Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bilgisayar kulaklık tavsiyesi

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
1 saat önce, KHaRoN dedi ki:

En yakin diger kulaklik sony xm4 2 kati fiyatla o kadar iyi mikrofon performansina sahip degil. Ama ses kalitesi , malzeme kalitesi, feature set, ANC basarisi vs kiyaslanacak durumda degil. Hani ileri gidip o kadar da ovmeyelim asdf

ANC olarak haklısın, pek kıyas yok ama onun dışında katılmıyorum. XM4'leri EQ olmadan kullanamamıştı, EQ ile iyiler ama. Gerçi fazla preamp gerektiğinden ses de kısılıyor epey, en azından normal sesleri yüksek.

Ses kalitesi biraz subjektif, biraz değil. Bana göre doğal halleriyle daha kötü geldiler ama. Basslar da, midler de, tizler de daha bir consumer friendly yapılmış. Jabra'lar harman curve çok daha yakın ki ben de kişisel olarak tercihimi harman curve doğrultusunda kullanıyorum ?

Overemphasis de yok 85h'de. Imaging, soundstage filan aynı gibi ikisinde de.

Özellik olarak benim açımdan ama Jabra asırlar ötede. Tek bir neden bile sayabilirim bunu için, Jabra ile sarj ederken de bluetooth ile bağlanıp kullanmaya devam edebiliyorsun.

Sony WH-H910N'yi de XM4'den daha çok beğendim bu arada, Jabra ile XM4 arasında durur benim için. Sony olarak onu aldım, evde kulaklık çıkışı olmayan Galaxy Tab S7 ile kullanıyorum. Jabra'yı ofiste tutuyorum ve seyahatlerde yanımda taşıyorum. Çantada da WF-1000XM3 var, Marmaray'da, dışarda yürürken filan. WF-1000XM4 çıksın zaten, eğer ses kalitesinde büyük oynamalar yapmadılarsa alacağım, LDAC ve daha önemlisi IPX4 gelsin. ANC, soundstage vb. şeylerde de daha iyiymiş sözde, bakalım. Sırf IPX için gidip Galaxy Buds+ aldım da beğenmeyip kardeşime verdim. Hadi Sony ?

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
1 saat önce, applev0dka dedi ki:

arctis 7 veya pro ile tanıştırayım seni

Arctis 9-7-5-3-1 arasında kullanılan sürücüler açısından fark yok. EQ ile (Equalizer APO nedir diye bakın) hepsinden aynı sesi alırsınız. Diğer özelliklerine göre almak istediğiniz Arctis'i seçip alın (bluetooth, PS4-Xbox uyumu falan filan işte). Yoksa sadece masaüstünde kablolu kullanacaksanız Arctis 3 de yeter yani, boşuna üst modellere para bayılmayın.

Sosyal ağlarda paylaş

• 8 ay sonra ...

Yeni konu açmak istemedim, 2 senedir KZ-ES4 kullanıyorum artık ömrünü doldurmaya başladı piyasada satılan sony jbl T100 200 serilerinden çok daha iyi bu kz kulaklığım, dedim artık 1 tık üstü tiere geçmek zamanı fakat fiyatlara bakınca vazgeçtim ?

Buradaki listeden 30 dolar bandındaki kulaklıklar muhtemelen biraz daha iyidir diye düşünüyorum kz den ne dersiniz kullanan oldumu acaba bunlardan ? yada 30 dolar fiyat bandında başka öneriniz olurmu teşekkürler ?

audiobudget.com/product/RevoNext/QT2

Sosyal ağlarda paylaş

Söylediğim üründe (RevoNext/QT2) üretim kaynaklı kronik sorun varmış ses kesiliyormuş kısa süre içinde

5 saat önce, Aluriel dedi ki:

Moondrop Aria pahali gelmezse.

