Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Matrix Resurrections (2021)

progamer

Öne çıkan mesajlar

Epic Games'in yayıncılığını yaptığı The Matrix'in filmi için hazırlanan The Matrix Awakens: An Unreal Engine 5 özel deneyimi erişime açıldı. The Matrix Awakens: An Unreal Engine 5 Experience isimli bu içerik şu anda Xbox Series ve PlayStation 5 sahipleri için erişime açıldı. Deneyimin detaylarını ve fragmanını aşağıda bulabilirsiniz. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

kaynak ve fırsat israfı olmuş ne yazık ki. oturup da eleştirilecek çok şeyi var ama güzel şeyler yanında çok az kalıyor.

Spoiler

merovingian

en beğendiğim şey merv oldu, değişimi süper olmuş. zengin ve kendini beğenmişlikten evsiz agresif boomer'a dönüşmüş ahah. zaten çok beğendiğim bi karakterdi ve diyalogları baya başarılıydı. yine öyle, fransızça küfür etmesi bir yana laf sokuşturmaları yine başarılıydı. ama çapulcu ekibi için aynı şeyi söyleyemicem. zaten reloaded'de da twins dışında tipler süper sallamasyon ve başarısızdı, aynı şekilde burada da devam.

smith

smith'leri zombi gibi insanlara çevirelim süper kötü bir fikirdi. hadi adamı oynatamamanı anlarım da cgi'dan kaçmak için bunu yapmışsın gibi. ki zaten laps diye aniden ortaya çıkmaları falan, ne bilim fikir başından kötü bi kere geç bunu. reloaded'da yavaş yavaş yayılması, virus hissini vermesi ve bir sürü detayıyla reloaded'ın en başarılı yanlarından biriydi. hepsini silip atmış ve tırt bi şekilde tekrarlama çalışmışsınız. smith bi kere bu filmde çok zorlama olmuş, yani özelliklerini geçtim senaryoya girememiş zaten. 

morpheus

aynı şekilde morpheus. nedir olm bu adamın olayı. hadi duba gibi oldu diye filme almadın diyelim de, süper kahraman filmlerinden fırlama mizahıyla etrafta takılan bi adam da değildi bu, naptın lan adama. daha da bişi demicem. filmden adamı çıkar bi bok eksilmiyo o seviyeye düşürmüşsünüz. koymayaydınız o vakit, heykelini gösterip geçerdiniz.

flashbacks for dummies.

sil bunların hepsini, o ne ya zırt pırt beş yaşındaki çocuğa anlatır gibi flashback sokuyosun. koyduğun bunca aksiyon yetmiyor mu zaten bebeleri eğlendirmeye. ben ilk filmi ilk izlediğimde anlamamıştım ama 30 kere daha izledim. herşeyi mala anlatır gibi anlatmıyordunuz yine de. kedinin mama kabında dejavu diye ismi yazıyo falan. niye bokunu çıkartıyosunuz ya. ulan herşeyi ayağa düşürmüşler. sati'nin saçlar görsel olarak andırsın diye çocukluğun aynısı falan. ulan.

nostalji

ok önceki matrix'in kodlarının üzerine inşa edilmiş oluşu, o nedenle yine benzer buglar içermesi, döngüler falan konsepte gayet uyumlu şeyler. ama nostalji yapıyoruz diye bu kadar harman yapılmaz. bilmiyorum bunlar için tekrar izlemem lazım. ama nostalji geyiği yapıp da nostaljinin bokunu çıkarmak durumu kurtarmıyor. yani "bakın şimdi boktan bi espri yapıcam" diyip arkasından boktan bi espri yapmak gibi. sonuç olarak boktan bi espri yapıyosun, evet.

neo

uzun zamandır bu kadar kötü bir oyunculuk görmemiştim. harbiden keanu'da var bi lanet. neyse. reloaded'da neden uçmaya başladığını anlamamıştım burada da neden force vari bi güçe sahip olduğunu anlamadım. nedir bunların sebepleri? random güç verip random silmeler falan. hadi kurşunları durdurmasını anlıyoruz çünkü taa ilk filmden verilmişti altyapısı. 

trinity

son dakkada daha bi piç etmenin yolunu bulmuş adam.. pardon kadın. anladınız yani. bi de neo'dan güç alıp ona vermişler falan. olm tamam kadını yüceltmek istiyorsun da yapma yöntemin olmamış yine. yani kendinden bişeyler mi yoksa genel olarak kadının yerini dengelemek için mi bilmiyorum. bunlar da yine random gelen güçler gibi zart diye yapınca sadece yapmış olmak için yapılmış oluyor. ne oldu yani trinity de mi dengenin bir parçası artık, neo onsuz var olmaktan vaz geçtiği için mi. neden trinity güçleniyor? trinity neo gibi godlike olurken morpheus neden sitkom karakterine dönüştü olm. hani ilk filmde neo mesihti, the one'dı, seçilmiş kişiydi, o zamanlar farklı mı düşünüyordunuz, aklınız neredeydi. değiştirmek yerine baştan düşünüceksin o vakit. bi de rage against the machine'in kadın cover'ını koymuşlar, tey allam. herşeyi göze sokacaklar illa.

hikayenin de nette tahmin edilenlerin aynısı çıkması hoş olmadı. yine fena değildi ama dediğim gibi çok şey boşa harcanmış ve güzelim fırsatın içine etmişler. bu kadar kaynak ve legacy varken keşke başka bir yönetmenin elinde olaymış. reddit'ten bi konu açıp hardcore fanlara sorsan efsane senaryolar çıkardı. bi de 20 sene geçmiş yani, vakit de vardı bol bol.

bilmiyorum bi kez daha izlerim 3-5 ay sonra, belki o zaman biraz daha beğenirim.

razzRaziel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ek olarak

Spoiler

kadraj, renk paleti de hiç ilk filmler gibi değildi ya. odalarda bile wide lens vardı ilk filmlerde. tv için spinoff yapmışlar gibi diye ondan dedim, hikayenin sıkıştırma tırt olmasını zaten sayma. hiç grandör hissi yoktu özellikle matrix içi sahnelerde nedense. flashbacklerdeki kareler çok daha "filmic" duruyor mesela. grain de değil olay.

şirket illa istedi biz de yapıyoruz diyerek günah çıkarmışlar sanki o brainstorming diyaloglarında sfdf.

Sosyal ağlarda paylaş

ehh

Spoiler

ilk yari zaten ilk fim c/p ayni sahneler vs, baya bildigin "abi kimse 2 ve 3. filmleri sevmiyor bizde batirmadan napalim ilkini kopyalayalim aynen bari olmus", ikinci yarida hani uber kotu degil ama iyi de degildi yani, yeni karakterler falanda dandikti hep, film bittiginde saniyesinde unutulacak tipler.

2. kere izlenmeye gerek olmayan bir film cikmis, dovusler vs zaten bayikti, nerde pause edilip az geri alip tekrar tekrar izlenen dovusler.

Norak tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...