Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dursun Şarküteri 2022 🏆 2023 Sezonu Genel Tartışma

Aceace

Öne çıkan mesajlar

9 saat önce, Rewendor dedi ki:

TS'nin lobisi yok mu diyorsun sen şimdi? Futbola siyaset karıştırılması TS'nin zararına mı oldu diyorsun?

Yok bolum tam tersini söyledim, futbola ak siyaset gelince bizim bjk lobisi 4 e düştü, ts geçti önümüze diyorum

Sosyal ağlarda paylaş

VAR kayitlari yayinlandi. Neye hizmet etti bilmiyorum ama hakemler zaten hedef tahtasindaydi yillardir, simdi iyice les bir duruma cikacak. Pozisyon les hakemler kotu. Ama buradan "xxx takimi kayiriyolar zaten hep, hakemler tarafli rerore" muhabbetine zerre yardimci olmayacak. Bariz kotu yonetim baska bir sey degil. Ulkedeki diger kotu yonetimlerden bir farki yok.  

MrLevie tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu extreme bi durum, verilmeyen penaltılar verilmeyen kırmızı kartlar gibi yoruma açık bi tarafı yok. Direkt yanlış kararı ne sebeple olduğunu hale bilmediğimiz bi şekilde vermişler. fb bjk ts nin başına gelseydi de aynı şey yaşanırdı, kayıtları paylaşırlardı. Gerçekten gs özelinde bi durum yok yani hep bize yapılıyor böyle şeyler demeye nasıl diliniz varıyor anlamıyorum, ki başkanınız mı ne çıkıp açıklama bekliyoruz pozisyonla alakalı dedi. Hatalı karar işte, açık ve net, tartışmasız. 

Bundan sonrası önemli, sivas galiba maçın tekrarı için başvurdu, bence kabul edilmemesi gerekiyor çünkü tek hakem hatası olan maç bu değil. Hakem de insandır hata yapar mantığıyla bakıyorum ve çok saçma bi hata olsa da yapılmış bi kere. 

Sosyal ağlarda paylaş

E hani kural hatası? hakem hatasi bizim maç, pozisyonu anlamadigi için var'a güvenerek kararlarını almış.

Ama tinercilerin maçında hakem var'in doğru kararını reddediyor, ve oyunu katlediyor. Alanya maçının kayıtlarını yayınlansın, aynı şekilde hakemin var'i dinlemedigine eminim. 

Laorx tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Ben baştan sona izledim şimdi yayınlanan klibi meraktan. Hakikaten adamların işi çok zormuş, gerçekten çok pis pozisyon.

İki pozisyondan bahsetmişler, biri Yatabare (9 numara) şutta ofsaytta gibi demişler, bence değil. 88 deseler olurdu. Ama 88 de aktif oyunda olmadığından ofsayt yine yanlış karar olurdu.

Esas tartıştıkları durum son şut. Tam çekilirken Nelson'un vücudu direğe sarılıyor, ancak omuz kol vs oyun sahasının dışında. Çizginin gerisindeki ayağa bakarsak yanındaki 8 numaranın ayaktan geride, bu durumda omzu saymayınca ayak bacaklara bakarsak (eski ofsayt kuralı böyleydi) ofsayt doğru. Ama göğsü-gövdeyi de sayarsak (bildiğim kadarıyla son durumda gövde de sayılıyor tekrar değiştirmedilerse) Nelson continuous şekilde saha dışına devam ettiği için ofsayt olmaz kuralın güncel hali değişmediyse.

Edit: Bu arada kayıtlara göre maç hakeminin hiçbir suçu yok, "ben göremiyorum siz söyleyin, ofsayt mı değil mi" demiş, VAR odası ne dediyse onu uygulamış. Yakacaksanız hakemi değil var odasını yakın.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Evet, orta hakemi VAR odasi yakmis direk. Hatasi kesin kanit gormeden VAR a guvenip karar vermesi. Bundan sonra hakemlerin VAR a guveni de kalmaz. Gerci koru korune guvenmemekte lazim zaten, insan var isin icinde sonuc olarak.