Pahali gelirse de sunlari arastirabilirsin

Tin T2, Blon BL03, Moondrop Crescent, KZ Zex Pro (crinacle), 

Tin T2 çokça öneriliyor sitelerde indirim kuponla 480tl sipariş geçtim saolasın ?

spacer.png

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Genel Yönetici

Daha yeni HS70 Pro aldım, çok memnunum. Ama Void Elite'in kesinlikle alınmayacağını düşünüyorum; sub-bass korkunç güçsüz ama 70Hz üstü aşırı güçlü, midlerde bir düşme var, bir tizler olması gerektiği gibi ama onlar da basların aşırı gücünden dolayı geride. Çok bulanık, kötü bir tonu olmalı bunun. Stereo imaging de çok kötü ki oyun kulaklığına bu lazım. Uzaktan bile dokunma derim.

Ama HS70 Pro çok iyi, hakkında şunu yazmıştım:

Bu arada birkaç saattir HS70 Pro'yu kurcalıyorum.

İlk saat çıldırttı, paketleyip Amazon'a iade edecektim. EQ çalışmadı, 7.1 çalışmadı, kullanırken uyku moduna geçmeye çalıştı, çöptü tam. Sonra alıcısını çıkartıp bir yandaki USB slotuna taktım, tüm sorunlar tamamen ortadan kalktı. İkisi de kasa arkası USB 3.2 Gen1 bu arada. Niye böyle oldu hiçbir fikrim yok. Daha önce hiçbir cihazla böyle bir sorun da yaşamadım. Razer alıcısı ile yerini değiştirdim, Razer sorunsuz çalışmaya devam ediyor. Muamma.

Neyse, EQ iyi çalışıyor. Klasik fixed-band EQ. Preamp uygulayamıyorum ama, o canımı sıktı biraz. Windows'un sesini %80'de tutarak devam ediyorum ama, bu da bir çözüm. Alette ses şiddeti çok yüksek zaten, en yüksek ses sağır eder, çocuk ya da ergene almayın bundan diyecek kadar yükseliyor sesi. Uyarayım.

Ses kalitesi epey iyi, epey epey iyi. EQ'ya güzel cevap veriyor, kolayca Harman eğrisine çekerek beğendiğim sesi aldım. Müzikte epey iyi. Müzik dışında EQ açmaya gerek dahi yok, hatta müzik dinlerken de türe bağlı olarak EQ olmadan kullanılabilir, ses kalitesi ve sürücülerin konfigürasyonu cidden iyi. Ses daha önce kullandığım tüm oyun kulaklıklarından daha iyi, hafif V şeklinde; ama dediğim gibi, film izlerken ya da oyun oynarken daha iyi böyle. Zaten oyunların ses profili genelde farklı oluyor fakat Razer'ın kulaklıkları mesela basları korkunç vurgulayarak bir garip şekillere bürünüyor. Bunda ise kutudan çıktığı gibi gelen ses rahatsız edici değil, neredeyse neutral. Sadece biraz oyun/film profiline yakınım ama yine de dengeliyim diyor. EQ filan yapmam diyen de gönül rahatıyla alabilir yani.

Soundstage olarak, kapalı bir kulaklıktan duyduğum en iyi soundstage, bu konuda pek söylenecek bir şey yok. Oyun kulaklığında da bu önemli zaten.

Dışarda kullanılmaz, ses yalıtımı iyi değil, dışarı ses veriyor, ses alıyor. Ama evde kullanılır bu tarz kulaklıklar genelde.

7.1 işte bildiğiniz gimmick. Ama bununkini beğendim, sesi HyperX'in ya da Windows Sonic'in yaptığı gibi bozmuyor. Sesin nereden geldiğini diğerleri kadar sesi bozmadan daha veriyor ama yine de stereo yeterli yani, 7.1 olayını filmlerde kullanıyorum ben daha eğer kullanırsam.

Mikrofon kalitesi de iyi.

