Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dursun Şarküteri 2022 🏆 2023 Sezonu Genel Tartışma

Aceace

Öne çıkan mesajlar

iptal sebebini açıklamamaları saçmalık ötesi.

şuan hakemler harici kimse bilmiyor faul mü ofsayt mı niye iptal edildiğini.

ofsayt desen (ki değil) ofsaytı gösteren çizgiyi çizmeleri lazım. öyle bir görüntü gelmedi.

faul desen , faul olabilecek bir durum görünmüyor.

yaptık olduya getirdiler. türkiye'nin özeti gibi.

Sosyal ağlarda paylaş

Sorun zaten bu gibi tiplerin (her takimda var tabi bunlar) fanatiklik otesine gecip su pozisyonu koru korune savunmalari. Kimsenin su pozisyonu savunmamasi lazim. Surekli bir kulp aramaya calistikca bir adim ilerleyemeyiz.

Kaldi ki kendi baskan vekilleri bile bir aciklama yapamadi ve adamin dedigi bu:

"Bu golün neden iptal edildiğine dair biz de açıklama bekliyoruz. Futbolcularımızın da şöyle bir iddiası var: Taca çıktı ondan sonra Sergio itti, neden o pozisyona taç verilmedi, frikik verildi?"

GS ile falan alakasi da yok yani, bariz hakem yetersizligi. Bugun GS lehine olur yarin aleyhine. Ama taraftarlar bir kulp bulmaya calistikca daha cok uzar bu mevzular. 

Sosyal ağlarda paylaş

48 dakika önce, BloodBane dedi ki:

Attigin hersey fanatik GS hesaplarina ait. Sadece Batshuayi nin kirmizi karti 2 aleyhine hata yapiyo zaten. Baska yokmus demekki FB aleyhine ?

Agladiniz diyipte FB forumlarinda aglamalarini da biliyoruz en ufak seyde.

Neyse senin gibileriyle tartisilmaz zaten. He he diyip gecmek lazim. *Fistik atip uzaklasir*

ultraslan takip eden hakeme maç yönettirip kazandıkları maç ortada, atacakları linke de şaşırmamak gerek.

Sosyal ağlarda paylaş

Hakem hatalarına girersek GS'nin 2 senedir doğranması da ortada. Burada dün hayvan gibi leyhine hata yapılmış o da ortada.

"FB gol atana kadar uzatmaları" gibi yerleşmiş bir kalıp da var leyhine, TS maçı da var aleyhine. Ne zaman potadan uzaklaşsa boostlandığı ortada.

Yanlış hatırlamıyorsam BJK son şampiyonluğunu hakem hatasıyla aldı. GS maçında Atiba'nın göstere göstere iki eliyle rakibine vurarak ittirip pozisyonunu bozmasında hakem oyunu oynatıp markajsız adama gol attırmasa o pozisyonda BJK ikili averajı sağlamayacaktı GS ile aynı puanda biten sezonda. Ama buradaki "objektif" yazarlar hala mesela geçen haftaki pozisyona "sarı karttı" diyor,  o bakımdan burada herhangi bir taraftar grubunun diğerini fanatiklikle suçlaması abes kaçıyor.

Buradan tutup siz şikecisiniz, siz cemaatçisiniz falan çocuk atarına gerek yok.

Dünkü pozisyonda zaten başta diğer açıdan bacağı başka oyuncuda sandım, sonra düzgün açıdan baktık, ortada ofsayt falan bir şey yok. E yönetim de çıkıp biz de anlamadık leyhimize de olsa dedi zaten.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Her sene diyen de vardır illa, ben son 2 senedir kör olmadıkça görülecek durumdan bahsediyorum. Ha, arada tersine örnekler de oluyor tabii. Riza maçında Diagne'nin golü öncesi GS'nin taa atak başındaki faulünün es geçilmesi ve o golle GS'nin kazanması gibi. Ama tabii ki senin veya bu forumdan (bölüme mesaj yazanlar arasında 2-3 tane ayırdığım ve mesajlarını takip ettiğim kişi hariç) birinin evet demesini çok beklemiyorum ben. Onlarla da zaten başka bir ortamda dönüyor her maç muhabbet.

FB atana kadar konusunda zaten istatistikler falan internette mevcut, kafayı kuma gömüp "kılışdar gibi bu da" diyorsan 5 sene önce olsa açar gösterir tartışırdım, artık vakit harcamıyorum ?

Sosyal ağlarda paylaş

Galatasaray Spor klubunun hic uzatmadan biz de rahatsiziz dunku pozisyondan TFF aydinlatsin diyip gecmesi lazim. O kadar ama, iki cumle sadece. What aboutism den sikilmadik mi artik. Yok bizi dogradilar da size de kiyak gectiler de bilmem ne. Dunku pozisyonda GS'ye suc atacak bir durum yok hatta bence VAR orta hakemi bile magdur etti ne yalan soyliyim - penalti pozisyonu dahil, adam verecekti sonra dur ofsaytmis dediler. Orta hakem de kaldi oyle. Isin ilginci o kadar abes bir pozisyon ki, bilerek hata yapmak istesen burada yapmazsin baska pozisyonda yalandan bisiy uydurursun. Boyle olduguna gore demek ki bir kural devreye girdi. O zaman bunu aciklamak da zor olmamali. Ben art niyetle hadi iptal edelim de buluruz birsey gibi bir konusma gectigini hic zannetmiyorum, o kadar da degil.

