Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ayasoyfa WoW Classic Guild

ozii_x

Öne çıkan mesajlar

Günümüzde Kaç Türk Oyuncu Word of Warcraft Oynuyor? 

Elimizdeki tek referans olan Dalaran Postası’nın “Biz Kaç Kişiyiz, WoW’daki Türk Oyuncular Üzerine Bir Analiz”, Makalesini ele alırsak (Refereans:http://dalaranpostasi.com/biz-kac-kisiyiz-wowda-ki-turk-oyuncular-uzerine-bir-analiz/ ) Günümüzde yaklaşık 8500 civarı Türk oyuncunun World of Warcraft oynadığı sonucuna ulaşıyoruz. 6500 kişilik kısmı Twisting nether Sunucusunda Horde olarak oynamakta, twisting nether sunucusunda WoW oynayan her oyuncu kendi oyun tarzına uygun Hardcore,Semi Hardcore, Casual, PvP Türk guildleri bulabilmektedir. Peki 27 Ağustostan itibaren Classic WoW’da benzer bir sunucuya ve Türk popülasyonuna ulaşabilecek miyiz? Cevabın kesinlikle hayır olduğunu düşünmemi sağlayan sebepleri maddeler halinde listeledim. 
1-Türk lirasının yabancı para birimleri ve altın karşısında sürekli değer kaybetmesi. 

2-Online oyun kültürünün Türk aile yapısında oluşmaması. 
3-2005 yılında WoW oynayıp, özlemini çeken jenerasyonun 35 yaş üzerinde olması 
4-Retail WoW oynayan jenerasyonun, oyunun 2005teki haline tahammül edemeyip kısa sürede bırakacakları düşüncesi(?) 
5-Oyunun başlamasına sayılı günler kalmışken, hiçbir guild veya topluluğun classic wow için organizasyon yapmaması 
6-Classic WoW’un Casual oyunculara, Retaildeki gibi tek başına mmorpg(?) oynayabilecekleri bir oyun içeriği sağlamaması. 

Classicte Türk Hardcore, Semi Hardcore Raiding Guild Çıkarmı? 

Raid kompozisyonunu baz almak gerekirse classic’te 40 kişilik semi hardcore düzeyinde bir raid yapısı asgari 60 kişilik bir guild popülasyonu ile sağlanabilir. Yukarıda maddeler halinde belirttiğim sebepleri de tahmini olarak bu rakama eklersek; Bugün için Classic World of Warcraft’ta Raiding guild kurmayı hedefleyen bir guildin fiziki yapısını oluşturabilmesi için asgari 110 Oyuncuya ihtiyaç duyulmaktadır. “Ben classic oynayacağım” diyen 110 kişiyi tek bir sunucu da birleştirmek ise guildin sürekliliğini sağlamaz. Sadece Türk oyunculardan oluşan bir guildin sürekliliğini sağlayabilmesi için sunucuda farklı Türk guildlerinin, oyuncuların bulunması da gereklidir. Bugünkü Turkish Nether diye adlandırılan serverın yeniden sağlanması mümkün gözükmemektedir. Bildiğiniz üzere server seçimi 13 ağustosta yapılacaktır. etrafıma baktığım zaman Horde tarafı için tek bir oluşum bulunmamakta. 

Classic World of Warcraft Oynayacak Arkadaşlardan Ne İstiyorum? 

Öncelikli olarak, başlangıç aşamasında 110 Oyuncuyu hedefleyen Semi Hardcore düzeyde raid yapmayı planlayan henüz kadromuza 48 arkadaşımızı kazandırabildiğimiz guildimize katılmalarını veya; 

Raid kadromuzda yer almak istemeseniz dahi çok sayıda Türk oyuncu ile oynamak isteyen arkadaşların sunucu seçimi konusunda bizimle ortak hareket etmesini, 

Kendi guildini oluşturabilecek alternatif bir Türk topluluk (henüz yok son 11 gün!) oluşsa dahi Server seçimi konusunda bizimle ortak hareket etmelerini, 

Server seçimine 11 gün kaldı arkadaşlar. 13 Ağustos tarihini kaçırmadan bu konuda duyarlı davranır ve benimle iletişime geçerseniz gerçekten çok memnun olurum.
Gelin 13 ağustostan itibaren Classic World of Warcraft oynamak isteyen Türk oyuncuları hiç dağıtmadan ortak bir sunucunun çatısı altında birleştirelim. Bu konuda başlattığımız ve eksenini her geçen gün büyüterek devam ettiğimiz çalışmamıza desteklerinizi bekliyorum. (HORDE) 
Bu tarihten önce sadece Türk oyuncuların hangi serverda oynamak istedikleri yönünde tarafıma gelen her soruya bu samimiyet çerçevesinde cevap vereceğim arkadaşlar. Offical Classic release de görüşmek üzere. 