Sonuç olarak, kulaklık oyun kulaklığı sınırlarını epey aşıyor. Ben bunu sadece oyun oynarken değil, müzik dinlerken de film izlerken de kullanırım. Fiyatına rağmen kullandığım en iyi oyun kulaklığı.

Tek beğenmediğim yani pasif çalışmaması, 3.5mm girişi dahi yok. Eğer sarj olurken çalışmaya devam etmeseydi almazdım zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

7.1 sound hissettiren kulaklık yok bu arada, büyük yalan o. Stereo zaten kimin nereden geldiğini anlamaya yeterli düzgünse kulaklıklar. Ses kalitesi filan önemli değil diyorsan ama düzgün stereo imaging olmayan bir kulaklık alırsan pek istediğini alamazsın.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Oyuncu kulaklığı değil ama Razer Opus’a ne dersiniz? THX sertifikalı, gördüğüm kadarıyla pek çok testte epeyi başarılı sonuçlar almış. Bluetooth’lu bir model. ANC performansı epeyi başarılıymış hatta şaşırmışlar. Fiyat olarak ise benzer ANC’li modellere göre daha uygun görünüyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

13 saat önce, Shadow dedi ki:

Sağolsun Gerge üşenmemiş wot döktürmüş?

Ama benim için bası tizi pek önemli değil, müzikle pek işim yok, telefona falan da aramıyorum sadece PC için. oyunlarda 7.1 surround hissettirsin, ses kasma olsun yeterli.

illa 7.1 olacak demezsen bim aplikasyonu ile 299 tl hp omen kulaklık var, ben baya memnunum.

https://www.bim.com.tr/aktuel-urunler/omen-oyuncu-kulaklik-800/aktuel.aspx

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Kulaklıkta 7.1 demesi sadece yazılımsal bir şey, gerçek 7.1 değil. Ayrıca LTT'nin vaktiğinde yaptığı teste göre bunların hiçbiri de Dolby Atmos'tan çok daha iyi çalışmıyor.

Yani kulaklığın 7.1 olması gerekmiyor, kulaklın normal düz kulaklık olsun, sonra bunu alın yeterli: https://www.microsoft.com/en-us/p/dolby-access/9n0866fs04w8

O THX, Atmos filan uyumlu olduğu sadece yanında lisansla geldiğini belirliyor, başka bir olayı yok.

Yok THX isterim illa da diyorsanız: https://www.microsoft.com/tr-tr/p/thx-spatial-audio-control/9nc521c2jhdk

DTS de var: https://www.microsoft.com/en-us/p/dts-sound-unbound/9pj0nkl8mcsj

Ayrıca HeSuVi var, EqualizerAPO ile bir sürü farklı sistemi taklit ediyor: https://sourceforge.net/projects/hesuvi/

Sonra Windows Sonic var, Xbox'un default sistem olduğundan çoğu oyun iyi çalışıyor onunla.

AMA, stereo kullanın derim. Öyle de adam arkadan mı geliyor, önden mi geliyor, çaprazdan mı geliyor anlarsınız. Sanal 7.1 gerekmiyor bunun için.

Ben sadece Netflix'de destekleyen film/dizi izlerken movie modunda Atmos'u beğenerek kullanıyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

HeSuVi diğerlerinden farklı değil, hatta farklı farklı algoritmalar deneyebildiğin için avanlajlı yanları var. Ama diğer yönden de Windows ile entegra çalışmıyor.

Bu 7.1 büyük oranda gimmick, gereksiz. Oyunlarda iyi bir kulaklıkla stereo takılın daha iyi.

Dolby Windows ile entegre çalıştığında Netflix'de Dolby içeriklerle güzel performans veriyor, diğerlerinin hiçbir avantajı yok. Bu Netflix bile o kadar avantajlı değil ama bazı dizi/film ile daha iyi ses aldım. Mesela Dolby'nin denemesi ile Netflix'den Space Force izleyin, onda fark ediyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...