Bu tarz abes bir hatayla kazanmayi kimse sindirmez icine de bunu boyle dile getirmek neden bu kadar zor oluyor ben anlamiyorum. Hadi futbolcular TD'ler vs sadece kazanmaya odakli bir sporda maas aliyorlar onlar rahat olamayabilirler. Ancak yonetici dedigin bu isten birebir getirisi olmayan bir step yukari dusunebilen bir adam, veya olmasi gerekir. Surada bile size de su yapilmisti yaziyor iki sayfadir.

Yani kimler geliyor kimler geciyor. Turkiye'den bir tane digerlerinden ust seviye yonetici cikamiyor 100 senedir inanilmaz birsey. Herhangi bir klupte, herhangi bir organizasyonda, herhangi bir partide. Gercekten bu kadar rasyonel olamayan bir toplum az gorulur; bu her konuda boyle oldugundan cografya kaderdire baglayip geciyorum.

Ayrica VAR konusunda da Ingiltere gibi niye VAR'a gidildiginin yazmasi lazim her pozisyonda. Koca koca checking offside diyor EPL'de mis gibi.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, Sotto dedi ki:

Galatasaray Spor klubunun hic uzatmadan biz de rahatsiziz dunku pozisyondan TFF aydinlatsin diyip gecmesi lazim. O kadar ama, iki cumle sadece. What aboutism den sikilmadik mi artik. Yok bizi dogradilar da size de kiyak gectiler de bilmem ne.

Yapilmasi gereken buydu ama yine dedigin gibi kiyak gectiler, ya soyle olursalar, simdi derbide bize nolacaklar ile ilerledi yine her zaman oldugu gibi.

Dunku pozisyonda GS'ye suc atacak bir durum yok hatta bence VAR orta hakemi bile magdur etti ne yalan soyliyim - penalti pozisyonu dahil, adam verecekti sonra dur ofsaytmis dediler. Orta hakem de kaldi oyle. 

Aynen GS lik bir durum yok. Anlamadigimda zaten bu kadar bariz bir hatada bir yerden kulp uydurup savunulmaya calisilmasi. Pozisyon bariz hakemlerin, ozellikle VAR in yetersizligi. Orta hakeminde cok savunulur bir tarafi yok tabi, kalemle cizgi cekmeye calismak nedir.

Ayrica VAR konusunda da Ingiltere gibi niye VAR'a gidildiginin yazmasi lazim her pozisyonda. Koca koca checking offside diyor EPL'de mis gibi.

Bu son haftalarda varmis sozde. Sol ustte yaziyomus, sonrada da sonuc yaziyomus ama bu pozisyonda uygulanmamis haliyle adamlar daha kendileri ne oldugunu bilmedigi icin.

8 saat önce, Rewendor dedi ki:

Hakem hatalarına girersek GS'nin 2 senedir doğranması da ortada. Burada dün hayvan gibi leyhine hata yapılmış o da ortada.

Son 2 senede GS aleyhine olmustur dogru. Ozellikle Basaksehir nasil sampiyon yapildi hepimiz gorduk. Ama tek GS dogranmis gibi, herseyi birtek GS ye yorumlamakta yanlis. Tum takimlar dograndi o senelerde sampiyon olanlar haric. 

8 saat önce, Rewendor dedi ki:

FB atana kadar konusunda zaten istatistikler falan internette mevcut, kafayı kuma gömüp "kılışdar gibi bu da" diyorsan 5 sene önce olsa açar gösterir tartışırdım, artık vakit harcamıyorum ?

Surda FB atana kadar konusunda istatistik var diyosunda, istatistiklere bakmadan konusuyosun. FB maclarinda 90+ da lehine skora etki eden 2 gol olmus; Umraniye 90+2 ve Karagumruk 90+5.

GS maclarinda da lehine skora etki eden 2 gol olmus; Gaziantep 90+1 ve Sivas 90+5. 

Bu mantikla GS de gol atana kadar oynatiyolar diye konusalim.

Ha gecen sene diyosan FB lehine 2, aleyhine 1 gol olmus yine 90+ da. Tabi birisi GS ya karsi oldugu icin aklinizda o yer etmis belli ki.

10 saat önce, Rewendor dedi ki:

Buradan tutup siz şikecisiniz, siz cemaatçisiniz falan çocuk atarına gerek yok.

Bu konuda haklisin, gerek yok bu tarz konulara girmeye. Ama surdaki bazi kisilerin akildan yoksun mesajlari, tekrar tekrar "aglamayin" diye cevap vermekten oteye gidememeleri sonucu bir yerde seviye dusuyo haliyle. Futbol ile alakali tum threadler 3 asagi 5 yukari ayni malesef.