VAR hakeminin direk hakemligini sonlandirmislar. Orta hakeme de uzun sure gorev verilmeyecekmis.

Edit: Mac tekrari falanda olmaz. Olmamasi lazim en azindan. Bariz hakem hatasi, kural hatasi olusturacak bir durum var gibi durmuyo. Burda mac tekrari olursa isin ucu tutulmaz bi daha, surekli itirazlar olur.

BloodBane tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, DRaGoN_SLaYeR dedi ki:

fb bjk ts nin başına gelseydi de aynı şey yaşanırdı, kayıtları paylaşırlardı.

paylasilmazdi abi neler oldu bu ulkede yapma gozunu seveyim, ama tarih her zaman tekerrur eder belki yarin belki yarindan da yakin baska takimin da basina gelir (saydiklarindan birinin gelmez gerci) ve o zaman bakariz aciklaniyor mu aciklanmiyor mu.

son 5 yilin en onemli tek istisna yapilacak olayi su muydu yani?

47 dakika önce, Rewendor dedi ki:

Tam çekilirken Nelson'un vücudu direğe sarılıyor, ancak omuz kol vs oyun sahasının dışında.

bildigim kadariyla defansin oyun sahasi disinda olup olmamasi bir onem arz etmiyor ? atak yapandan degisik olarak.

sardalya tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Bence açıklanan kayıtlardan sonra o kadar büyük konuşmamak lazım.

GS yönetimi en azından tuttu "biz de zan altında kalmayalım, açıklayın" dedi. Hakem de "ben görmedim söyleyin odadan" demiş zaten VAR'da, oradaki hakem saçmalamış.

Oysa BJK maçında göstere göstere rakibe kafa atan oyuncuya VAR uyarısına rağmen "yea adam abartmıştır ben sarı verecem" diyor hakem. Demek ki rakip abartıyorsa kafa atmanın cezası değişebiliyor, bunu savundunuz burada da ? E yönetim de çıkıp GS'ninki gibi açıklama yapmadı, ölü taklidi yaptı. Beşiktaşlı duruşu bu sonuçta ?

Sosyal ağlarda paylaş

Pandora’nın kutusunu açtılar zaten şimdi bütün klupler hepsini açıklayın diye açıklama yapıyor.

bu kafayla ne yetismis hakem kalır ne de hakem yetişir. İnsan hatası olur olacak, boeyin kırmızında da sivasin golünde de. 

neyse hakem bulamayincaya kadar yardırın. 
taraftarlarinda da klüplerinde de problem var ülkenin. 

MrLevie tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Çizgi saha dışına düşüyor ne çizgisi ahdgsg

yani sivasliya çekersin de, nelssona bilemedim. Kural kitabında saha dışına çizgi çekilir/çekilmez diye kural var mı?

bir de çizgiyi bilgisayar çekiyor otomatik geyiği vardı, bilgisayar bu tirt görüntü açısına nasıl çizgi çekebilir onu da bilemedim.

Sosyal ağlarda paylaş

Saha dışına çizgi çekilmez, o durumda çizgi saha çizgisi olur. Hem savunan, hem atak yapan için çizgi ve ötesindeysen çizgide sayılırsın. Sadece hakem seni dışarı çıkardıysa (sakatlık vb), o zaman dahil olmazsın ama zaten oyuna giremezsin 

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, TheGreatWall dedi ki:

Fenerin şike yaptığına kanıt olmadığı gibi bjknin şike yaptığına dair kanıt var. Feneri bjknin yanında dahil ettiler. 

Bütün iddianameyi okudum zamanında. Bırak kanıtı, doğru dürüst iddia bile yok. Gerçi yeterince konuştuk zamanında. Fenerin 03/04'te şikeyle şampiyon olduğu çok daha ayakları yere basan bir gerçek.

Sosyal ağlarda paylaş

var konuşmalarında orta hakem daha pozisyon incelenmeye başladıkları ilk anlarda dönen muhabbette sürekli, ofsayt dimi, net ofsayt dimi, bencede ofsayt gibisinden saçma sapan laflar ediyor. Var hakemleri beceriksiz anladık orta hakem niye bu kadar şartlanmış ilginç.

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...