik.  tek damla su almadı içine.  aklın kalmasın derim . 

Edit: bu arada decathlon çadırlarında forclaz almaycaksanız hiç bulaşmayın derim .  bu Fresh&Black çadırlar falan giriş seviyesi çadırlardır. son dönem üretimleri de son derece hatalı . terleme yaptığı an black kısmı soyulmaya başlıyor.  birde tüm ürünleri artık çok pahalı. hiç bir ürünü o paralar etmez.

smyrnas tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
On 11.10.2022 at 20:50, Oce4n dedi ki:

fazla hissedilmez. 2022 yılında kamp/karavan tatili yapanlar, yer parası olarak bir önceki seneye göre en az %50 daha fazla ödedi. bir de yazın elektriğin zamlanmasıyla işletmeler sezon ortasında zorluk yaşadı çünkü sezon fiyatlarını nisan gibi belirleyip tüm yerleri sattılar. yani hem tatilciler hem de işletmeciler için kötü geçen bir sezon ve belirsizliklerle dolu bir gelecek yıl varken devletin fırsatçılık peşinde koşması çok acınası.

neyse ki önümüzdeki yaz rahat bir nefes alacağız. 2023 yazı en güzel yazımız olacak. lozan'ın süresi doluyor. akdeniz'deki doğalgaz sayesinde dünyaya hükmedicez. kimse çadırda kalmak zorunda olmayacak.

Sosyal ağlarda paylaş

• 10 ay sonra ...

onun yerine şundan 15 tane alıp kabile gibi 45 kişi kalabilirsiniz mesela lol

https://www.hepsiburada.com/onetick-3-kisilik-renkli-dayanikli-kamp-cadiri-200x150x110-pm-HB00000QW77U

yok lan şu tırt ürünü önerdiğimden değil de husky fazla pahalı, eskiden de pahalıydı da şu an malum. yarı fiyatına da benzer kalite şeyler bulabilirsin bence. Quechua mesela 4'te bir fiyatına iş görür. Üstüne ekstra başka kamp malzemeleri alırsın bir dünya.

Yukarda koymuşlar zaten

razzRaziel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

bLackcha0s, 14.08.2023 15:32 tarihinde dedi ki:

uzun zamandır kamp yapmıyordum, eski dandik çadır da artık çürümüş, şu sıralar yine izole yerlere gitme hevesim başladı. Çadır bakıyorum, husky beast 3 kişilik düşünüyorum da önerebileceğiniz başka var mı? 

https://www.decathlon.com.tr/p/4-kisilik-kamp-cadiri-1-odali-arpenaz-4-1/_/R-p-4123?mc=8648383&c=TURKUAZ_MAVİ&orderId=tr1550429365

Şundan aldım daha yeni, bunun farklı modellerine bakabilirsin, gayet dayanıklı ve sağlam.

Sosyal ağlarda paylaş

bLackcha0s, 14.08.2023 15:32 tarihinde dedi ki:

uzun zamandır kamp yapmıyordum, eski dandik çadır da artık çürümüş, şu sıralar yine izole yerlere gitme hevesim başladı. Çadır bakıyorum, husky beast 3 kişilik düşünüyorum da önerebileceğiniz başka var mı? 

geçen sene sorduğumda Decathlon'lar gözüme çok iyi gelmişti. gerçi hangisi daha iyidir bilemiyorum, bir sürü model var orada. kampa gitmediğim için alamamıştım, gerek kalmadı da gerçi sanırım artık.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...