Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eski teknolojik "döküntülerle" ilgilenen var mı?

paramecium

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Mesela:

Friden STW-10 elektromekanik hesap makinesi
h4ozk8y.jpeg

Nasıl çalışır: 

Ben hiç çalıştırmadım ama :)

Philips Minitel 1 terminal cihazı
r6h1cu6.jpeg

İlk internet uygulamaları: borsa takibi, telefon rehberi, tren bileti rezervasyonu falan gibi hizmetleri telefon hattı üstünden almayı sağlıyordu.

Laptop AMD 486DX

i5lr038.jpeg

2jzfacn.jpeg

Buna benzer parçalar; Samsung RAMBUS, muhtelif çeşit ramler ve işlemciler, VESA enternet kartı, 8bit ses kartı falan gibi, S3 ve Elsa GeForce 256 ekran kartı, 5,35" Quantum Bigfoot HDD falan gibi daha bir sürü parça.

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

50 dakika önce, goldbären dedi ki:

içindeki altını falan ayıklamak bizim gibilere mümkün mü acaba, ev ortamında zor ama minik bir lab oluşturup gram gram törpülesen... araştırmışsınızdır belki?

vardi bu, ama gunun sonunda o is icin almak zorunda oldugun kimyasallar cikardigin altindan daha fazla tutuyordu. 

@paramecium

friden e hallenebilirim ben, gerci cok fazla coplugum var zaten hali hazirda. HKK (hanim kabul katsayisi)'dan yatabilir planlarimiz. 

Sosyal ağlarda paylaş

islemcilerin altina sene, uretim boyutu, hiz vs gibi bilgiler iceren birer nameplate yapip cercevelet bence. Guzel nostaljik proje olur. O haliyle de cok daha kiymetli. Kotu karton kutulardan duvara terfi ettirmis olursun. 

Ramler ise ozellikle eski makinelere yedek parca oldugundan bazen abuk subuk paralara gidebiliyor, ebay e listelenebilir. Oyle cercevelenecek bi deger yok onlarda. Ama eski ram = eski kasar gibi oluyor. 

edit: ben postlayincaya kadar herkes aynisini demis, hak yol bir demek ki ?

KHaRoN tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

cpu için o tarz bir görsel olabilir, mantıklı. Ramlerden biri made in italy ki ilk defa görüyorum bir pc parçasında o ibareyi. Makinalar için eski sistem kullanan bazı arkadaşlara vereceğim ddr olanlardan.

p2’li setup için asus anakart ve rambus (sol alt köşedeki ramler) duruyor ?

S3 ekran kartlarımı bulamadım daha!

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...