Amacınız Türklerle bir arada oynamak ise, Server seçimi konusunda birlikte hareket edelim arkadaşlar.. 

İletişim, Guild başvurusu ve Öneriler için:https://discord.gg/Ca9cVyz

( Konu donanımhaberden alıntıdır )

Sosyal ağlarda paylaş

Yep, dramadan kaçıp yabancı guildlere girip huzurla oyununu oynayan çok var haklılar ne diyeyim. Ama Turkmaul gibi bi server iyi olur yabancı dil kastırmaktan hoşlaşmayanlar için. Alayı pvpci oluyor Türklerin zaten huzurla bi pve girerim sıkıntı yaşanmadan geçerim bi ingiliz gültüne belki 

Sosyal ağlarda paylaş

Bende katıldım aralarına gece baya bir konuştuk. Mantık biraz işi sıkı tutmak. Yani ben raid yapmak istiyorum diyenleri ayıralım dedik. Ama sosyal alım da yapıyorlar ama pve sözü vermiyorlar. Eskisi gibi Class Leader olayını uygulayacağız. Liderin onay vermedikleri eksiklerini tamamlayıp öyle raidlere katılabilir.

İlk 4 ay mc , onxy sadece baya uzun süre işte pvp aktif olmasıyla birlikte o eski özlediğimiz premade AB,WSG etkinliklerini yapmak istiyoruz.

Raid falan bahane aslında o eskiden olan iletişimi arkadaşlığı özledim arkadaşlarda yaşıtım genelde (33 yaş üstü ) kafa dengi 10 kişi bulsam raid falan da bahane ? Katılmak isteyeni beklerim ortam samimi.

Sosyal ağlarda paylaş

• Konu başlığı -Deno- tarafından Ayasoyfa WoW Classic Guild olarak değiştirildi

wesley snipes & stallone filmi vardı ya adı aklımda degil, gecmiste donduruyorlar bunlari falan.

wow classicte de TR guildlerinin icindeki tayfa 2005-6 yılından c/p olacaksa gunumuze experiment olarak takılmak sart.

1 yıl kadar oynadım ben TR guildinde acayip hatiralar sdfh. Sonunda guild dusen thunderfury binding'in 45 yasinda guildde nüfuzu olan Rogue abiye verilince tanklar kazan kaldırıp darbe yaptilar.

Gazi guild...

pattisliborek tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

46 dakika önce, pattisliborek dedi ki:

wesley snipes & stallone filmi vardı ya adı aklımda degil, gecmiste donduruyorlar bunlari falan.

wow classicte de TR guildlerinin icindeki tayfa 2005-6 yılından c/p olacaksa gunumuze experiment olarak takılmak sart.

1 yıl kadar oynadım ben TR guildinde acayip hatiralar sdfh. Sonunda guild dusen thunderfury binding'in 45 yasinda guildde nüfuzu olan Rogue abiye verilince tanklar kazan kaldırıp darbe yaptilar.

Gazi guild...

Xavius da Followers of Arthas guildi ise ve o rogue de Karam ise el salla  ;) aynı guild ve raid de oynamışız.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, scorch dedi ki:

Abi pati diye gelecek kadar ıyyy pati diye kaçacak insan var ? en temizi derin devlet oluşturmak guild kurulunca guildin içinde asjsjs

Hahaha çok iyi dedin. Ya başlarda türk guildi iyidir nazin gecer quest olur dungeon olur farmlarsin. Ama yok bu kadrodan cacik olmaz ben molten core yapicam veya pvp guildine girecegim diyip geçersin başka yere. Boyle ortamdan 3 5 kanki yaparsan iyidir iste.

Gelin la guilde.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
On 05.08.2019 at 08:46, pattisliborek dedi ki:

Gazi guild...

Değişik bir ortammış ?

Sosyal ağlarda paylaş

30 dakika önce, omersem dedi ki:

yahu bu classic olayını zaten casual oyuncuları yeniden çekmek için yapmadılar mı ? neden casual a kapalı. Al dursun adam guildinde takılsın yardımı olur zararı olmaz 

Sen hiç classic oynadın mı üstadım ? Casual diye bir şey yok classic wow da. 

Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde -Deno- tarafından bu konu kilitlendi
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...