Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

How to chop wood ve diğer mutfak maceraları

DoGMeaT

Öne çıkan mesajlar

• 2 ay sonra ...

yemek yapilan unluler listesine buyuk bi isim daha girdi, en buyugu olabilir hatta, tartisilir

otelde calisirken tony hawk, mike tyson, danny trejo, pitbull yemek yaptigim bazi isimlerdi

simdiki mekana gecen sene drake gelmisti

2-3 gundur bekledigimiz bi misafir vardi, oda dun geldi. rezervasyonu korumasi gelmesi gitmesi acayip debdebeli oldu, drake geldiginde bildigin kapiyi calip girdi, madonna geldiginde oyle olmuyormus, kopek sokmaya calistilar restorana bomba icin, hayir fln dedik diye vazgeciolardi, sef valla skimde olmaz dedi gelmezse gelmesin kopek sokmayin iceri dedi diye kriz oldu bi ufaktan.

kadin yemek yerken ne muzikler calacak diye direktif verdi fln, sadece 80s dinliyorum, 90dan sonra cikan sarki calmayacak ben ordayken diye emir yollamis

neyse besledik yolladik, izgara alabaligimi cok begendi.

bahsis vermedi. madonna gozumde bitti.

• Haha 2
Sosyal ağlarda paylaş

bence etrafindakilerin doldurusuna geliyor bu arkadaslar.

bi de kendi kendilerine vakit ayiracak durum bol olunca, bos kalmis madonna, yanaklarini sikar diyip, yanaklarini sikip, buralarda et olsa daha iyi olur bence diyor. gidip doldurtayim bari diye karar aliyor olabilir.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Archangel_, 16.01.2024 12:57 tarihinde dedi ki:

aga; konunun "efsane streç çekiyorum" dan geldiği nokta, takip edene verdiğin keyif, senin bu süreçte ciddi zorlandığın yerler olsa da genel olarak aldığın keyif falan... çok güzel konu oluyor gerçekten. nerelere evrileceğini merak ediyorum. hats off to you, sir 

zgQl1T6.jpg

jurgis diye eleman var 21 yasinda litvanyali, EU4ten dolayi azcik litvanya bilyom diye gozunde dunyanin en kulturlu insaniyim, beraber calistik benden 1 ay sonra geldi, hep egiten ben oldum elemani, ustasi oldum adeta. iyi cocuk valla caliskan ve komik bi eleman.

gecen bunu getirip gosterdi bana, ne bu diyorum, senin gibi cektim, davul gibi, cok iyi strec cektim dedi

proud of you bud dedim

• Haha 3
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye'de güzel bı ocakbaşında yapılan kıvamda ızgara tavuk/bonfile seviyesini yakalamam 3 ay sürdü

İlk başta pişiriyorum tavukları diyolar çok güzel oldu

Yok, daha iyi olabilir dedim kafayı yemişsin dediler

Derisi char, çıtır çıtır, eti juicy, overcook olmayacak ama tabiki çiğ tavuk yedirmeyecez, derisi ideal olarak karemelize, kazandibi renginde, ama aralara birkac siyah da atılmış 

izgarada meşe+vişne ağacı yakıyoruz, vanilya+meyve esansı var odunun.

Chef's counter'a oturan misafirler öneri istiyor bazen, diyorum izgaradan ne alırsan, yediğin en iyi olacak, ızgara tavuk alsan, biftek yahut alabalık alsan, farketmez, hayatında yedigin en iyisi olacak diyorum

Çok iddaali, Sözümü tutabildim mi diye sorduğumda, hayır diyen olmadı henüz. One of the best I've ever had diyen olursa bozuluyorum, o kadar iddaaliyim. One of thr best ha? Diğerleri nere gidip yicem orda diye sorunca, bazen fantasik cevaplar geliyor, geçen birisi İstanbulda yemiş en iyi yediği tavuğu, ok dedim, fair.

Benim için de öyle çünkü:)

• Like 2
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
DoGMeaT, 13.03.2024 19:16 tarihinde dedi ki:

Türkiye'de güzel bı ocakbaşında yapılan kıvamda ızgara tavuk/bonfile seviyesini yakalamam 3 ay sürdü

İlk başta pişiriyorum tavukları diyolar çok güzel oldu

Yok, daha iyi olabilir dedim kafayı yemişsin dediler

Derisi char, çıtır çıtır, eti juicy, overcook olmayacak ama tabiki çiğ tavuk yedirmeyecez, derisi ideal olarak karemelize, kazandibi renginde, ama aralara birkac siyah da atılmış 

izgarada meşe+vişne ağacı yakıyoruz, vanilya+meyve esansı var odunun.

Chef's counter'a oturan misafirler öneri istiyor bazen, diyorum izgaradan ne alırsan, yediğin en iyi olacak, ızgara tavuk alsan, biftek yahut alabalık alsan, farketmez, hayatında yedigin en iyisi olacak diyorum

Çok iddaali, Sözümü tutabildim mi diye sorduğumda, hayır diyen olmadı henüz. One of the best I've ever had diyen olursa bozuluyorum, o kadar iddaaliyim. One of thr best ha? Diğerleri nere gidip yicem orda diye sorunca, bazen fantasik cevaplar geliyor, geçen birisi İstanbulda yemiş en iyi yediği tavuğu, ok dedim, fair.

Benim için de öyle çünkü:)

Forumca mangala mı gitsek?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...