Baya issiz gibi wall of text yazmisim. Can sikintisi nelere kadir. Yilbasi haftasi vs. derken fazla bos vakit olunca boyle oluyomus. Gidip biseyler oynayayim ? 

BloodBane tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Malesef cevval timur "bu ligi bitirmeyiz" dediği gündenberi gs lehine hakemler şartlandı. Bu şekilde ligi dizayn etmek hoş olmadı. Zaten kadro kalitesi olarak şampiyon olabilmek için yeterince güçlü, hatta bana göre en güçlüsü. Hoca kalitesi kadro kalitesi altında sadece.

Bu ligi bitirmeyiz dediği zaman 6 ay cezayı yapıştırman lazım. O da olmadı. ee bu mesajın federasyon olarak sen altında kalırsan hakemler zaten adım atamaz. Sonra gs lik bir durum yok. Var abi nası yok. Fitili ateşleyen zaten 2. başkanı. 

Sosyal ağlarda paylaş

GS lehine acayip maclar filan oynanmadi abartmaya gerek yok. Sivas macinda verilen karar icin yukarida yazdim, kararin abesligi benim fikrime gore illa bir kuralin devreye girdigini gosteriyor burada aydinlatilmasi gereken bu. Gayet dogru bir karar da olabilir(di) mesela cikip cat cat aciklayabilir federasyon. Dedigim gibi hadi golu iptal edelim de uydururuz birseyler dediklerini dusunmuyorsunuz heralde, eger bir takimi kayiracaksan yalandan penalti uydurursun o bu. Bu kadar tartisilacagini bildigin pozisyonda zorla karar cikarmak zaten mantiksiz. Kaldi ki son pozisyonda ki bence penalti olmasi cok sacma olurdu - hakem zaten veriyordu penaltiyi ofsayt olmasa.

O yuzden bu isin GS ile pek bir ilgisi yok evet, kararin verildigi pozisyonun abesliginden dolayi. GS'i futbolculara sorsan hadi bir pozisyonda kendini kaydir diye su pozisyonu secmek aklina bile gelmez. Ha kaldi ki mac 1-1 oldu 70'ten sonra yine cevirildi. Bir de su var: bu kadar yaygara koparken, yayinci kurulus ortami aglama duvarina cevirirken butun hakem hocalarinin Nelson'a yapilan hareket penalti demesi de isin ironik kismi; konusulmuyor tabii ki. Benim kastettigim zaten bu: ortada bir kayirma olacaksa illa ki, su pozisyonda kayirmak dunyanin en buyuk salakligi olur, gidersin calarsin bir penalti gecersin.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Çok iyi niyetlisin ama malesef karar da hiçbir kural uygulanmıyor, muhtemel avar özgür, orta hakemi de yakıyor, kararı verdirdikten sonra görüntüyü ekrana vericem diyip görüntü falan da verilmiyor. Kimse de hala bir şey anlamıyor zaten. yanılmıyorsam özgürün hakemlik bitiriliyor. Orta hakem de sezon sonuna kadar maç alamayacakmış. Çünkü açıklayamıyorlar durumu.

Demek istediğin bu darbeli marbeli bir karar değil, hani kırmızı kart penaltı gri falan olur herkes bi yer seçer bana darbe yumuşak gelir sana sert vs.  Burda direkt niyet var. Bence özgürün geriye kalan tüm maçları kontrol edilmeli. Yani gs ye kıyak geçtiği gibi bjk ve fb nin aleyhine kararlar da gelmiş olabilir.

Bunlar tabi ki önceki haftalarda yine bariz gs aleyhine yapılan hataları kapatmıyor. GS nin de canını yaktılar, hakemlerimiz kötü çünkü. En adil olunan maçlar fener vs ts maçları onların lehine olan hatalar kaçırılmıyor.

FB kaç penaltı attı bilmem bu arada %95 i de doğru kararlardı demek istediğimde bu doğruda da ayrışılır, gs bjk ye vermezsin fenere çatır çutur verirsin. Bu da bir tercihtir. Demek istediğim buydu yoksa fenere verilenler asla yanlış değildi, enazından benim izlediğim maçlarda. Şimdi salyasını akıtarak aklı kendine yetmez low iq birkaç kişi gelecek de ondan yazıyorum sdf  

Fakat burda "bu ligi bitirmeyiz" diyen adama 6 ay men cezasını yapıştıracaksın. Çünkü TFF başkanı olarak değişim vadettin masa falan yumrukladın. Şu dakikadan sonra ali koçun sesinin yükselmesi bundandır çünkü cevval timur ipleri eline aldı tehditle. BJk vs TS den zaten bi cacık olmaz bizi saymıyorlar zaten ancak 3. sırada hatta 4. sırada lobimiz var AKpartinin siyaseti futbola iyice gömmesinden sonra. 

FuCKiR tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Nkoudu geçen hafta kafa attı karsi takımın oyuncusuna kırmızı bile çıkmadı, marcao 7-8 maç ceza almıştı kereme aynı kafayı atinca. bu hafta Adana'nın buz gibi penaltısını yemiş hakem, gelmiş buraya bizi saymıyolar diyor boş yapıyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...