Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Matrix Resurrections (2021)

progamer

Öne çıkan mesajlar

Agent Smith olmayacakmış bunda. Hugo Weaving yokum demiş yada en azından.

Alıntı

Lana was very keen for me to be a part of [The Matrix 4]. I really wanted to because I’m very, very fond of all of them. I had some initial reticence about the idea of going back to revisit The Matrix, after having already done three films, but then I read the script and got an offer to my agent. I immediately responded yes to that, and then we went into negotiation. I was doing a play, at the time, but we were working out dates and things so that I could do both. And then, Lana decided that she didn’t wanna change her dates, so I couldn’t do it. In a nutshell, that’s what happened.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, arcane dedi ki:

tekrar bir ondan sunu, bundan bunu esinlendim filmi yapmak icin 20 sene iyi sure aslinda.

ben de agent smith gormek isteyenlerdenim. pek hatirlamiyorum da smith'i shift+delete'lemislerdi sanki? gerci neo donuyorsa o da doner?

yandan yemiş cloud atlas filan, juipter ascending filan yaptılar aslında. düzgün fikirleri kaldığını sanmıyorum ama neyse artık görelim, patlarsa da başka yapılmaz artık.

Sosyal ağlarda paylaş

ok resetlenmiş de bunlar da yeni versiyondaki ekip heralde, neo'yu gel sende bi gariplik var kurtaralım gerçek neymiş öğren diye çekiyolar ama neo bunları şaşırtıyor kendini keşfedince. o ara da filmin yarısı falan olur resetlenmiş hali ile geçer. trailer pek önemli değil de herşey filmin kendisine kalmış artık bakıcaz.

çok nostalji olay var ya yeni şeyler yerine. 2'de ve 3'te yeni şey yapalım dedik beğenmediniz diyip ilk filme mi odaklanmışlar napmışlar.

Sosyal ağlarda paylaş

trailerdan gömeceksek gömeyim hiç beğenmedim

color correction matrix değil hiç. cafcaflı renkli bişey bu. nerde o karanlık matrix ortamı. yeşil ön planda bile olamamış.

şu keanunun con vik imajını azıcık değiştirseler nolurdu bir de.

konuyla ilgili bişey demiyorum konu iyidir heralde çok üzmez ama görsel olarak hiç tat vermedi ya. bakalım izleyelim.

Black-ice tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

6 dakika önce, Esnaf dedi ki:

yani bir şey eksik hiç heyecan yaratmadı

ya işte ilk film zamanı lisedeydik, etkilenmemiz çok daha kolaydı ve ilk filmdeki olaylar yeni geliyordu ki zaten çekim teknikleri efektler konusunda da seviye atlatmıştı. yani şuna geyik yaptığımız zamanlar falan işte düşün, tabii ki etkilenicez heh.

şimdi yeni bişeyler sunmak yerine direkt nostalji tabanlı rerun yapınca yavan geliyor. mutlaka bişeyler değişmiştir, leblebi gibi mavi hap falan atıyor ki zaten neo'nun var olması bile değişiklik bu versiyonda. ama ohaaa diyeceğimiz bişey çıkmazsa, referansları parmakla gösterip aha bak bu ilk filmde böyleydi ehe diyip geçeriz.

Sosyal ağlarda paylaş

hmm john wick imaji olmasaymis'a katildim baya, birde bu  Matrix Online "canon' sayiliyor mu? neo'dan ve 3. filmden sonra orda olan seyler var cunku timeline a gore. Neo'nun vucudu robotlarin elinde kaliyor diyor, canlandirip reset mi atmislar adama.

3. filmden sonra olanlar:

Spoiler

Not long after the Truce, humans, never content with a good thing, start surreptitiously constructing a second Zion, breaking the rules of the ceasefire between humanity and the machines. This leads to further confrontations between the two factions, escalated by Morpheus' newfound fanatical desire to get Neo's remains back from the Machine City. A new faction of machine-friendly human fighters emerges, calling themselves Cypherites after the infamous Resistance soldier who betrayed his comrades for a chance to be re-inserted into the Matrix without any memory of his time outside. Morpheus is killed by an assassin within the program. Newer, more deadly machines surface, and rumors swirl that Neo may have survived his fateful trip to the Source.

Norak tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Canon olması lazım, Morpheus cesedi almak için sürekli Matrix'e girip sabote ediyormuş gg olmuş. Muhtemelen Neo'nun var olma sebebi zaten makinelerin onu denkleme katıp bir sebepten daha stabil bir versiyon yapmak istemeleri falandır. Yoksa zaten makinelerin iradesinde değilse Neo'nun var olması nasıl açıklanacak ki. Yani format attık yeni Windows kurduk ama Smith32'ten kaptığı bazı kodlar yüzünden bilinci bi yerlere kopyalanmış falan derler belki de meh yani.

Sosyal ağlarda paylaş

Prequel olacak bu film. Arkada calan White Rabbit, Alice in Wonderland kitabini gostermesi, ustune bi de mavi sacli ablanin davsan dovmesini goze sokmasi iyiye isaret degil, "Onceki filmlerde tutan ne varsa dibine kadar somurucez" demek bence. Herkeste bir airbenderlik var gibi bir de.

Kursunlarin & roketlerin direniscileri bir turlu vuramadigi CGI aksiyon filmi olacak, 1 milyor dolar box office'den sonra bunun da Trilogy'sini aciklarlar.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...